wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Własna kalkulacja produktu w php

  • 8 Odpowiedzi
  • 9054 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mbalcerz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Własna kalkulacja produktu w php
« dnia: Sierpień 22, 2014, 12:42:17 pm »
witam,
mam pytanie do bardziej zaawansowanych  ;)

potrzebuję na podstawie wybranych przez potencjalnego klienta w produkcie wybranych spośród wielu opcji generować samodzielnie cenę.

Sam kod bardzo skomplikowanych kalkulacji będę tworzył sam w php, natomiast potrzebuję wiedzy jak i gdzie się dostać do zmiennych zawierających aktualnie wybrane opcje przez klienta oraz inne zmienne typu wpisana standardowa cena, id produktu, działu, producenta i innych tego typu dostępnych parametrów/zmiennych sklepu.

Moja wersja Prestashop to 1.6.

Czy ma ktoś wiedzę w tym zakresie?

Może istnieje jakiś gotowy moduł umożliwiający dopisanie kodu php wpływającego na cenę produktu, ewentualnie jak napisać taki dodatek samemu lub ostatecznie kupić.

Dodam iż od strony panela administracyjnego nie musi być on super dopracowany, w ostateczności mogę nawet dopisywać te kody php w bazie mysql, ważne aby prawidłowo działał od strony sklepu.


Pytanie drugie czy ewentualnie w powyższym module php jest/będzie możliwość wpłynięcia na ograniczenia dostępności opcji zależnych od wcześniej wybranych opcji
np.  zmiana szerokości drzwi wpływa na dostępność możliwych do wyboru kolorów / okuć (klamki, zawiasy) itp

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Marcin

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2014, 12:51:17 pm »
a slyszales a atrybutach i kombinacjach? poczytaj o tym, bo to nic innego jak wlasnie to czego potrzebujesz.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mbalcerz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2014, 01:50:33 pm »
dzięki z odpowiedź

tak słyszałem o tych możliwościach jednak jeśli ma się tysiące produktów to łatwiej byłoby stworzyć grupy opcji/atrybutów i ograniczać je z poziomu php - mam tak teraz i działa wyśmienicie alternatywą pozostaje stworzenie kilkudziesięciu grup atrybutów wielopoziomowych.

Ale najważniejsze dla mnie jest to abym w ogóle mógł się dostać do kalkulacji z własnego kodu php z wykorzystaniem wybranych przez użytkownika/klienta  parametrów/opcji/atrybutów  oraz innych zmiennych sklepu.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2014, 02:01:29 pm »
ściągnij sobie dowolny moduł zobacz jak jest napisany generalnie zasada jest taka plik.php - cały kod i funkcje php których chesz uzywać plik.tpl - to co jest wykonaniem funkcji przekazanej z php do smarty. hook - gdzie dana funkcja ma się wykonać.....
pomocne zakładka faq na forum oraz dokumentacja prestashop

MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2014, 02:16:58 pm »
jezeli chodzi o cene produktu ladujaca w koszyku, jak i dalej przetwarxzana przez zakupy itp. to tutaj PHP nie ma wiele spolnego z niczym... cena produktu ladujaca w koszuku pozyskiwana jest przez ajaxa, czyli tutaj juz mamy JS, dalej przetwarzana przez wiele kontrolerow odnosnie np. wyliczenia wysylki (czy nie darmowa, czy w rzedziale...), dalej - waluty, przeliczanie itd.... to nie jest tak, ze cena jes sobie pobrana z bazy i to co pobierze sie wyswietla... np. w bazie zapisana jest cena tylko netto w podstawowej walucie, dopeiro po przejsciu przez pare(nascie) funkcji kontrlerow uzyskuje sie cene wraz z wyswietlona waluta, odpowiednimi miejscami po przecinku itp.... nie bedzie ci prosto podlaczyc sie pod te funkcje i zmodyfikowac pod siebie, zeby pokazac klientowi finalna cene produktu... 
design4VIP z innej strony...

*

Offline mbalcerz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2014, 10:56:39 am »
witam i dziękuję za odpowiedź.

A czy Ajax nie jest w stanie dynamicznie wywoływać plik php?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2014, 06:17:13 pm »
co rozumiesz przez "czy ajax mzoe wywolac php..." ? a od czego jest ajax? juz w samym slowie 'ajax' masz odpowiedz.

zrodlo wikipedia: "AJAX (ang. Asynchronous JavaScript and XML, asynchroniczny JavaScript i XML)"

 czyli mozesz pobrac wszystko co wzraca powyzsze motody, a w jaki sposob... to juz wedle uznania ;) przez XMLHttpRequest puscisz rowniez PHP, jednak z zachowaniem struktury returna tego pliku.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mbalcerz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2014, 10:45:21 pm »
dziękuję za Twoją odpowiedź

definicję Ajaxa znam - sam również jestem informatykiem, więc nie chodzi mi o teorię lecz o konkretną wiedzę jak zmierzyć się z problemem.

Moje pytanie było trochę retoryczne bo wiem że da się wywołać php - nie jest to może najlepsze rozwiązanie wydolnościowe.
Nie wykluczone więc aby w tej sytuacji standardową cenę produktu w dziale można by użyć jako "startową" (przy domyślnych wybranych opcjach) lub strony z działami/kategoriami po prostu cechować - aby nie musiały być za każdym razem generowane.

Nie znam Prestashop od wewnątrz tak więc nie chcąc odkrywać Ameryki od początku potrzebuję wiedzy praktycznej jak tego dokonać na czym mi zależy - samemu lub ewentualnie wiedzy na temat dostępności takiego modułu w wersji płatnej/bezpłatnej lub Kogoś mądrego kto taki moduł napisze.

Potrzebuję dostępu akurat do php z tego powodu iż mam odpowiednie tabele (mysql) z danymi oraz skrypty php liczące aktualną cenę na podstawie wielu parametrów (wybrane opcje przez użytkownika, dane z mojej bazy, bieżący kurs waluty itp).

Wydawało mi się to bezproblemowe (np w panelu admina w produkcie okienko "kod php:") - spodziewałem się prostego rozwiązania a tu niespodzianka.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własna kalkulacja produktu w php
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2014, 08:57:34 am »
nie zapominaj , ze prestashop to juz gotowe narzedzie... to tak jakbys pila mechaniczna chcial teraz przybijac gwozdzie... owszem da sie, ale.... presta ma juz swoja pewna strukture pobierania, przetwarzania, generowania poszczegolnych elementow i zapewne, nawet jak masz jakis tam pliczek to bedzie on wymagal przeredagowania pod katem kontrolera smarty. mozna z tego stworzyc modul i podpiac pod odpowiednie hooki ale, jak wyzej, raczej bedziesz musial calosc przepisac i zrobic z tego classes oraz controlers takiego modulu a dopiero dalej stworzyc szablon (.tpl) dla wyswietlenia na stronie produktu. raczej bedzie to dosc spora robota, i nie mysle, zeby tania. przygladnij sie tez szeroko i dosc czesto opisywanym modulem AWP (Attributes Wizard Pro)
design4VIP z innej strony...