wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Konfiguracja - Blok Kategorii

  • 7 Odpowiedzi
  • 3372 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 69mucha

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Konfiguracja - Blok Kategorii
« dnia: Luty 03, 2014, 08:39:59 pm »
Witam serdecznie użytkowników!
Przekopałem pół internetu, robiłem co znalazłem i dalej nic nie mogę proadzić, a włosów na głowie coraz mniej. Sklep był robiony na zamówienie. Chciałem edytować moduł Blok Kategorii - znajdował się u mnie na srodku strony, a chciałem posiadać takowe menu po stronie lewej. Po krótkiej walce przerzuciłem się na moduł Homepage Category oraz Homepage category Plus - oba nie wyświetlały obrazków, kombinowałem dodając opcje w zdjęciach, zmieniając kod programu (tak, jestem z tych co widział to dziś pierwszy raz w życiu...). Zero rezultatów. Podaję adres sklepu www.fiat-parts.pl - czy ktoś może mi poradzić, co poprawić, by moduł Homepage Cathegory wyświetlał miniaturki zdjęć? Również pytanie - jak mogę usunąć ten "moduł promocji" na środku strony? Również tego nie mogę znaleźć. Z chęcią usłyszę kilka wskazówek co do wyglądu sklepu. Post nieco chaotyczny, wybaczcie, ale walcze z tym od dwunastej, a nie ma jakichkolwiek wyników.
Pozdrawiam i liczę na Państwa pomoc.
Jakub

Jeszcze jedna sprawa - gdzie mogę edytować tabelę na samym dole strony ( koszty wysyłki) oraz rubrykę "o sklepie"? Pracuję na wersji 1.5.5.0

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2014, 09:17:47 pm »
co do miniatur, pierwsze co sie rzuca w oczy to mimo uruchomionych przyjaznych linkow masz link bezposredni, to juz swiadczy o laickim wykonaniu modulu. no ale tak czy tak powinno te miniatury wyswielic. z jednym ALE....  PS 1.5, a ta ma rozmiary zdjec w formie "large_default" a twoj modul odnosi sie do "large", czyli albo przerobisz modul i dodasz "_default" albo stworz sobie nowy rozmiar Preferencje > Zdjecia (tutaj bym obstrawil ta wersje, bo bedziesz mial rozmiar zdjecia niezalezny od reszty strony) i prowadzil nowy rozmiar "large" o konkretnych wymiarach dla kateogrii.


moduly ze stopki, ktore chcesz edytowac niestety nie sa standardowymi prestashop wiec tutaj ciezko bedzie nakierowac cie na jakas konkretna linie dzialania. poszukaj w modulach (chcoaz po divach wychodzi mi, ze to blok newslettera... dziwne umiejscowienie), moze po nazwach dojdziesz co do czego i bedzie to jakis inny, lub sprawdz plik footer.tpl czy tam nie ma tego wpisanego na stale.


co do samego wygladu... no wiele pracy przed toba, puki co wiele niedopracowanych elementow ale "w jeden dzien sklepu nie zbudowano" ;) z ciekawoscia poczekam na ukonczony projekt. branza dajaca wiele mozliwosci ;)

design4VIP z innej strony...

*

Offline 69mucha

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2014, 09:26:00 pm »
no włąsnie problem w tym, że mimo, że zrobiłem opcję w zdjęciach large 100x100 zdjęcia dalej nie są wyświetlane... a może jakiś inny moduł zastosować? albo taki pozwalający na utworzenie menu z prawej strony?

*

Offline 69mucha

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 11:13:05 pm »
Jezcze pytanie - w jaki sposób mogę dostać się do wszystkich plików? Gdzie je znajdę (np pliki modułów)?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2014, 08:54:19 am »
to ze dodales 'large' to raz, a wygenerowales miniatury dla tego rozmairu? generator masz ponizej tabeli rozmiarow, na samym dole.


pliki modulow moga byc w 2 miejcach, ../modules - tutaj glowne pliki modulow oraz w ../themes/skorka/modules - tutaj ewentualne zmiany w .tpl juz istniejacych modulow w glownym szablonie.


pliki szablonu ../themes/skorka - tutaj pliki .tpl 

pliki stylow ../themes/skorka/css oraz ..themes/skorka/css/modules - dla ewentualnych zmian stylow juz zawaratych modulow w glownym katalgu

tak jak powyzej struktura wyglada dla katalogu 'js' czyli skryptow glownych i modulow


* pliki .tpl to pliki, ktore wyswietla szablon - poniekad HTML
design4VIP z innej strony...

*

Offline 69mucha

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2014, 01:15:24 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z modułem kategorii sobie już poradziłem, dzięki pomocy. Jednak sprecyzuje pytanie - proszę opisać mi krok po kroku jak dostać się do głównego katalogu z plikami sklepu? Otrzymałem sklep już zainstalowany, tak więc nie wiem totalnie w jaki sposób dostać się do jakichkolwiek plików sklepu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2014, 02:02:31 pm »
wchodzisz na FTP i dalej kazdy katalog masz i co w nim mozesz zrobic masz juz w poprzednim mailu. nie wiem jak inaczej wytlumaczyc krok po kroku... nie da sie bardziej krokowo jak powyzej.... ewentualnie milowy krok w dzial Rynek....
design4VIP z innej strony...

*

Offline 69mucha

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Konfiguracja - Blok Kategorii
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2014, 02:34:24 pm »
dziękuję, powoli prę do przodu. Proszę jeszcze raz się przyjrzeć blokowi newslettera na mojej stronie. Znajduje się tam tabela kosztów wysyłki oraz o sklepie. Chcialbym, aby były tam wyświetlane dane. W pliku modułu znalazłem to:

<div class="grid_3 alpha">
        <p class="title_block">{l s='Koszty wysyłki'}</p>
        {$cennik_dostaw->content}
        <>
        <div class="grid_3">
        <p class="title_block">{l s='O sklepie'}</p>
        {$o_sklepie->content}     
Pytanie moje brzmi - gdzie dokładnie umieścić te dane, aby był tam wyświetlane? Tak samo - jak usunąć z szablonu logo promocji po środku u góry? Bo usunięcie samej grafiki nie pomogło! (emocje podczas tej operacji były nieziemskie dla takiego laika jak ja:)