wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku

  • 4 Odpowiedzi
  • 1663 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku
« dnia: Sierpień 05, 2014, 08:00:57 pm »
Witam, zrobiłem popup w którym wyświetla się subskrypcja do newslettera, gdy wpisuje email jest on zapisywany w bazie w tabeli ps_newsletter jednak gdy wchodze w panelu admina do modułu newsletter/ebiuletyn i klikam na wygeneruj csv, te emaile które są zapisane w bazie nie są dodawane do pliku, jedynie adresy klientów zarejestrowanych, ci którzy dopisali sie bez rejestracji nie są dodawani do tego pliku, i nie wiem dlaczego?
 
Jak wyeksportować tych klientów z tej tabeli z zaplecza presty?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:49:32 am »
piszesz "robilem modul"... o jasnowidza teraz ciezko... jezeli robiles sam to wypadalo by napisac cokolwiek o pracy, a rpzede wszystkim linie wrzutu do bazy. skad ktokolwiek moze wiedziec ajkie bledy popelniles... przeanalizuj roznice miedzy standardowym kontrolerem a swoim modulem, sprawdz co w bazie i w jaki sposob sie zapisuje miedzy wrzutem z oryginalnego modulu a twoim. czy w ogole po wpisaniu ze standardowego modulu da sie wyciagnac kontakty przez CSV? za wiele pytan i nijasnosci zeby cokolwiek odpowiedziec w konkretach.
design4VIP z innej strony...

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:13:09 pm »
Nie no kurcze nigdzie nie napisałem że "robiłem moduł"  ;) zrobiłem popup z tego co mogę sądzić to pewnie działa na identycznej zasadzie jak twój popup z newsletterem, jest to oczywiście homemodal z pobranym <form> z natywnego newslettera.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2014, 05:48:40 pm »
tez nie tak do konca. jezeli chodzi o modul "newsletter" tutaj kontrolery odnosza sie stricte do nazwy tego modulu wiec czesc kontrolera trzeba sobie w nowy modul przerzucic z wlasnymi zmianami. moj modul pisany byl pod 1.4, tam to jeszcze inaczej troche wygladalo niz w 1.5... w kazdym razie nie da sie ot tak wrzucac newslettera gdzie sie chce.

nie odpowiedziales na pytanie co zapisywane jest w bazie, czy w ogole zapisuje do bazy, co zapisuje, jakie sa roznice miedzy tymi danymi zapisanymi z oryginalu a tymi z przerobki, moze brakuje ID sklepu, co jest bardzo czesto pomijane przy towrzeniu modulow pod >1.5 a jest to jestm z wazniejszych elementow przy odczycie bazy.
design4VIP z innej strony...

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Newsletter - csv brak zapisanych osób w pliku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:37:23 pm »
Grzebałem i wygrzebałem, wadliwy był sam moduł, zastapiłem go z wersji 1.6 i ładnie eksportuje wszystko do pliku, dzieki za chęć pomocy  :)