wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Proces zamawiania

  • 21 Odpowiedzi
  • 6837 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Proces zamawiania
« dnia: Czerwiec 12, 2014, 10:05:18 pm »
Witajcie,


Mam potrzebę zmienić proces zamawiania. Chodzi mi głównie o to, że kroki podczas zamawiania nie są do końca takie, jak bym potrzebowała. Czy można z poziomu panelu administracyjnego wpłynąć np. na ilość kroków w procesie zamawiania, ich kolejność itp? Czy da się osiągnąć pełne podsumowanie koszyka na ostatnim kroku zamiast kilku zdawkowych informacji (chodzi mi o zamieszczenie pełnej tabeli z towarami i wszystkimi kosztami).


Jeśli temat gdzieś już się pojawił to z góry przepraszam, szukałam odpowiedzi na to zagadnienie, ale nie znalazłam.


Będę bardzo wdzięczna za pomoc/wskazówki.


*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2014, 07:30:52 am »
niestety nie możesz przez panel tego zmienić pozostaje tylko wybór one page lub 5 kroków. Reszta to modyfikacja kodu
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2014, 10:40:49 am »
tabele z pelnymi kosztami, produktow i wysylek "na dloni" masz w formie OPC - zakupy jeden krok.

czesto spotykam sie z tym, ze klienci chca, zeby np. dane kontaktowe byly podawane na koncu... nistety, powiazane elementy presta nie pozwalaja na taka mozliwosc, przede wszystkim dlatego, ze z krajem/strefa dostawy scisle powiazana jest wysylka i pare dodatkowych kosztow, wiec chcial nei chcial, te dane musza byc w pierwszej pozycji wypelniane, bo wg nich ustalane sa dalsze kroki. tutaj za bardzo nie da sie poszalec bez dosc sporych modyfikacji silnika lub, co najczesciej stosuje, pewnych oszukanczych krokow i dodanie paru zmiennych w polach 'hidden', ale tak czy tak, tutaj juz klania sie dosc spora wiedza na temat struktury zmiennych i dzialania silnika presta. 
design4VIP z innej strony...

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2014, 11:28:13 am »
Chodzi mi głównie o to, że zgodnie z nowymi aktami prawnymi podsumowanie koszyka powinno zawierać pełną tabelę kosztów (produkty, koszt dostawy i koszt płatności, ewentualne inne koszty). Tu podsumowanie tabelaryczne jest przed wyborem płatności. Jeśli ktoś będzie doliczał koszty przy jakimś typie płatności to pojawi się problem braku uwzględniania ich w tabeli podsumowującej.


Jeśli nie da się tego zmienić z poziomu administracyjnego, to w przypadku osób nie programujących to chyba pozostaje tylko wykupić modyfikację w firmie, która się czymś takim zajmuje?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:09:17 am »
ale przy OPC wszystkie koszty w tabeli generowane sa na bierzaco, jezeli wybierasz koszty wysylek to tabela jest o nie automatycznie uzupelniana. co do dodatkowych kosztow platnosci (np. prowizja payU) tutaj dodawanie tych kosztow juz jest raczej poza prawem...
design4VIP z innej strony...

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:59:56 am »
Jest poza prawem w wysokości wyższej niż prowizja pobierana przez operatora płatności.
Ok dzięki za pomoc :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:24:27 am »
Jest poza prawem w wysokości wyższej niż prowizja pobierana przez operatora płatności.
Ok dzięki za pomoc :)
no i tu jest ten pies pogrzebany... bo jedno mowi tak, ze rzeczywiscie tylko do wysokosci prowizji, ale drugie, juz nie pamietam, ktora to ustawa, ale chyba ta ogolna z 03.2000 (czy jakos tak, "o (rzekomej) ochroniw komsumentow i sprzdazy towarow niebezpiecznych :D ) mowi, ze nie mozna doliczac zadnyuch dodatkowych kosztow.... no i sie n ie polapiesz :d
design4VIP z innej strony...

