wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nazwa sklepu w temacie maila

  • 9 Odpowiedzi
  • 2146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline johny28

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Nazwa sklepu w temacie maila
« dnia: Marzec 28, 2014, 11:05:01 am »
Witam,
Jak można usunąć nazwę sklepu z tematu w wiadomościach mail ?


Edytowałem( usunąłem z tytułu {shop_name} ) pliki w folderze mails i module mailalerts ale to nic nie pomaga


w wiadomościach o nowym zamówieniu to mi nie przeszkadzało ale jak chce wysłać newsletter to przeszkadza długa nazwa sklepu w temacie wiadomości mail.


sklep mam wersji 1.4


z góry dziękuje za pomoc :)


pozdrawiam

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 11:41:32 am »
Nie pamiętam jak jest to dokładnie w 1.4 ale tematy maili możesz edytować w Lokalizacja > Tłumaczenia > tłumaczenie wiadomości email.

*

Offline johny28

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 12:32:00 pm »
to nic nie pomaga

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 02:21:48 pm »
To może sprawdź w którym miejscu ręcznie edytowałeś pliki maili tak jak pisałeś w pierwszym poscie, czasami jest tak że szablony maili są również w katalogu szablonu i tam należy dokonać edycji.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2014, 02:24:47 pm »
@endriu... sorry ale.... pisac zeby pisac...

po pierwsze, maile sa w katalogu ./mails i tylko tam, jezeli chodzi o glowne, inne moga byc w templatce, ale tylko te zawarte w modulach np. mailalerts.... a co do tematow, to te czy te maja tylko jedno miejsce (poza override) mianowicie kontrolery Mails.php i tam szukaj dla danych maili generowania tematow ($ subiect) 
design4VIP z innej strony...

*

Offline johny28

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2014, 03:36:02 pm »

$message = new Swift_Message('['.Configuration::get('PS_SHOP_NAME').'] '. $subject);
         $templateVars['{shop_logo}'] = (file_exists(_PS_IMG_DIR_.'logo_mail.jpg')) ? $message->attach(new Swift_Message_Image(new Swift_File(_PS_IMG_DIR_.'logo_mail.jpg'))) : ((file_exists(_PS_IMG_DIR_.'logo.jpg')) ? $message->attach(new Swift_Message_Image(new Swift_File(_PS_IMG_DIR_.'logo.jpg'))) : '');
         $templateVars['{shop_name}'] = Tools::safeOutput(Configuration::get('PS_SHOP_NAME'));
         $templateVars['{shop_url}'] = Tools::getShopDomain(true, true).__PS_BASE_URI__;


takie coś znalazłem ale nie wiem jak za to się zabrać

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2014, 04:38:07 pm »
maile sa w katalogu ./mails i tylko tam, jezeli chodzi o glowne, inne moga byc w templatce, ale tylko te zawarte w modulach

Nie wiem czy ja czy kolega @deejay3 nie potrafi czytać, ale tak jak w pytaniu które dotyczy tematu maila newslettera (czyli modułu - nie wiem jakiego ale modułu) poradziłem sprawdzić w templatce, więc ktoś z nas pisze żeby pisać ale kto?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2014, 07:34:45 pm »
no ja nie widze nigdzie informacji w tym temacie, ze mialby to byc newsletter... poza tym presta sama w sobie w standardzie nie ma czegos takiego mail newslettera...  niestety, mozna tylko generowac liste uzytkownikow do CSV i importowac ja w jakim programie pocztowym. chcac wysylac maile promocyjne treba sie zaopatrzyc w osobny modul.

no ale to nie ten temat. co do znalezionego fragmentu kodu... jak widzisz z dosc ladnego opisu sa to tylko "$templateVars" czyli "zmienne wygladu". od razu napisze, bo widze, ze za bardzo nie mozesz zrozumiec, ogolna strukture jak maja sie pliki maili (.html, .txt) do samej wysylki.

poczta wysylana jest na dwa sposoby, ale sa one analogiczne, ja zajme sie dla przykladu najpopularniejszym czyli mail()


struktura tej funkcji wyglada nastepujaco:

mail("mail@klienta.com","TEMAT", "wyciagniety z pliku kod HTML lub TXT");

kod HTML tworzony jest m.in. tymi zmiennymi co znalazles {$logo} itd. i tutaj jak widzisz z powyzszego nie ma ona nic do samego tematu.

musisz znalesc czesc odpowiedzialna za samam wysylke - tutaj np. funcja mail() i tam wyszukac czesc zmiennych odpowiedzialnych za budowanie tematu wiadomosci czyli $subiect

pliki z katalogow ./mails czy innych w modulach zostaw w spokoju bo ich zmiana tylko moze narozrabiac ;)


GOTOWIEC DO POSZUKANIA:
$message = new Swift_Message('['.Configuration::get('PS_SHOP_NAME', null, null, $id_shop).'] '.$subject);
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 07:59:04 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline johny28

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2014, 10:18:12 pm »
usunąłem '['.Configuration::get('PS_SHOP_NAME').'] '. i nie ma nazwy sklepu w temacie wiadomości.  miałem problem z order_conf z przyczyny nie wiadomych mi się rozsypał ale podmieniłem pliki order_conf.html i lang.php i wszystko wróciło do normy.

dziękuje za pomoc i pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nazwa sklepu w temacie maila
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2014, 09:19:57 am »
z przyczyny nie wiadomych mi się rozsypał [/color]
to juz temat walkowany dziesiatki razy... sypie sie w momencie tlymaczenia w panelu. to blad niewyeliminowany od zarania dziejow presty. problem polega na blednym lokalizowaniu zmiennych {products} oraz {discount} (poza tabela wlasciwa) w czasie zapisywania z TinyMCE. raczej nie zaleca sie tlumaczenia maili z poziomu panelu.
design4VIP z innej strony...