wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana algorytmu zamówienia

  • 5 Odpowiedzi
  • 6678 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Thundershock

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Zmiana algorytmu zamówienia
« dnia: Maj 26, 2014, 02:37:58 pm »
Witajcie,

Mam problem z obsługą zamówień według mojej koncepcji:

1. Zakup towaru, którego nie ma na stanie- klient może zamówić towar, ale nie może go kupić.
Konkretniej chodzi mi o to, aby klient nie mógł przejść do płatności zamówienia (5 krok) dla towaru, którego nie ma w magazynie- w takim wypadku proces kończyłby się na 4 kroku (oczywiście takie zamówienia byłyby rejestrowane z innym statusem).
Dopiero w wyniku zwiększenia stanu magazynowego użytkownik mógłby dokończyć proces zakupu. Tutaj chciałbym, aby był wysyłany mail do klienta z taką informacją oraz z linkiem do okna płatności.

2. Drugi problem odnosi się do sytuacji, gdy w magazynie mamy przykładowo 5 szt danego produktu, a klient zamówi 8 sztuk. Tutaj chciałbym, aby z jednego zamówienia powstały dwa: pierwsze dla towarów dostępnych, drugie dla niedostępnych.
Wtedy klient płaci za te towary, które są tylko dostępne. Obsługa drugiej części miałaby się odbyć wg punktu 1.


Miał może ktoś podobny problem?
Jakieś wskazówki gdzie mogę się podpiąć z własnym algorytmem?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana algorytmu zamówienia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2014, 06:19:04 pm »
ale tutaj w 1.5 nie musisz wiele zmieniac, wystarczy zmienic ustawienia i wlaczyc 'multi shipping', juz podczas zamowienia klient zostaje poinformowany, ze nie ma produktu na stanie i albo z niego rezygnuje albo czeka na wysylke (o czym jest informowany) w momencie jak produkt sie pojawi.

"Pozwól klientowi podzielić swoje zamówienie: jedna część z produktami obecnie "na stanie" i inna z pozostałymi produktami. Ta opcja zamieni koszyk klienta w dwa zamówienia."
design4VIP z innej strony...

*

Offline Thundershock

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zmiana algorytmu zamówienia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2014, 12:27:35 pm »
Czy 'multi shipping' nie odnosi się do wysyłki na różne adresy?

W wersji 1.6 jest opcja 'przedłużona dostawa' (Preferencje -> Zamówienia).
Zachowanie tej opcji jednak odbiega od mojej koncepcji, tzn złożyłem zamówienie z towarem dostępnym oraz niedostępnym. Moje oczekiwania były takie, że powstaną dwa odrębne zamówienia z różnymi statusami (jedno dla towarów które są na stanie, a drugie dla tych, których nie ma). Tak się jednak nie stało (powstało jedno zamówienie).

Korzystam z Presta od tygodnia i być może czegoś jeszcze nie wiem.

Proszę o pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana algorytmu zamówienia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2014, 04:12:47 pm »
rzeczywiscie sie zagalopowalem z tym "multi shipping" ;) taa, tutaj chodzi o adrsesy, ale jezeli chodzi o 'przedluzona dostawe' to powinno dzialc tak jak chciales. nie wiem jak to jest do konca w 1.6 ale w 1.5 dziala dosc sprawnie. 
design4VIP z innej strony...

*

Offline Thundershock

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zmiana algorytmu zamówienia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2014, 04:52:11 pm »
W takim razie kiepska sprawa, bo widocznie 1.6 tego nie obsługuje... Szkoda.
Może da radę coś z tym zrobić?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana algorytmu zamówienia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2014, 07:17:41 pm »
ciezko mi sie wypowiedziec o 1.6, narazie mialem z nia stycznosc "w zabawie". jest za malo stabilna zeby ja wdrazac, przynajmniej ja narazie sie boje ja oddac w rece klientow.

a to, ze ta funckja nie dziala mzoe to wina bledow i (jeszcze) nie dopracowania. zobacz na oficjalnym forum czy nie ma tam w bledach jakies wzmianki o tym.

o jakim module, tym bardziej pod 1.6 nie slyszalem ;/
design4VIP z innej strony...