wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Usuwanie produktów czy kategorii

  • 9 Odpowiedzi
  • 3873 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

MERA

  • Gość
Usuwanie produktów czy kategorii
« dnia: Wrzesień 12, 2014, 09:32:44 am »
Pytanie kierowane do znawcy P.S 1.6  Jak wygląda usuwanie produktów w PA jeżeli jest ich około 38 000 poz. U mnie to jest problem taki że przy usuwaniu większej ilości sztuk, czas usuwania jest bardzo długi a nawet PS nie może zakończyć usuwania muszę na siłę wyłączyć sklep i po włączeniu czasami są usunięte a czasem nie te zaznaczone . Próbę robiłem na różnych serwerach w tym na dedykowanym o dużej mocy ( i7 procek 16 GB ram ) i to samo się dzieje, nie kończy usuwania. Po jednej sztuce jakoś sobie radzi ale więcej to już koszmar.  Jak z tym sobie poradzić ,może ktoś coś próbował zrobić. Pozdrawiam.


Jeżeli wątek jest w złym miejscu to prośba do administratora o przeniesienie we własciwe.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:38:29 am »
wykonaj sql - taka maszyna powinna dac sobie spokojnie radę poprzez klasy niestety nie da rady
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2014, 11:56:43 am »
wykonaj sql - taka maszyna powinna dac sobie spokojnie radę poprzez klasy niestety nie da rady
da rade, jednak szybkosc serwera nie ma naczenia w momencie gdzie ograniczone sa czasy wykonywania skryptu, maksymalnych ilsoci zapytan czy tym podobnych. szybkosc serwera to raz a jego ustawienia do inna bajka, a ta jest najistotniejsza.
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:19:12 pm »
Czas wykonywania skryptu ustawione mam na jedmym serwerze 10 minut a na dedyku  I.7  bez ograniczenia (wyłączone ) i nic ,nie zamyka się presta chociaż usunie produkty po bardzo długim czasie. nawet 1 godz.  Proszę sprawdzić na swioch instalacjach czy są takie same objawy.

*

MERA

  • Gość
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2014, 09:00:51 am »
Czy nikomu tak się nie dzieje ? . Czy ktoś zwrócił na to uwagę ? . Praca w PA na większej ilości kategorii i produktów to wyzwanie a nie robota.Nie wyobrażam sobie sklep z modą damską gdzie trzeba wymieniać produkty praktycznie dwa razy w roku. Usuwanie większej ilości kategorii wraz z produktami potrafi nawet zawiesić serwer a to już poważny problem , bo miałem i taki przypadek. Chyba że coś jest u mnie jest źle zrobione ,przez to pytam innych a brakuje mi odpowiedzi.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:01:32 am »
czas oczekiwania przeglądarki wynosi coś koło 5 minut to jeden problem rzeczywiście masz źle ustawiony serwer jeśli go wiesza od wykonywania poleceń ale tutaj musiałbys wrzucic konfig php, konfig mysql i dokładne parametry serwera
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

MERA

  • Gość
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2014, 01:52:43 pm »
To akurat mam już zrobione dobrze i nie zawiesza a to tylko przestroga dla innych ,tylko interesuje mnie czy u wszystkich tak wolno to działa , bo w poprzednich PS takiego czegoś nie było . I chyba każdy przyzna że w nowym  PA  praca przy aktualizacjach czy poprawkach kategorii czy produktach to trochę jest utrudnione. 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:23:15 pm »
wlasnie miaelm okazje kazowac na 1.6.0.9 ponad 1700 produktow. calosc trwala ok 10sek. nei wiem jak to bedzie dla ciebie adrekwatne do 38tys.
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2014, 07:42:09 pm »
Przypuszczam że to wina po aktualizacji z PS 1.5 do PS 1.6 ale i tak usuwanie jest koszmarne przy świeżej instalacji PS 1.6 jak jest większa ilość produktów i kategorii.Na razie testuje na słabszym serwerze i koszmarnie to idzie, szukanie i zmiana opisów czy cen. To rozwiązanie w PA to programistom PS się trochę nie udało.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Usuwanie produktów czy kategorii
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2014, 07:46:14 pm »
Przypuszczam że to wina po aktualizacji z PS 1.5 do PS 1.6 ale i tak usuwanie jest koszmarne przy świeżej instalacji PS 1.6 jak jest większa ilość produktów i kategorii.Na razie testuje na słabszym serwerze i koszmarnie to idzie, szukanie i zmiana opisów czy cen. To rozwiązanie w PA to programistom PS się trochę nie udało.
pracuje na presta juz od wersji 1.3 i wydaje mi sie, ze 1.6 wlasnie te spomniane elementy zmian w karcie produktow maja najlepiej rozwiazane. oczywiscie jezeli chodzi o jednostkowe zmiany, hurtowe to juz tylko CSV, tez w porownaniu z poprzedniczkami z tym radzi sobie najszybciej.
design4VIP z innej strony...