wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

integracja z ceneo plik xml presta 1,4

  • 11 Odpowiedzi
  • 4725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« dnia: Wrzesień 20, 2014, 10:04:21 am »
Witam wszystkich serdecznie.
Na początku zaznaczam że jestem początkującym użytkownikiem presty i moje umiejętności i doświadczenie nie jest za duże, jeżeli moje pytania będą dla kogoś banałem to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość. Do tej pory wspierał mnie kolega który "informatycznie" jest dużo bieglejszy ode mnie ale opuścił granice naszego wspaniałego kraju i teraz muszę radzić sobie sam, nie pozostało mi nic innego jak liczyć na Waszą pomoc a widzę że jest na tym forum co naprawdę przerosło moje wyobrażenie. Koniec rozczulania i do rzeczy.


1. Zintergrowałem się z ceneo. Moduł pricewars 1,9,8
2. Wszystko przebiegło sprawnie i na ceneo pojawiły się trzy produkty z mojego sklepu.
3. Na moje pytanie dlaczego tylko trzy otrzymałem informację że sam muszę zmienić plik xml.
4. Przenoszę adres pliku do przeglądarki i moim oczom ukazuje się ciąg wyrazów i liczb (widziałem już wcześniej taki plik ale nigdy z nim nie pracowałem)
5. Zakładam że trzeba w nim podmienić nr, opis, nazwę produktu itp. Czy macie dokładną instrukcję co i jak trzeba zmienić?
6. W jaki sposób później "zapakować" ten plik do presty i wygenerować nowy plik xml dla ceneo (trzeba użyć serwera zewnętrznego)?
Może posiada ktoś dokładną instrukcję jak to zrobić? Na ceneo jest instrukcja do pliku xml ale jest ona dla mnie nie wystarczająca niestety.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2014, 10:20:01 am »
nie do konca rozumiem co dokladnie chcesz zmeiniac i po co chcesz ten plik spowrotem pakowac do presta...

co znaczy, ze widzisz 'ciag wyrazow i liczb'? XML powinien wygladac nastepujaco:

...
<costam_nazwa>nazwa produktu</costam_nazwa>
<costam_cena>2000</costam_cena>
...

to oczywiscie przyklad, ale zalozenie jest takie, ze w XML kazdy rekord jest okolony tagiem <></> i to powinno byc ladnie jedno pod drugim porokladane kaskadowo. wrzuc tytaj fragment, z 5-10 linijek jak to masz u sibie. mzoe tutaj masz jakis blad w samym generowaniu.

a Ceneo kazalo ci cos zmienic, a napisali dokladnie co musisz pozmieniac?
design4VIP z innej strony...

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2014, 10:27:34 am »
Witam,
tylko trzy produkty znalazły się w pliku do integracji.
Więcej ofert w XML-u nie było.
Proszę uzupełnić plik o nowe produkty, wówczas je zintegrujmy .

Taką otrzymałem odpowiedź na pytanie kiedy pojawią się pozostałe?


Tutaj jest link do tego pliku :http://sklepleecooper.pl/prestashop/modules/pricewars/offer.php?service=ceneoNew


zerknij fachowym okiem bo ja nie mam szans aby sam sobie z tym poradzić  :(

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2014, 10:41:33 am »
ciezko powiedziec dlaczego tylko te 3 proukty pobiera. trzeba by dumpowac co pobiera modul. moze gdzies nazwa produktu, opis czy inny element jest bledny i modul tego nie widzi, a tylko te 3 sa dla modulu poprawne. najlepiej napisz do tworcy modulu, mysle, ze szybciej bedzie w stanie powiedziec w czym problem moze lezec.

PS. pomijajac PriceWars to na stronie masz problemy ze zdjeciami. np. w koszulach pusto...
design4VIP z innej strony...

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:12:03 am »
Wiem, wiem, zmieniałem rozmiar obrazków i wszystkie zdjęcia zniknęły, teraz wstawiam na nowo ręcznie niestety. To żaden problem. Pisałem kiedyś do niego ale niestety nie odpowiada, w panelu administracyjnym pojawia mi się info że moduł jest do aktualizacji, może to.(Posiadasz nieaktualną wersję modułu Price wars! Aktualna wersja to: 1.9.9[/color] Twoja wersja to: 1.9.8[/font][/color] JeÅ�li używasz wersji 1.9.8 zalecamy aktualizacjÄ� do 1.9.9 Zajrzyj tutaj aby dowiedzieć się więcej.
 To był darmowy moduł. Słuchaj może poleciłbyś mi jakiś (w przyzwoitej cenie)? Co oznacza określenie dumpować?[/b]
[/font]

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:15:20 am »
polecic nic nie polece. zazwyczaj pracowalem na PriceWars i nie mialem wiekszych problemow, a jak juz mialem to rozwiazaylem je konsultujac z tworca. nie bylo z tym problemow.

dumpowanie, czyli wysweitlenie zniemych, badanie, sprawdzanie co zmeinna zawiera (rowniez w array) poprzez komende 'var_dump'
design4VIP z innej strony...

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:26:20 am »
Jeszcze mam takie pytanie:
1. Ile produktów moduł pricewars zczytuje ze sklepu, wszystkie?
2. Czy po wstawieniu jakiegoś nowego produktu do sklepu, zmianie opisu, ceny, itp muszę coś robić  czy to aktualizuje się samo i widać te zmiany na ceneo?
3. Jeżeli nie to co powinienem zrobić?
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2014, 11:57:33 am »
plik generuje automatycznie wszystkie przypisane produkty. po dodniu kolejnego jest on tez automatyczie generowany, jednak w ceneo pojawi sie po ich aktualizacji pliku, jak dobrze pamietam co 24h
design4VIP z innej strony...

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:04:06 pm »
Dziękuję Ci za pomoc, spróbuję na innym module, szkoda że nie chcesz podać dostawcy z którego mógłbym skorzystać, swoją drogą to zrobienie dumpowania przeze mnie raczej nie wchodzi w rachubę, nie podołam. Nic to. Pozdrawiam, serdecznie, miłego weekendu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2014, 01:12:53 pm »
szkoda że nie chcesz podać dostawcy z którego mógłbym skorzystać
nie powiedzialem, ze nie chce podac, poprostu nie znam zadnego innego dobrego modulu do polecenia, jak pisalem zawsze korzystam z PriceWars i nie mialem powodu aby szukac innego.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mihal50

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2014, 03:56:43 pm »
A do skąpca plik xml wygląda tak !!!!!!! :o
http://sklepleecooper.pl/prestashop/modules/pricewars/offer.php?service=skapiec


a drugi plik do ceneo (Nieprzypisane kategorie, nie będą uwzględnione w nowym XML, gdyż nowy XML Musi mieć kategorie. Jeśli nie chcesz tworzyć mapowania to użyj starego XML'a)
[/size]http://sklepleecooper.pl/prestashop/modules/pricewars/offer.php?service=ceneo
[/size]Wykonałem mapowanie i podałem im ten nowy (ten który pokazywałem tobie we wcześniejszej) wiadomości. Wygląda na to że wystarczy podać im ten stary...


co za piernik?



*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: integracja z ceneo plik xml presta 1,4
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2014, 04:09:14 pm »
nie rozumiem w czym teraz problem. teraz pliki wygladaja tak, jaby byl sciagniety caly katalog. co do nowego i starego ceneo, z tego co kojarze, to obecnie wymagaja mapowania. moze wczensiniej zle, niepoprawnie kateorie zostaly zmapowane. przemapuj jeszcze raz i zobacz czy plik wyrzuci wiecej produktow.
design4VIP z innej strony...