wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu

  • 5 Odpowiedzi
  • 2398 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline madeye

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:25:13 pm »
Witam,

posiadam Presta Shop 1.6.0.6, szablon standard default-bootstrap - produkty to łóżka dla psów. Produkty występują w kilku rozmiarach.
Ustawiłem sobie przy pomocy combinations zmianę ceny produktu w zależności od wyboru Atrybutu. Teraz chciałbym taką zależność ustawić przy cenie wysyłki. Czyli np. rozmiar S i M mają jedną cenę, ale L ma inną i XL też ma inną.


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:35:00 pm »
A w jaki sposób masz ustawione naliczanie ceny wysyłki? Jeśli według wagi to w atrybucie dodajesz > wpływ na wagę  > wzrost - i podajesz taką wagę aby produkt łapał sie w wyższym zakresie cenowym dostawy.

*

Offline madeye

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2014, 08:51:12 pm »
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

http://tinyurl.com/m9ygabd

To ten 1szy produkt który konfiguruje.

No właśnie do tego jeszcze nie doszedłem gdzie (jak) się ustawia ceny i metody wysyłki. Na początek będzie tylko 1 metoda wysyłki. Ale gdzie i jak się ją ustawia?

Czy jest jakaś porządna polska wersja do PS 1.6.0.6? bo ja mam większość w EN

W zasadzie z Presta to dopiero zaczynam, ale znam mniej więcej Sote, Virtuemart, OSCGold i trochę innego softu, ale każdy sklep ma inne możliwości i rozwiązania pewnych rzeczy są inne. Presta jak narazie wydaje mi się dość nielogiczna, ale to pewnie kwestia adaptacji.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2014, 03:09:22 pm »

No właśnie do tego jeszcze nie doszedłem gdzie (jak) się ustawia ceny i metody wysyłki. Na początek będzie tylko 1 metoda wysyłki. Ale gdzie i jak się ją ustawia?

W Wysyłka > Przewoźnicy dodajesz przewoźników i ustawiasz im zakresy wagowe i cenowe (np. od 0 do 1 kg = 20zł, od 1 do 5 kg = 35zł ...) w karcie produktu dla każdego produktu możesz określić wagę (np. dla rozmiaru S i M dajesz 0 kg a dla atrybutów L i XL ustawiasz wzrost wagi o ponad 1 kg).

Czy jest jakaś porządna polska wersja do PS 1.6.0.6? bo ja mam większość w EN

Z tego co wiem to jest tłumaczone cały czas na bieżąco, a poza tym każda presta ma swoje własne moduły i bez samodzielnego tłumaczenia pewnych elementów będzie dość ciężko.

W zasadzie z Presta to dopiero zaczynam, ale znam mniej więcej Sote, Virtuemart, OSCGold i trochę innego softu, ale każdy sklep ma inne możliwości i rozwiązania pewnych rzeczy są inne. Presta jak narazie wydaje mi się dość nielogiczna, ale to pewnie kwestia adaptacji.


Jak każdy CMS po chwili korzystania można sie przyzwyczaić.

*

Offline madeye

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:12:35 am »
Super dziękuję. Mam też inne pytanie, korzystam również z innych sklepów i właśnie rozsyłane były newslettery z informacją o nowych przepisach odnośnie ehandlu. Dokladnie tu się można zapoznać. http://blog.sote.pl/2014/06/12/dyrektywa-ue-prawa-konsumentow/

Czy Presta spełnia te wymogi? Czy coś trzeba zmodyfikować?


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana ceny wysyłki zależna od rozmiaru produktu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:22:43 am »
Presta wymaga w tym temacie drobnych modyfikacji, więcej info w tym temacie:

http://prestashopforum.pl/index.php/topic,12892.0.html