wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PS 1.6.0.9 - multistore - jezyk domyslny

  • 3 Odpowiedzi
  • 2174 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
PS 1.6.0.9 - multistore - jezyk domyslny
« dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:12:12 am »
przypisauje w lokalizacji do danego sklepu jezyk i walute - waluta przelacza sie pieknie wg wytycznych a jezyk na upartego wchodzi polski ;/

dokladnie to jest tak, mam wrzuconych 6 jezykow, wszedzie, w kazdym sklepie jak i dla wsystkich sklepow i grupy jezyk ustawiony jako domyslny na English. a na chama pcha mi sie Polski. jak z listy calkiem usune polski to wchdozi na angislki ale znika modul blocklanguages, wiec nie moge juz wybrac innego....

juz nie mam sil na to. gdzie szukac bledu? ktos mial juz cos takiego?
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6.0.9 - multistore - jezyk domyslny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2014, 03:25:29 pm »
łapie Ci na upartego ponieważ masz system "polski" to po raz
jeśli chcesz mieć na sztywno język / waluta = domena musisz pochylic sie nad frontcontroller
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6.0.9 - multistore - jezyk domyslny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2014, 05:29:22 pm »
łapie Ci na upartego ponieważ masz system "polski" to po raz
jeśli chcesz mieć na sztywno język / waluta = domena musisz pochylic sie nad frontcontroller
troche nie rozumeim co znaczy "system polski" istalke wrzucalem z angielskiej i dodalem jezyk polski i inne. po dwa jezeli takie rzeczy wymagaja zmian w core to na kij ten wybor w panelu? co on w takim razie daje? w 1.5 nie bylo problemu jak sie przelaczylo to dzialalo wedle ustawien a tutaj sie uparl ;)

Edit, ok, z systemem zalapalem ;) dla potomnych i tych mniej domyslnych jak ja D: chodzi o system operacyjny komputera D:

no i ok, ale slesze Fronta i clase Langages i kurde nigdzie nie widze polaczenia z jezykiem systemu ;/
Fron w init() zwraca tylko $languages = Language::getLanguages(true, $this->context->shop->id); a patrzac po klasie i getLanguages() jest ewidentnie przypisany do Id sklepu (jezlei istnieje)

dalej patrzac w samej mySQL > configuration sa tez zapisane tak waluty jak i kraje oraz ten nieszczesny jezyk dla dlazdego sklepu ;/

no i ok, niech i lapie wzgledem systemu, ale dlaczego jak wyrzuce polski, ktory nie jest jezykiem domyslnym w zadnym wypadku, w zadnym sklepie, grupie itd to znika mi calkowicie wybor jezykow wraz z calym modulem? czyli, ze co, nie bede mial niemieckiego to w niemczech (niemiecki system) nie wyswieli mi wyboru jezykow tylko wywali modul i zostanie sam angielski? troche cos nie tak ;/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 05:58:28 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
[SOLVED] PS 1.6.0.9 - multistore - jezyk domyslny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2014, 07:34:44 pm »
pomalu do przodu ale bez efektow ;/ jednak, @west, nie we Front tylko detekscja jeztka jest w Tools i Cookie. w Cookie znalazlem dosc istotny element, jak mi sie wydawalo:
if (!$this->_standalone && !Language::getLanguage((int)$this->id_lang))
        {
            $this->id_lang = Configuration::get('PS_LANG_DEFAULT');
            // set detect_language to force going through Tools::setCookieLanguage to figure out browser lang
            $this->detect_language = false;
        }
ale niestety, zero zmian, dalej pcha sie ten polski ;/

rece opadaja... daja mozliwosc wyboiru dla sklepu jezyka domyslnego a tutaj laduja auto detekcja..... no to po co komu ten psi wybor ;/


EDIT [ROZWIAZANIE]:

jak zazwyczaj musze sobie sam odpowiadac na swoje pytania :D upartosc to moja zmora. podziele sie rozwiazaniem, ktore okazalo sie wrecz banalne. mzoe to byc przydatne dla innych nie tylk ow tym problemie ale i innych, nieraz warto przelaczyc sie na inny tor myslenia ;)

ta autodeteksja jest tak rozsiana... tools, cookie... znalazlem jeszcze detekscje w guest ;/ wiec zaczalem szukac innego toru. naprowadzil mnie wlasnie ten plik ostatnio wspomniany i jego wrzut:
$acceptLanguage = isset($_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE']) ? $_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE'] : '';dalej to juz moja ideologia :D przeciez chodzi o to, zeby to wlasnie guest mial jezyk defaultowy, user jak juz wybierze, niech trzyma sie cookie ;) no i to juz bylo proste do rozwiazania:

wystarczy w .htaccess wylaczyc autodetekcje przez:
RequestHeader unset Accept-Languagei po sprawie. jednak dalej zastanawiajace jest dlaczego wprowadzajac autodetekcje nie usuneli z panelu jezyka domyslnego albo dlaczego nie dali uzytkowniowi wyboru, chce autodetect czy nie chce... no zobaczymy co bedzie w dalszych podwersjach 1.6 ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2014, 08:10:37 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...