wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.

  • 4 Odpowiedzi
  • 2799 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adek4100

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.
« dnia: Luty 25, 2014, 10:27:25 pm »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Nie mogę poradzić sobie z przerzuceniem sklepu Prestashop na inną domenę.
Serwer stoi na "2be.pl", dzwoniłem do nich czy istnieje możliwość przerzucenia plików z jednej na drugą domenę - niestety nie, muszę to robić samemu.
Od rana nieudolnie próbuje to zrobić korzystając z różnego rodzaju poradników niestety nie daje już rady dlatego bardzo was proszę o pomoc.

Wygląda to tak: serwer ten sam natomiast inne domeny. Skoro inna domena to trzeba na nią wrzucić pliki.
Przerzuciłem całą zawartość FTP z domeny "X" na domene "Z". Po tym zabiegu po wpisaniu adresu nowej domeny zostaje przekierowanie na stary adres, doczytałem że jest to sprawa konfiguracji w PANELU ADM. niestety też jest niedostępny poniewaz po wpisaniu adresu PA znów przerzuca mnie na stary adres.

*Tutaj podejrzewam że zrobiłem błąd, ponieważ z przerzuconych plików na nowy adres zainstalowałem sklep jeszcze raz, utworzyłem nowa bazę danych i sklep wystartował z domeny docelowej natomiast jest "goły".
Posiadaną kopię bazy danych  wrzuciłem na nowo utworzoną bazę, po tej operacji wywala mi błąd"Ooops, cos poszło nie tak..." i sklep nie uruchamia się.

W chwili obecnej usuwam wszystkie pliki z serwera nowej domeny, ponieważ podejrzewam że instalacja była bez sensu... wrzucę jeszcze raz wszystkie pliki zgrane ze starej domeny i znów po wpisaniu adresu domeny przerzuci mnie na stary adres.

Razem z wgranymi plikami, wrzuci się katalog config ze starymi konfiguracjami, i poprawnymi danymi do bazy danych, czy mimo to muszę edytowac plik setting?

Panowie, co dalej, bardzo prosze was o pomoc !



*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2014, 06:20:39 am »
dla wersji sklepu wersja dla laików :
zanim zaczniesz przezrzucać wyłącz seo & url
na dole w tabelce wpisz dane nowej domeny
zapisz
zacznij kopiować pliki i baze 1:1

MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Adek4100

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2014, 07:44:38 am »
Wpisać dane w tabelce "Ustaw URL sklepu" - OK rozumiem.

Wyłącz SEO i URL, a więc Preferencje -> Seo i URL

Przyjazne adresy URL - NIE
Wyróżniony URL - NIE
Automatycznie przekieruj do kanonicznego URL - TAK
Wyłącz multiview apache - NIE
Wyłącz ustawienia bezpieczeństwa apache - NIE

Pozatym innych ustawien nie widzę, rozumiem że po ustawieniu tego, zacząc zgrywac dopiero serwer po czym go przerzucic na nowy serwer.

Napisałeś "zacznij kopiować pliki i baze 1:1" pliki rozumiem, ale bazę? Zrobiłem oczywiscie kopię bazy ale co z nia zrobić, czy instalować poźniej od nowa forum, zalozyc nową baze i dopiero na nią nadpisać zgraną bazę?

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2014, 09:13:13 am »
Można też ściągnąć bazę i zamienić po prostu słowa "domena1.pl" na "domena2.pl" (w Notepad++ można to zrobić hurtowo; ew. też w phpmyadmin).
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana domeny/serwera - przerzucanie sklepu.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2014, 03:03:36 pm »
Tak dla jasności spytam czy ty to wszystko robisz w obrębie jednego hostingu? Być może coś źle ja przeczytałem, ale jeśli wszystko masz na jednym serwerze to w zasadzie nic nie musisz kopiować wystarczy przekierować domenę, a później ustawić ją jako główna.