wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd

  • 10 Odpowiedzi
  • 2228 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Pomocy :(


Już któryś klient mi zgłasza że nie widzi właściwych cech atrybutu, tylko widzi size 1 , size 2, size 3


masakra :(


Przyznam że sklep był trochę "kombinowany", przenoszony z domeny na domenę, i miałam nawet takie "kwiatki" że pojawiał sie nazwa produktu który usunełam daawno temu, albo wskakiwał język hiszpański....


Jak zaradzić takim dziwnym sytuacjom? od czego to zalezy że jeden widzi to prawidlowo, a inny z jakimś błędem....?


podaje adres produktu ktory klientowi się źle wyświetla http://www.gallery707.com/fantasy-art-cyberpunk-art/279-fantasy-art-egypt.html


dzięki za pomoc.


Patrycja

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2014, 07:43:16 pm »
ale w czym dokladnie problem?  malo co mozna wyluskac z tego pytania... ogolnie powiem, ze stwoerdzenie "cech atrybutow" to juz dosc bledne kolo bo cechy to  cechy a atrybut to atrybut.... to dwa calkiem inne elemnty ustawien produktu.

moze napisze co ja widze... widze rozwijana liste <select> ATRYBUTOW... i nie wiem co dokladnie widzi klient " size 1 , size 2, size 3 " czyli co? czyli jak to widzi? czyli co widzi, czyli czy moze wybrac pomiedzy? no nie wiem jak to jeszcze "zapytac". jak to wyglada z jego strony? 

z jakiej wyszukiwarki ten klient korzysta? to podstawowe pytanie jakie powienies zadac przy wytknieciu takiego bledu.


co do drugiej czesci, ze pojawia sie usuniety prudukt itp.  przy przenoszeniu za kazdym razem robisz import obecnej bazy danych czy przerzuczasz z jakiegos beckapu?  raczej takie przenosiny powinno sie zawsze robic z najczystszej (iimport zaraz przed eksporem) bazy. krok po kroku masz opisane przeze mnie w watku http://prestashopforum.pl/index.php/topic,6736.0.html (5-6 post od gory) i wg tych punktow nalezy jeden po drugim wykonac przy kazdej przenosinie. tytaj tez brakuje informacji zeyb doklanie odpowiedziec na to pytanie.
design4VIP z innej strony...

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2014, 07:58:32 pm »
klient gdy rozwija tabelkę, zamiast szczegółowych rozmiarów w cm ( tak jak to ty zapewne widzisz)  widzi rozwiniętą tabelkę z opcjami size 1 size 2 size 3 size 4

wypytujący ich z jakich przeglądarek korzystają nie pamiętam dokładnie ale raczej to mi nie "podpadło" czyli popularne przeglądarki.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2014, 08:23:11 pm »
czyli popularne przeglądarki.

no i tutaj jest kwantum problrmu. popularne, czyli FF, Opera, Chrome, IE a to tak radykalne rownice... kazda z nich to inny "system", wiele zapytan kazda z przegladaek czyta po wojemu, dlatego to podstawoe pytanie do klienta jak zwraca jakis blad. cos co pieknie dziala i wyllada pod FF w choreme (niemowiac juz o IE<9 bo to inna bajka) mo0ze dzialac caliekm inaczej lub nie dzialac w ogole. w IE7,8 a przede wszystkim w "7" to juz w ogole... to werrsja bardzo specyficzna, tak po wzgledem oczytu kodu, jak przede wszystkim odczytem CSS. dobrze by bylo do klienta uzyskac przynajmniej screen tego co widzi.

a tak w ogole jak masz ustawiane atrybuty? jakis dodatkowy modul typu AWP? jaka wersja PS?
design4VIP z innej strony...

*

Offline And63

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 89
  • 3
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2014, 08:43:26 pm »
Najnowszy Chrome, IE, FF - mam normalnie rozmiary obrazów/zdjęć w cm , a nie to o czym piszesz, czyli size...

