wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Responsywność - jak ona działa?

  • 14 Odpowiedzi
  • 7260 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Responsywność - jak ona działa?
« dnia: Wrzesień 21, 2014, 11:23:50 am »
Chciałbym się dowiedzieć wiecej w tym temacie poniważ wyłączył widok mobilny i teoretycznie z tego co rozumiem zasade działania to widok powinien zależeć od rozdzielczości użądzenia na którym otwieramy strone? Jeśli tak to jaka rozdzielczość musi być by na urządeniu otworzyła się ona jak na komputerze? Probował otwierać na LG L7 II i GS3 i za każdym razem otwiera się jak w widoku mobilnym.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2014, 11:41:02 am »
ze jak? responsywnosc wlasnie wymusza to, ze utwierany na roznych rozdzielczosciach mamy inny, wyrazniejszy dla danego urzadzenia wyglad storny.

jak dziala? to zalezy od budowy szablonu, albo rpzez podzial grid (kolumnowy) np. bootstrampa (opis w dziale FAQ) albo przez przypisanie do kazdego elementu stylu zaleznego od rozdzielczosci urzadzenia przez

@mobile screen and (max-width:..) lub (min-width:...){}

jak sprawdzic dzialanie? albo przez zmiane rozdzielczosci przegladarki albo przez adekwatne storny np. http://www.responsinator.com   
 
aby wymusic responsive na szablonie nalezy ustawic:

1.5 - Preferencje>Szablony - 'Wlacz szablon dla urzadzen mobilnych': 'chce to wylaczyc'
1.6 -  Preferencje>Szablony - zakladka 'Mobilne' -  'Wlacz szablon dla urzadzen mobilnych': 'chce to wylaczyc'
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2014, 12:04:20 pm »
Właśnie chodzi o to że wyłączyłem widok dla urządzeń mobilnych a i tak wyświetla mi się jak mobilnie - nie cała strona jak na komputerze tylko wszystko w jednej kolumnie. Myślałem że chodzi o wyższą rozdzielczość urządzenia by móc wyświetlić wszystko poprawnie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 12:08:38 pm »
ale wlasnie o to chodzi, zeby na urzadzeniach z malymi wysweitlaczami (rozdzielczosciami) np. telefony 320x240 (tez kiedys takie byly :D ) np. zdjecia produktow nie mialy rozmiarow 2x3cm, co byloby bardzo nieczytelne, tylko rozmairow adekwatnych do monitorka, zeby wszystko bylo rywazne i widoczne. to jest wlasnie responsive.
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2014, 12:18:37 pm »
Ok zgadzam się w 100% ale na SG3 wyświetla mi tak samo a tam jest cos ok 1200x800 rozdzielczość a to nie mało więc czemu dalej widok mobilny a nie cała strona?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2014, 12:47:03 pm »
niektore szablony maja rozpoznawanie urzadzen mobilnych. musisz podgladnac zrodlo i zobaczyc co wyrzuca z 'phone' czy 'mobile' i ewentualnie tutaj pozmieniac rozdzielczosci dla tych zmiennych.
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2014, 01:12:38 pm »
Szablon podstawowy dlatego dziwi mnie że to nie działa :/ a co do wywalenie czegoś z "phone" czy "mobile" mi daleko ponieważ od niedawna interesuje się prestą i żadnych poważnych zmian w jej kodzie jeszcze nie robiłem.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2014, 01:48:35 pm »
Szablon podstawowy dlatego dziwi mnie że to nie działa :/
no wlasnie dziala, to jest wlasnie responsywnosc. z ang. reagowanie, czyli rozny wyglad na roznych urzadzeniach. rozdzielczosc telefonu to jedno, ale wielkosc ekranu to dwa. dlaczego wlacza sie responsive, tak jak pisalem wyzej, zeby nie wyswietlay sie np. zdjecia wielksoci 1x2cm czy czcionki wielkosci 1mm... moim zdaniem to jak najbardziej porpawne dzialanie.