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2014, 03:44:05 pm »
A to widzisz -  nie wiedziałam, że jest inna wersja :P Szukając po prawie dla konsumentów w odniesieniu do e-biznesu doszukałam się tylko tej interpretacji, że do wysokości pobieranych prowizji od operatora jest ok.
Ale prawdopodobne, że wersja o tym, że żadnej nie wolno doliczać jest prawidłowa. Choćby dlatego, że nie wolno np. wymuszać w sklepach stacjonarnych na konsumencie zakupów powyżej jakiejś kwoty przy np. płatnością kartą. A jak jest w rzeczywistości? Prawie w każdym sklepie mi ktoś mówi, że powyżej 20 zł mogę kartą płacić. I wszyscy wiedzą, że nie wolno tak robić, a wszędzie robią....  :P

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2014, 10:12:25 pm »
Wracając do meritum. Nie odpowiada mi ani 5 kroków ani opcja wszystko na jednej stronie. Zrobiłam testy użytkowników i w obu przypadkach byli zmieszani i nie do końca wiedzieli co zrobić. Na etapie koszyka takie problemy oznaczają poważne problemy dla sprzedaży. Czy zna ktoś firmę, która jest godna polecenia i jest w stanie wykonać modyfikację działania koszyka? Wiem, że jest wiele firm robiących takie modyfikacje, ale firma firmie nie równa. Nie chciałabym na początku przygody ze sklepem przejechać się na niekompetentnym wykonaniu modyfikacji lub oczekiwaniu na jej wykonanie np. 2 miesiące.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2014, 01:28:01 am »
@prasino: w jaki sposób wykonywałaś testy?

Modyfikacje pewnie zrobi @deejay3 lub @west
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2014, 08:47:15 am »
Modyfikacje pewnie zrobi @deejay3 lub @west
dzieki za uznanie. no ja z checia jednak janblizej za 3 tyg, bo koncze jeszcze co zaczete i ide na zasluzony urlop, a widze, ze kolerzance sie z tym dosc spieszy.... ale poza mnia i @west jest jeszcze pare osob, nie tylko na tym forum, ale wiem, ze wielu sie nie udziela ale bacznie je sledzi. proponuje wrzucic ogloszenie na temat zmianw dzial 'Rynek', na pewno wielu sie zglosi ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:54:48 am »
@Tler Testy wykonałam zapraszając 5 osób nie pracujących w e-biznesie, poprosiłam o wykonanie zestawu czynności i mówienia na głos o czym myślą podczas wykonywania tych czynności. Ja obserwowałam ,zapisywałam uwagi.

*

Offline prasino

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 1
  • Płeć: Kobieta
  • Mówisz i masz
    • Zagadki e-biznesu
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2014, 12:14:09 pm »
Ok - decyzja jest taka, że póki co zostaję na zamawianiu w 1 kroku. Jeśli będzie konieczność zrobi się jakieś płatne modyfikacje. Dziękuję za wszelką pomoc.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2014, 04:29:27 pm »
@prasino: w jaki sposób wykonywałaś testy?

Modyfikacje pewnie zrobi @deejay3 lub @west


bardzo podoba mi się Twoje podejście - chodzi tutaj o badanie na klientach. Razem z innym swoim klientem zmodyfikowaliśmy szablon zamówienia 5 kroków Ciekawi mnie strasznie Twoja opinia na ten typ rozwiązania - siedzieliśmy nad tym 3 dni
url do strony http://www.salonled.pl
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Proces zamawiania
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2014, 05:49:33 pm »
ja tam widze standard 5 ktorkow, mozesz blizej opisac zmiany? bo nie do konca z pierszego rzutu oka widac zmiany, jedynie to uklad i css. ale mzoe cos przegapilem ;/ albo sa to zmiany po stronie silnika, ktorych raczej nie widac a tylko wspomagaja koszyk.... opisz pokrotce na co zwrocic uwage.
design4VIP z innej strony...