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2014, 11:15:37 pm »
versja presty Version 1.3.0.11    - 1.360s

atrybuty stworzone normalnie, bez żadnych dodatkowych modułów.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2014, 08:59:03 pm »
no to... o tak "archiwlanej" wesrsji pisz w pierwszej kolejnsoci bo to znacznie zmienia podejscie.

no ale co do samego problemu. no niestey, jak widisz wyzej nie tylko ja widze to porpawnie. takie zmiany w wygladzie wychadza tylko przy jakies specyficznych ustawieniach u klienta... bez wiedzy odnosnie systemu, przegladarki i innych pochodnych niestety nie da sie za wiele pomoc, tym bardziej, ze sam pisales (i jak widac w samym sklepie) byl on dosc sporo modyfikowany. teraz zeby wskazac co i jak musialbys przedstawic caly changelog (co raczej jest, jak sadze, niemozliwe) no i... dalej wracam... ustawienia po stornie klienta. moze wylaczona java w przegladarce?  no przyczyn moze byc wiele. niestety, watpie zeby znalas sie ktos, kto ot tak "z rekawa" poda powod takiego zachowania (brak odczytu wartosci (value) atrybutow - to kuleje)
design4VIP z innej strony...

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2014, 08:50:06 am »
no to... o tak "archiwlanej" wesrsji pisz w pierwszej kolejnsoci bo to znacznie zmienia podejscie.

no ale co do samego problemu. no niestey, jak widisz wyzej nie tylko ja widze to porpawnie. takie zmiany w wygladzie wychadza tylko przy jakies specyficznych ustawieniach u klienta... bez wiedzy odnosnie systemu, przegladarki i innych pochodnych niestety nie da sie za wiele pomoc, tym bardziej, ze sam pisales (i jak widac w samym sklepie) byl on dosc sporo modyfikowany. teraz zeby wskazac co i jak musialbys przedstawic caly changelog (co raczej jest, jak sadze, niemozliwe) no i... dalej wracam... ustawienia po stornie klienta. moze wylaczona java w przegladarce?  no przyczyn moze byc wiele. niestety, watpie zeby znalas sie ktos, kto ot tak "z rekawa" poda powod takiego zachowania (brak odczytu wartosci (value) atrybutow - to kuleje)


dzięki :)

będę musiał być może przenieść całość na nowszą wersję. robi się coś takiego z automatu?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2014, 09:20:36 am »
z 1.3 to juz zbyt duze zmiany po stronie tak samej struktury klas jak i samej bazy danych. tym bardziej, ze widac dosc sporo zmian w samym szablonie, co zapewne tez prowadzilo do zmian w konrolerach... no a jezeli chodzi juz o sama skorke, to ta niestety do postawienia od podstaw wraz ze wszystkimi zmianami kotrolrtow, dodatkowych modulow... no... prosciej i taniej (czyt. czas to pieniadz) byloby chyba postawic calosc od poczatku ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2014, 09:41:24 am »
całość od początku a co z produktami, też ręcznie każdy osobno wprowadzać?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zamiast cech atrybutów wyświetla atrybut 1 atrybut 2 atrybut 3 itd
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2014, 09:49:12 am »
no tutaj tez ciezko... owszem da sie przerzucic produkty, ale bedzie to wymagalo dosc porej pracy ze wzgledu na to, ze tak przy produktach jak i kateogirach 9nie wspominajac o chcechach i atrybutach) zmiany w tabelach sa kolosalne miedzy 1.3 a 1.5 czy tym bardziej 1.6 (jakbys chcial sie przerzucic na najnowsza - jeszcze malo stabilna i raczej nie polecana do komercyjnych wdrozen wersje)

tak patrzac to tych produktow masz kilkanascie, klikadziesiat, wiec prosciej (czyt. taniej) bedzie prowadzic je od poczatku niz placic za przeniesienie pareset zloty...
design4VIP z innej strony...