wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres

  • 8 Odpowiedzi
  • 8560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ambergraff

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • Ambergraff
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania swego problemu, chodź podobne problemy były omawiane.
Podczas składania zamówienia pojawia mi się błąd:  Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres


 Wydaje mi się, że mam wszystko skonfigurowane poprawnie: 




Gdzie tkwi błąd i jak go poprawić? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:45:25 am »
a co masz w strefie 'Polska'? zapewnie nie masz dopisanego zadnego kraju
design4VIP z innej strony...

*

Offline ambergraff

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • Ambergraff
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:20:27 pm »
Mam wszystko odpowiednio zaznaczone:

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:09:40 pm »
a zakres masz od 0.1, a co z produktami, ktore nie maja przypisanej wagi? czyli waga==0 ?

dwa, co z produktami o wadze rownej 0.5 kg? te tez nie maja przypisanej wagi bo masz w jednym konczace sie na 0.50000 (tej wartosci juz nie zawiera a kolejne zaczyna sie od 0.500001 czyli tez pol kilo nie zawiera, zwroc uwage na znaki '>=' (wieksze - rowne)  oraz '<' (mniejsze - nierowne)

porpawne zakresy jakie powinienes przypiasc to:
0 - 0.5
0.5 - 1
1 - 2
2 - 5
5 - 10000000
design4VIP z innej strony...

*

Offline ambergraff

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • Ambergraff
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:29:35 pm »
a zakres masz od 0.1, a co z produktami, ktore nie maja przypisanej wagi? czyli waga==0 ?

dwa, co z produktami o wadze rownej 0.5 kg? te tez nie maja przypisanej wagi bo masz w jednym konczace sie na 0.50000 (tej wartosci juz nie zawiera a kolejne zaczyna sie od 0.500001 czyli tez pol kilo nie zawiera, zwroc uwage na znaki '>=' (wieksze - rowne)  oraz '<' (mniejsze - nierowne)

porpawne zakresy jakie powinienes przypiasc to:
0 - 0.5
0.5 - 1
1 - 2
2 - 5
5 - 10000000


Dzięki za podpowiedź, tym nie mniej nie ma to żadnego wpływu na fakt, iż w dalszym ciągu nie działa.
PS. Moje doświadczenia są związane z platformą KQS, a tam naprawdę były z tym problemy co do przedziałów wagowych.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2014, 02:04:13 pm »
PS. Moje doświadczenia są związane z platformą KQS, a tam naprawdę były z tym problemy co do przedziałów wagowych.
moge smialo powiedziec, ze w PS mam wrecz specjalizacje ;) i owsszem, jeszcze w 1.3, 1.4 nieraz pojawialy sie problemy (ale moze to i z doswiadczenia wynika), jednak od 1.5 przy poparwnej konfiguracji jeszcze nie spotkalem sie z jakimikolwiek trudnosciami w tym dziale.

pierwsze co, wlacz (jak wolisz dla wyzszego lub mniejszego przedzialu) dla 'wynik poza zakresem' (pod podatek) i zobacz co bedzie zwracal, czy przedzial powyzej najwiekszej wagi czy najmniejszy przedzial. tu bedziesz mniejwiecej wiedzial co zwraca a co za tym idzie mneijwiecej gdzie sie doszukiwac bledu. oczywiscie, pod warunkiem, ze bedzie widoczna wysylka w zamowieniu. 

jak nie to zacznij od poczatku. skonfiguruj jeszcze raz strefy, przypisz ponownie kraje do danej strefy. wywal tego przewoznika i utworz jeszcze raz nowego. skonfiguruj jeszcze raz krok po kroku przewoznika. sprawdz czy w produktach masz przypisane wagi. 

jak bedzie widoczna to tutaj blad ewidentnie lezy po stornie samych wag a nie ich przedzialow. tu musisz szukac problemu w samych produktach albo jeszcze drugie, moze w produktach masz zaznaczonego innego dostawce, ktory jest poza przedzialem... tutaj jezeli chodzi o potencjalne bledy w samej konfiguracji czy to sklepu czy wysylek czy samego produktu to mozna by gdybac w nieskonczonosc ;)

design4VIP z innej strony...

*

Offline ambergraff

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • Ambergraff
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2014, 02:54:04 pm »
Dzięki za podpowiedzi, ale błąd tkwił gdzie indziej.
Bawiąc się w ramach poznawania możliwości sklepu włączyłem obsługę magazynu, zamiast wpisać ręcznie ilość towaru. Po wyłączeniu obsługi magazynowej wszystko działa poprawnie :)
Dzięki za pomoc, chodź pewnie nie ostatni raz z niej skorzystam, chodź by przy wdrożeniu nowej, indywidualnej grafiki do sklepu :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2014, 03:01:15 pm »
Dzięki za podpowiedzi, ale błąd tkwił gdzie indziej.
Bawiąc się w ramach poznawania możliwości sklepu włączyłem obsługę magazynu, zamiast wpisać ręcznie ilość towaru. Po wyłączeniu obsługi magazynowej wszystko działa poprawnie :)
Dzięki za pomoc, chodź pewnie nie ostatni raz z niej skorzystam, chodź by przy wdrożeniu nowej, indywidualnej grafiki do sklepu :)
tutaj w wysylkach (przedzialy) za wiele magazyn do tego nie ma... az zachodze teraz w glowe co to mzoe miec wspolnego... raczej tutaj magazyn to ma tyle, ze jelzie nie bylo ilsci to produkt do koszyka nie powinien sie po prostu dodac.  a co do tego ma wysylka? moze dodales produkt oprzed wlaczeniem stanow magazynowych i pozniej przeszedles do koszyka. no kurcze, ale dales mi teraz zgryza ;) bo ni jak ma sie magazyn do wysylek, ale moge sie mylic, presta ma tyle mozliwosci i kombinacji, ze juz nic mnie w sumie nie dziwi :d

co do pomocy. czekam(y) na kolejne pytania, widac, ze sam starasz sie pracowac a takie zaangazowanie jest na forum sycie doceniane ;) 
design4VIP z innej strony...

*

Offline ambergraff

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • Ambergraff
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Błąd: Nie ma dostępnych przewoźników, którzy dostarczają pod ten adres
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2014, 01:36:52 pm »
Piszę tylko to co zrobiłem :) Wyłączyłem obsługę magazynową i po problemie :) Magazyn był włączony przed dodaniem produktów do sklepu.
Na obecną chwilę mam inny problem dotyczący dodania modułu płatności. ale to już zupełnie inny wątek będzie jak sobie z tym nie poradzę :) Jeszcze szukam kogoś do wdrożenia grafiki, więc będę na forum zaglądał i to sporo razy :D