wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Checkbox a wyświetlanie w smarty

  • 3 Odpowiedzi
  • 1368 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Checkbox a wyświetlanie w smarty
« dnia: Wrzesień 17, 2014, 07:06:48 pm »
Witam, chcę w pliku tpl utworzyć dwa checkboxy i w zależności od tego który zostanie klikniety ma sie wyświetlać inna zawartość.

Czy ktoś może mi pokazać jak powinien wyglądać taki kod tzn. jakiś przykład typu:


Mam:


<input type="radio" name="nazwa1" value="wartość1" />1
<input type="radio" name="nazwa2" value="wartość2" />2
{if czeckbox1}
treść
{else}
treść 2
{/if}


W zasadzie to nie wiem jak się odwołać do tych checkboxów, czyli jak w ifie powinno wygladać odwołanie się do poszczególnych czeckboxów?

 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Checkbox a wyświetlanie w smarty
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2014, 09:41:37 am »
bezposrednio w smary raczej tego nie zrobisz, a na pewno szkoda na to nerwow. obsluz sobie te checkboxy przez javascript i poszczegolne div wywolaj czy schowaj przez show/hide
design4VIP z innej strony...

*

Offline lustfingers

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Checkbox a wyświetlanie w smarty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:00:59 am »
Tak też zrobiłem zapożyczyłem funkcje z authentication odpowiadającą za wyświetlanie Vat Number, mam jeszcze pytanie odnośnie procesu rejestracji czy jest mozliwość dodania tam pola pozwalającego na dodanie załacznika? Mam na myśli takie samo rozwiązanie jak w contact-form?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Checkbox a wyświetlanie w smarty
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:06:55 am »
w rejestracji? na na co? ;) rejestracja to rejestracja, raczej tutaj presta jako sklep nie zaklada wgrywania plikow. trzeba by rozbudowac formylarz o multipart i dodac nowa zmienna z pola pliku do kontrolera authentication. dalej dodanie nowej kolumny do tabeli np. adresow i tam skierowanie nazwy pliku oraz funkcja przesylania zdjecia wraz z wydzielonym katalogiem zeby kolekcjonowac zdjecia na serwerze... wiekszosc z tego to przebudowa wspomnianego kontrolera. no roboty w cholere ;)

sprawdz to http://www.prestashop.com/forums/topic/281238-how-to-add-an-input-file-uploader-in-customer-registration-form/
 
design4VIP z innej strony...