wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja

  • 8 Odpowiedzi
  • 2611 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« dnia: Luty 01, 2014, 07:36:33 pm »
Witam,


Chcę w moim sklepie na podst. pliku CSV codziennie uaktualniać bazę danych produktów.
Jednak nie ręcznie, z poziomu panelu admina, tylko automatycznie.


Jak można to zrobić? Jest to możliwe? Ktoś z forum robił takie rzeczy?


PS. Wolałbym uniknąć realizacji za pomocą SQL'i.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2014, 07:51:19 pm »
a skad niby mialby pobierac te pliki? z hdd?
mozna by kombinowac z cronem, ale tak czy tak trzeba wrzucac pliki na serwer... a wogole jak te pliki bylby generowane? z jakiegos programu? moze prosciej bylby zrobic integratora?  bo jak sie domyslam, chodzi raczej tylko o stany magazynowe. ..
design4VIP z innej strony...

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2014, 07:54:44 pm »
a skad niby mialby pobierac te pliki? z hdd?
mozna by kombinowac z cronem, ale tak czy tak trzeba wrzucac pliki na serwer... troche dziwne wymagania....
Nie rozumiem zupełnie co w tym dziwnego.


1. Bazę produktów mam u klienta zew. pod stałym adresem, przyrostowy plik XML.
2. Pobieram go na dysk lokalny.
3. Parsuję do CSV.


I dalej właśnie.. co dalej, mogę z nim zrobić poza załadowaniem ręcznym? Chcę go ładować automatycznie. Rozumiem, że muszę pisać SQL'e?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2014, 10:18:24 am »
wcale nie musisz tworzyc zapytan sql, jak pisalem, mozna wykorzystac importera csv presty (z lekkimi modyfikacjami) i crone (do pobieranaia cyklicznego). jednak zaden skrypt nie pociagnie ot tak sobie, bo chcesz, pliku z dysku koputera. tak czy siak trzeba go recznie wrzucic gdzies na serwer i pod niego podpinac skrypt.

co w tym dziwnego.... niby nic, jednak co za roznica czy wgrywanie przez presta i zasadniczo uzycie trzech klikniec czy wrzucanie pliku przez FTP i godzinna zabawa nad przystosowaniem skryptu pod takie wysylanie... po co poprawiac cos, co jest bardzo dobrze zrobione?
design4VIP z innej strony...

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2014, 11:40:44 am »
wcale nie musisz tworzyc zapytan sql, jak pisalem, mozna wykorzystac importera csv presty (z lekkimi modyfikacjami) i crone (do pobieranaia cyklicznego).
Czy wiesz, które skrypty odpowiadają za import z CSV, które należałoby zmodyfikować?


jednak zaden skrypt nie pociagnie ot tak sobie, bo chcesz, pliku z dysku koputera. tak czy siak trzeba go recznie wrzucic gdzies na serwer i pod niego podpinac skrypt.
Skrypt nie będzie pobierany, ani umieszczany na FTP lub w folderze lokalnym ręcznie, a automatycznie i to żaden problem.

co w tym dziwnego.... niby nic, jednak co za roznica czy wgrywanie przez presta i zasadniczo uzycie trzech klikniec czy wrzucanie pliku przez FTP i godzinna zabawa nad przystosowaniem skryptu pod takie wysylanie... po co poprawiac cos, co jest bardzo dobrze zrobione?

Lepiej poświęcić czas raz na dostosowanie, niż codziennie aktualizować ręcznie bazę produktów (tak ma to się dziać codziennie). Więc w moim przypadku nie uważam, że rozwiązanie presty jest bardzo dobre. Co innego jak aktualizuje się rzadko bazę. Ja codziennie nie mam ochoty tego wyklikiwać.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2014, 11:53:24 am »
skrypt musisz miec umieszczony na serwerze... inaczej go nie odpalisz... to raczej musi byc PHP, a ten dziala tylko po stronie serwera...

a jeszcze z innej beczki, piszesz, ze dostawca ma generowany plik do XMLa.... tutaj na tym forum, jak dobrze pamietam masz juz gotowy modul "one click" do importu z tego formatu - to raz. dwa, to musi ten plik XML generowac z jakiegos programu, raczej nie wydaje mi sie, zeby codziennie recznie wrzucal dane do pliku.... moze pod ten program sa juz dostepne integracje? wtedy, jezeli plik ma umieszczony na serwerze to juz sprawe masz calkiem zautomatyzowana. co to za program?
design4VIP z innej strony...

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2014, 02:35:09 pm »
skrypt musisz miec umieszczony na serwerze... inaczej go nie odpalisz... to raczej musi byc PHP, a ten dziala tylko po stronie serwera...
Jest umieszczany na serwerze dostawcy, pobrać go ze znanej lokalizacji do siebie (na serwer gdzie jest Presta to nie problem).

a jeszcze z innej beczki, piszesz, ze dostawca ma generowany plik do XMLa.... tutaj na tym forum, jak dobrze pamietam masz juz gotowy modul "one click" do importu z tego formatu - to raz. dwa, to musi ten plik XML generowac z jakiegos programu, raczej nie wydaje mi sie, zeby codziennie recznie wrzucal dane do pliku.... moze pod ten program sa juz dostepne integracje? wtedy, jezeli plik ma umieszczony na serwerze to juz sprawe masz calkiem zautomatyzowana. co to za program?
Na pewno robi to jakimś automatem, plik generowany jest pod Ceneo i jest to XML. Jednak nie wiem jakim automatem/programem to robi i na pewno nie pójdzie też na jakiekolwiek ustępstwa co do zmiany jego formatu, czy dodaniu/usunięciu wybranych danych.


Poszukam na forum modułu do ładowania z XML'a, ale to i tak pewnie nie obędzie się bez jego modyfikacji.


[EDIT]
Znalazłem coś takiego:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=1683.msg13922#msg13922


Dostosowane pod wybrane hurtownie i płatne. Czy to miałeś na myśli?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2014, 03:52:27 pm »
nie to, ten jest typowym pod jakies tam integracje z hurtowniami. nie powiem na pewno, ze to byo na tym forum... dziennie przegladam pare... nawet nei powiem dokladnie czy to bylo na polskich forach czy jakis anglojezycznych... jak gdzies przypadkiem trafie to podrzuce linka, ale wydaje mi sie, ze to bylo raczej tutaj. juz nie wiem.

idac dalej... struktury wcale nie musisz zmieniac, nie musi zmeiniac dostawca. tak jak wybieranie tabeli w impoterze PS tak w innym programie/skrypcie mozesz sobie dostosowac co i jak ma odczytac i gdzie przeniesc. piszesz, ze XML generowany jest do ceneo itp. ale z czego? nie da sie tam udostepnic API? jeszcze to przyszlo mi do glowy... 
design4VIP z innej strony...

*

Offline KKMT

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 54
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zasilanie bazy danych produktami - automatyzacja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2014, 04:05:30 pm »
Nie wiem z czego jest generowany i się nie dowiem. Dostawca nie udostępnia takich informacji, a tym bardziej nie idzie na większą współpracę jak dostęp do pliku XML już wygenerowanego.