a co do wywalenie czegoś z "phone" czy "mobile" mi daleko ponieważ od niedawna interesuje się prestą i żadnych poważnych zmian w jej kodzie jeszcze nie robiłem.
tutaj za wiele nie ma nic wspolnego poznanie prestashop, to czyste programowanie w PHP, JS czy Smarty i umiejetnosc wyszukiwania elementu tak w kodzie jak i w plikach...
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2014, 06:46:35 pm »
To na jakim urządzeniu strona otworzy się jak na komputerze lub inaczej jak duży ekran/jak dużą rozdzielczość musi mieć owe urzędzenie by "responsywność" zadziałała i otworzyła strone normlanie? Wiem że męczę ten temat ale frapuje mnie to rozwiązanie i jak sobie z tym poradzić bo sądziłem że to wszystko będzie zależało tylko od rozdzielczości?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:28:59 pm »
To na jakim urządzeniu strona otworzy się jak na komputerze
tutaj juz sobie odpowiedziales na to pytanie sam. tak jak na komputerze otworzy sie na komputerze PC czy APPLE - stacjonarny czy laptop, dalej urzadzenia to juz urzadzenia mobilne iPady, smartfony, telefony.... i tak na jednym jak i na drugim wyswietlanie zalezne jest od rozdzielczosci. jezeli chodzi o smartfony, te juz maja w wielu wypadkach rozdzielczosci HD ale dalej sa to male ekraniki dlatego tutaj mimo rozdzielczosci wyswietlana jest trona tak zeyb wszystko bylo widoczne i wyrazne.

za bardzo nie moge zalapac ideologi pytania. napisz dokladnie w czym problem, dlaczego i co cie dokladnie nurtuje. co chcialbys i gdzie osiagniac... no kurcze, nawet do konca nei wiem jakie pytanai zadawac :D
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:00:30 pm »
deejay3 ogólnie to dzięki za zainteresowanie :) a co mi chodzi to tak - chciałbym aby strona otwierała się normalnie nie ważne czy otwierana na kompie, smartfonie czy tablecie a nie w żadnej wersji mobilnej czy da się to może jakoś wymusić? Sodziłem że wyłącznie wersji mobilnej załatwi sprawę ale wydaje mi się że tu wiekszą role odgrywa właśnie ta responsywność

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:33:05 pm »
w dzisiejszych czasach.... oj jak ja bym chcial takich klientow :D teraz to pierwsze pytanie jakie pada, czy bedzie tez moliwosc odladania ladnego na telefonie.... responsive to teraz wrecz wymog. tym bardizej, ze storny responsywne dosc stanowczo wspiera google... nie rozumiem takiego podejcia, ale... twoj wybor. mzoe standardowy szablon nie ma takiej mozliwosci ale wiele, przede wszystkim z wbudowanymi modulami nadzoru nad szablonem ma jeszcze mozliwosc wylaczenia responsive. chyba wiekszosc z evanto jak dobrze pamietam ma taka mozliwosc. ale glowy sobie za to nie odetne... nei zwracam na to uwagi a wrecz przeciwnie, responsive ma porpawnie dzialac ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuba_kubi

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Presta 1.6.1.7
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2014, 08:58:27 pm »
rozumiem funkcjonalność responsywności i naprawdę robi dobrą robotę ale chciałbym to wyłączyć :) swoją drogą nie rozumiem o co chodzi z włączeniem/wyłączeniem widoku mobilnego skoro to nic nie zmienia :/

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2014, 06:48:04 am »
jeśli Twój temat bazuje na bootstrap:
Cytuj
Bootstrap automatically adapts your pages for various screen sizes. Here's how to disable this feature so your page works like in this non-responsive example.


Steps to disable page responsiveness
Omit the viewport <meta> mentioned in the CSS docs
Override the width on the .container for each grid tier with a single width, for example width: 970px !important; Be sure that this comes after the default Bootstrap CSS. You can optionally avoid the !important with media queries or some selector-fu.
If using navbars, remove all navbar collapsing and expanding behavior.
For grid layouts, use .col-xs-* classes in addition to, or in place of, the medium/large ones. Don't worry, the extra-small device grid scales to all resolutions.
You'll still need Respond.js for IE8 (since our media queries are still there and need to be processed). This disables the "mobile site" aspects of Bootstrap.


Bootstrap temp


zródło: http://getbootstrap.com/getting-started/
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Responsywność - jak ona działa?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2014, 08:52:54 am »
rozumiem funkcjonalność responsywności i naprawdę robi dobrą robotę ale chciałbym to wyłączyć :) swoją drogą nie rozumiem o co chodzi z włączeniem/wyłączeniem widoku mobilnego skoro to nic nie zmienia :/
zmienia... tutaj akurat chodzi o to, ze dla mniejszych rozdzielcosci, jak dobrze pamietam <480 wlacza sie calkiem oddzielny szablon, w ogole nie zwiazany z glownym theme. jest on w theme/skorka/mobile i ten mozna sobie ustawic calkiem inaczej niz theme glowny. to pozostalosc jeszcze z poczatkow 1.5, gdzie temat responsywnosci byl dopiero pomalutku wdrazany. obecnie juz, m.in. za dobrocia bootstramp czy CSS3 (@media) ten 'system' stal sie wrecz nieodzowny.
design4VIP z innej strony...