wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Instalacja Theme Leo Mobile - rozwiązanie

  • 0 Odpowiedzi
  • 2808 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Roman.b

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Instalacja Theme Leo Mobile - rozwiązanie
« dnia: Luty 01, 2014, 12:17:14 am »
Witam,
Zakupiłem ten szablon do naszego sklepu i okazało się że poprawna instalacja jego nie jest taka prosta i kompletnie żadnej pomocy ze strony autora który tylko udostępnia zwykłego PDF.
Niestety tego szablonu nie powinni sprzedawać ze względu na błędy z konfiguracją tłumaczenia - totalna porażka. Zajęło mi trochę czasu zanim doszedłem dlaczego źle się instaluje i udało mi się poprawnie zainstalować ale nie do końca eliminując wszystkie błędy.
Po zwykłej instalacji i zainstalowaniu języków okazuje się że po wybraniu np. Angielskiego część strony jest po rosyjsku a część po niemiecku i tak analogicznie reszta języków. Myślałem że ja coś robię nie tak i instalowałem Preste ze cztery razy i za każdym razem efekt był podobny.
Problem tkwi w ustawieniach na sztywno w części szablonu bez względu na to co mamy w sklepie a reszta szablonu jest zależna od ustawieniach w sklepie i dzięki temu mamy totalną kaszanę.
Żeby poprawnie zainstalować należy wykonać instalację Presty w określony sposób:
Pierwszy Etap
1. Instalujemy roboczą Preste najlepiej przez auto instalatora (Installatron) - posłuży nam jako dawca
2. Po instalacji musimy mieć język Portuguese-Brazil i Hiszpański a jak ich nie ma to dodajemy ręcznie w zakładce "lokalizacja" lub "tłumaczenia"
3. Potem exportujemy oba języki do pliku i ty sposobem mamy es.gzpi i br.gzpi
 
Drugi etap:
4. Usuwamy zainstalowaną Prestę
5. Sami wgrywamy nowe pliki instalacyjne Presty na nasz serwer (nie korzystamy z auto instalatorów!!)
6. Przy instalacji wybieramy język obsługi Angielski US i język naszego kraju Germany
7. Po zainstalowaniu dodajemy język Francuski (jako trzeci)
8. Teraz importujemy czwarty język z naszego pliku br.gzpi w zakładce "tłumaczenia"
9. Kolejny język już dodajemy ręcznie w zakładce "lokalizacja" lub "tłumaczenia" i musi to być Włoski

10. Znowu importujemy język z naszego pliku es.gzpi i to jest piąty język
11. Teraz dodajemy już ręcznie kolejne języki Rosyjski i Polski w takiej kolejności żadnej innej
 
Tym sposobem mamy 8 języków w takiej kolejności:
Teraz możemy się cieszyć działającym tłumaczeniem na froncie gorzej z modułami Leo pomimo że są przetłumaczone to są tylko po Angielsku. Może się komuś to pomorze.