wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy

  • 8 Odpowiedzi
  • 1831 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojsiw

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« dnia: Luty 17, 2014, 05:22:37 pm »
zmieniłem w bazie danych w tabeli address (company) na 100, w katalogu sklepu classes->address.php też company na 100 i dalej nie wyświetla pełnej nazwy tylko 32 znaki. Mozna wpisać te 100 znaków ale nie widać tego. Może ktoś wie gdzie jeszcze zmienić wartość bo chyba te 32 gdzieś jest zaszyte.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2014, 05:47:57 pm »
w pliku wyswietlajacym .tpl zobacz czy nie masz wpisanego dla tego pola |truncate:23
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojsiw

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2014, 05:53:52 pm »
a mozesz blizej - gdzie tego pliku szukać i jak sie nazywa,bo tpl to chyba rozszerzenie

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2014, 06:34:33 pm »
tak to rozszezenie plikow szablonu, czyli szukaj w katalogu ../themes/nazwa_szablonu i dalej plik, w ktorym chesz uzyskac "wieksze" pole.


PS
a tak w ogole, to moze czy ty "moglbys blizej"? bo jak narazie to sa tylko szczatkowe informacje z tojej strony, ani co dokladnie i gdzie dokaldnie zmieniales, jestes pewny, ze twoje zmiany sa poprawne na 120%? co i gdzie chcesz wyswietlic, w ktorych stonach i itd, jakie dane przyjmuje po zmianach baza, czy pelne wyrazenie czy tylko czastkowe 32 znaki (chociaz w standardzie 'company' ma 64). 
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojsiw

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2014, 06:58:38 pm »
zmieniłem w bazie danych w tabeli address długość w company na 100, w katalogu sklepu classes->address.php też wartość company na 100.
Wydaje mi sie, że juz to napisałem w pierwszym poscie.
Problem jest w tym, że klient wpisuje długa nazwe firmy, moze wpisac maks 100 znaków ale nie widac tej długiej nazwy np. w zamówieniu w polu adresy, podobnie klient nie widzi tej długiej nazwy w swoim panelu. Widac tylko 32 znaki.
Żadnych innych zmian nie wprowadzałem i szukam informacji gdzie tkwi problem.
Poza tym nie wiem jak sie nazywa plik odpowiedzialny za wyswietlanie tej sekcji i jak dotychczas nie znalazłem żadnego gdzie mógłbym zmienić wartość z 32 na wiekszą.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2014, 10:23:28 am »
zadalem konkretne pytania i szczegoly, co dokladnie, gdzie dokladnie i jak zmieniales i co zmeiniales. dalej szczatkowe odpowiedzi. dwa, co zapisuke baza, czy cale wyrazenie czy tylko czesc. no i tutaj rodzi sie pytanie, dlaczego przyjmuje tyulko 32 znaki a nie 64 jak powinno byc w rzeczywostosci. taz, tak jak pisalem wczesniej, przeszukales szablon na wyrazenie 'company' zeby sprawdzic czy nei masz do niego przypisanego '|truncate:32 ?
kolejna kwestia, po zmianie classy (bo non stop piszesz z malej litery)  nie nadpisales czasem pliku z malej litery? jednak na serwerach roznica miedzy malymi literami a duzymi w plikach/katalogach jest spora.
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojsiw

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2014, 12:05:38 pm »
Mea culpa - bije się w piersi. Działa a ja popełniłem błąd i namieszałem. Długość pola company zmieniłem dobrze w pliku na serwerze ale w bazie już nie. Otóż miałem poza przypisanymi do sklepów jedną bazę testową i w niej przez moje gapiostwo dokonywałem zmian. No i nie miało prawa działać. Dzisiaj się zorientowałem, zmieniłem we właściwej bazie i już wyświetla prawidłowo długa nazwę. Poprzednio w bazie długość ustawiona była na 32 znaki.
Przepraszam za zamieszanie ale mogę potwierdzić, że sposób podany w pierwszym wątku działa.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2014, 12:14:14 pm »
no i wyszlo na moje ;P dlatego pisalem zeby dokladnie opisal co zmieniales i jakie sa poszczegolne wyniki, tutaj tez jakbys zaczal podawac dokladne kroki co i jak doszedlbys sam do bledu, bo w sumie mialbys okazje na samosprawdzenie swoich poczynan ;) , o przyjmowaniu wpisow do bazy pisalem tez na poczaku.

jednak, nie o to chodzi, super, ze sam doszedles i opisales swoj blad, bedzie dla potomnosci. jednak dalej mnie dziwi, ze miales baze na 32 znak, z tego co zprawdzam od wersji 1.4 przez najnowsza wszedzie mam wpisy na 64 znaki... hmmm.  skad u ciebie bylo 32?
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojsiw

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Presta 1.5.6.2 długość nazwy firmy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2014, 06:02:14 pm »
Mam 2 sklepy, jeden postawiony był najpierw na 1.3 - potem aktualizowany do 1.4 a ostatnio do 1.5. Drugi od początku na 1.4.Wszystkich wersji nie pamiętam, ostatnie przed przejściem na 1.5 to były 1.4.4.1.
Nie wiem skąd ta wartość, tym bardziej że na pewno sam je zmieniałem na wyższą bo tez klienci sygnalizowali konieczność zwiększenia.