wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej

  • 5 Odpowiedzi
  • 1228 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline solimed

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« dnia: Grudzień 18, 2013, 01:05:08 pm »
Witam,

Jak najbezpieczniej zaktualizować Prestashop?
Posiadam wersję Version 1.2.2.0 i to na dodatek z błędami.
Zależy mi na tym, aby nie stracić produktów wprowadzanych od kilku ładnych lat.

I od razu nasuwają się pytania...
Co z kontami klientów? historią zamówień?

Pozdrawiam
Mateusz

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2013, 01:24:15 pm »
Jak najbezpieczniej zaktualizować Prestashop?

najbezpieczniej to zlecic to firmie, ktora wezmie za taka aktualizacje pelna odpowiedzialnosc. 

to, ze obenca presta jest z bledami, raczej nie powinno w wiekszej mierze wplywac na nowa, wszystko zalezy jednak od tego, co to za bledy.

raczej bez duzej znajomosci strukruty presta, tak w wersji 1.2 jak i przede wszystkim w 1.5 nie ma sie co zabierac za taka aktulizacje.

produkty, klienci, zamowienia, koszyki... to wszystko mozna przeniesc na nowa platforme. jednak, jak pisalem wyzej, trzeba znac dosc dobrze obydwie presty (bo to calkiem inne programy, jedyne co maja wspolnego to nazwe glowna) w strukturze plikow jak i przede wszystkim tabeli danych.

no i oczywiscie, nie licz na to, ze obecny szablon bedzie wspolpracowal z nowa wersja. szablon trzeba by postawic od poczatku.
design4VIP z innej strony...

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2013, 01:27:42 pm »
Najbezpieczniej
Nie wiem jaką masz wiedzę IT ,  ale ja bym postawił mirror serwera ( drugi z tą samą konfiguracją )  przegrał bazę  i wykonał aktualizacje. Na spokojnie po testował i posprawdzał wszystko i  ewentualnie naprawił  to co się rozleciało.
Potem w nocy wyłączył bym podstawowy serwer,  wykonał jeszcze raz mirro, który bym zaktualizował  i uruchomił jako główny serwer. A stary na wszelki wypadek zostawił przez chwilę jakby coś się rozleciało zawsze można by było przełączyć z powrotem .

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2013, 01:44:01 pm »
Najbezpieczniej
Nie wiem jaką masz wiedzę IT ,  ale ja bym postawił mirror serwera ( drugi z tą samą konfiguracją )  przegrał bazę  i wykonał aktualizacje. Na spokojnie po testował i posprawdzał wszystko i  ewentualnie naprawił  to co się rozleciało.
Potem w nocy wyłączył bym podstawowy serwer,  wykonał jeszcze raz mirro, który bym zaktualizował  i uruchomił jako główny serwer. A stary na wszelki wypadek zostawił przez chwilę jakby coś się rozleciało zawsze można by było przełączyć z powrotem .

wlasnie dlatego zamiast nerwow bezpieczniej poswiecic pare zloty. bledow bedzie w cholere. sruktura bazy danych 1.2 a 1.5 to dwie calkiem inne bazy... tutaj nie ma najmniejszej iskierki w tym, ze takie przegranie bazy wyrzuci jakis sporadyczny blad, ktory mozna naprawic... niestety, do mercedesa klasy E nie da sie wstawic eknomicznego silnika z malucha bez wiekszych zmian....  zeby baza zalapala z kilkoma bledami, ktore mozna naprawic. najprosciej byloby stworzyc skrypt z kilkunastoma zapytaniami do bazy, ktore z jednej w druga przegralo by wszystko na swoje miejsce i dodalo do bazy co trzeba w nowej wersji, ale to juz dosc skomplikowana sprawa, dlatego potrzeba tutaj dobrej znajmosci struktury jednej i drugiej. wiele firm ma juz takie zapytania w swojej bazie i na pewno szybciej, bezpieczniej i fachowo przerzuca jedna baze do drugiej. jezeli nie miales wiecej zmian w silniku swojego sklepu to to by bylo, poza szablonem, na tyle zeby sklep cieszyl sie nowa jakoscia PS.
design4VIP z innej strony...

*

Offline solimed

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2013, 01:59:54 pm »
Dzięki za szybka odpowiedź.

Deejay3 przekonałeś mnie, że samemu nie ma co się za to brać.

nie mam zaufanego informatyka, który by to zrobił...
może znacie takie firmy?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: aktualizacja oprogramowania Version 1.2.2.0 do najnowszej
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2013, 02:13:49 pm »
wrzuc posta na Rynek, tam dostaniesz zapewnoe wiele ofert ;)
design4VIP z innej strony...