wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie

  • 5 Odpowiedzi
  • 1773 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mXm

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« dnia: Maj 15, 2014, 09:56:19 am »
Witam,

Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie. Przed zapisaniem w edytorze wygląda prawidłowo - po zapisaniu na stronie wygląda to zupełnie inaczej (jest nie czytelnie). Dodam że korzystam z firefoxa natomiast w explolerze zupełnie nie ma tych punktów czyli jest jakiś problem w htmlu. W załączniku zrzut ekranowy jak to wygląda. Czy może ma ktoś podobny problem ? jak sobie z tym poradzić ?

Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2014, 11:26:11 am »
raczej w HTML bledu nie bedzie bo <ul><li> to zawsze to samo ;) ale problem jest po stronie ich ostylowania. zazwyczaj w edytorze wyglada to inaczej niz na stronie bo maja oddzielne style. jak uzywasz FF to daj sobie prawy klawisz i "zbadaj element" i zoabcz w ktorym pliku i w ktorej linijce masz dany styl i tam go dopracuj, co do IE to tutaj musisz stworzyc oddzielny styl, tak "rozpiszcza" microsoft tworcow stron, ze wiele styli dla taj przegladarki musis byc napisach osobno ;/ z oznaczeniem /*IE*/ ewentualnie z dodaniem danej wersji ale to juz raczej szukaj rozwiazan w kusach czy forach dotyczacych CSS
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2014, 07:13:56 pm »
jeszcze jedno, bo wlasnie bylo mi potrzebne i odwierzylem sobie ;) odnosnie IE 7 i 6 to tutaj jest odrobine wiecej zamieszania odnosnie styli, te juz w ogole nie sa w wielkosci kompatybilne z obecnymi trendami i komendami. ale tutaj zeby precyzyjnei cos dostroic uzywasz przed dana metoda * dla IE7 oraz _ dla IE6 np porpawny styl powinien wygladac tak:

margin:0; /* wiekszosc przegladarkek */
*margin:0px; /* IE7 */
_margin: 0px; /IE6 */

w sumie to tak nalezalozby powtarac 90% kodu stylu ale uzywa sie tego w specyficznych warunkach, wiec jak zrobisz sobie styl np. pod FF a pozneij rozjedzie sie pod IE to powyzsza metoda mzoesz sobie dopracowac dla kezej z przegladarek ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline mXm

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2014, 09:38:49 pm »
Dzięki za info tyle, że nie jestem biegły w htmlu Możesz napisać kawałek kodu abym go wrzucił ?:)

*

Offline mXm

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2014, 09:42:56 pm »
i jeszcze jedno pytanie Dlaczego w IE nie widać kodu html w edytorze jak przełączę na sam kod html ? w firefoxe jest ok

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Mam problem z wypunktowaniem tekstu w opisie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2014, 08:13:43 am »
Dzięki za info tyle, że nie jestem biegły w htmlu Możesz napisać kawałek kodu abym go wrzucił ?:)
ale to nie HTML tylko CSS a to calkiem co innego, tyko powiazane ze soba... to da osobne jezyki programowania.

w HTML wrzucasz sobie:
<ul>
  <li>pkt1</li>
  <li>pkt2</li>
</ul>

i do tego dprzucasz style w CSS wg np. tego kursu: http://www.w3schools.com/css/css_list.asp
design4VIP z innej strony...