wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI

  • 8 Odpowiedzi
  • 2194 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zyzzia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« dnia: Kwiecień 05, 2014, 02:16:03 pm »
Witajcie. Mam ogromny problem i już chyba wszędzie sprawdzałam ale nigdzie nie pojawiła się odpowiedź na moje problemy. Zleciłam wykonanie sklepu http://meblezych.pl  i wszystko jest fajne ale w karcie produktów mam zamazane zdjęcie które się wyostrza dopiero po powiększeniu. Denerwuje mnie także ta czerwona przerywana linia ale to już kobieca fobia :) niestety nikomu się jeszcze nie udało mi pomóc mam nadzieje że Wy  mi pomożecie :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2014, 03:02:50 pm »
niep otrzbnie piszesz w temacie "gigantyczny" bo to problem wrecz "prozaiczny" i poruszany wielokrotnie nawet na tym forum. sam wiele razy odpiwsywalem na te posty.... sprawa jest prosta, wystarczy kliknac prawym klawiszem na to zdjecie i zobaczyc "pokaz informacje o obrazku" i masz jak byk "wymiary: 300px × 300px (przeskalowany do 460px × 460px)" czyli obrazek przeskalowany z 300px do 460px przez style css. rozwiazanie jest proste. w PA > preferencje > zdjecia musisz wpisac poprawna wartosc dla zdjecia "large" i wygenerowac ponownie miniatury. czyz nie prozaiczne?

a co do denerwujacej linii to sprawa jeszcze prostsza... w stylach (tutaj nie jestem w stanie wskazac dokladnie pliku przesz wlaczone CCC) najprawdopodobniej w global.css lub ewentualnie product.css w "#primary_block #image-block {}"  wyrzuc  "border: 1px dashed #FF7019;"
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2014, 06:12:15 pm »
Spytam z ciekawości, czy firma która Ci wykonała sklep nie daje Ci żadnej gwarancji czy też supportu?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2014, 06:39:38 pm »
Spytam z ciekawości, czy firma która Ci wykonała sklep nie daje Ci żadnej gwarancji czy też supportu?
patrzac na wykonanie i liczne bledy nie liczylbym, ze to byla firma.... co tanie jest drogie, chce sie powiedziec ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline zyzzia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2014, 07:34:18 pm »
Tanie to nie było.. ale fakt że firma dziwna bo właśnie nie odpisała na ten problem  baaa nawet sama to konfigurowała. Dziękuje Panom za odpowiedź będę zaraz działała w tej materii.
Myślicie że może się to bedziej rozwalić po zaktualizowaniu do nowszej wersji? i czy jest sens aktualizować? ja niestety nie znam sie na tym sklepie

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2014, 08:06:21 pm »
czy sie rozwali po aktualizacji.... a czy sie rozwali? pierwse pytanie z jakiej do jakiej chcesz akutalizowac.... na jakiej stoi sklep? (zakladam, ze 1.4 patrzac po rozszerzeniach samych zdjec, glebiej nie zagladalem, to przy akutalizacji do 1.5 i dalej raczej szablon to stworzenia od podstaw. ale jak mam byc szczery to widzialem wiele darmowych szablonow o niebo lepszych od twojego, no i przede wszystkim zawierajacych mniej bledow.)
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2014, 10:52:22 pm »
patrzac na wykonanie i liczne bledy nie liczylbym, ze to byla firma.... co tanie jest drogie, chce sie powiedziec ;)

Spytałem dlatego że kilka razy zdarzyło mi spotkać z firmą "podpisem - web group" więc założyłem że to firma.

Tak jak napisałeś "tanie to nie nie było" a może powinno być tanie...


*

Offline zyzzia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2014, 10:37:43 am »
Dziękuję za odpowiedź.. no cóż nie pocieszyliście mnie.. Na początek dobre było i to :)
Wiem że to pewnie nieodpowiedni dział itp ale ile może kosztować aktualizacja przy podobnym szablonie? czyli nowy szablon w lepszej wersji? będe musiała pomyśleć o przebudowie sklepu żeby wszystko lepiej działało.
Zwłaszcza że chciałabym stworzyć galerię zdjęć naszych klientów a obawiam się sama cos takiego robić bo skutki moga być opłakane :) no i pozostaje wersja na tel, tablety itp.
 :'(

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: GIGANTYCZNY PROBLEM Z PRODUKTAMI I ZDJĘCIAMI
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2014, 11:48:29 am »
co wg ciebie znaczy "lepszej wersji"? na jakiej postawiony jest sklep a do jakiej mialo by byc zaktualizowane. przerzucenei miedzy wersjami produktow, zamowien itd to jeden koszt (tutaj nie podam, bo kazda FIRMA ma swoj cennik, poza tym koszty moedzy przerzucanymi wersjami tez mozga byc rozne) , dwa to raczej proponowalbym postawienie szalbonu od poczatku, bo przerabianie "czegos takiego" pod responsive (czyli tel i tablet) byloby chyba mniej oplacalne niz postawienie szablonu wraz z responsive od podstaw.
galeria.. no to juz gorzej... presta to sklep a nie portal ze zdjeciami wiec raczej pozostaje albo stawianie galerii jako strona CMS albo pozyskanie odpowiedniego modulu do takiej bydowy.
design4VIP z innej strony...