wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pomoc przy walidacji.

  • 9 Odpowiedzi
  • 2538 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cleim_3103

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Pomoc przy walidacji.
« dnia: Październik 27, 2014, 02:12:27 pm »
Witam,
mam mały problem z walidacją pola Firma/NIP przy realizacji zamówienia w moim sklepie. Chce aby te pole było wymagane i żeby bez tego nie mozna było składac zamówienia. Czy możecie mi pomóc w tym, nakierować gdzie to mogę zrobić, lub podać kawałek kodu, który za to odpowiada?

Dziękuje i pozdrawiam - proszę o wyrozumiałość.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2014, 03:46:33 pm »
Wchodzisz w lokalizacja > Kraje > Wybierasz z listy kraj który chcesz edytować i masz tam na dole "Potrzebny NIP?" zaznaczasz "tak".

*

Offline cleim_3103

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2014, 04:27:30 pm »
A czy ten nip będzie gdzies widoczyny przy zamówieniu bądź na zapleczu?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2014, 04:29:48 pm »
Jak go ustawisz jako widoczny to będzie, większość templatek ma tak że widać tylko pole firma, jednak po wpisaniu nazwy firmy pojawia sie pole nip.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2014, 04:55:12 pm »
Jak go ustawisz jako widoczny to będzie, większość templatek ma tak że widać tylko pole firma, jednak po wpisaniu nazwy firmy pojawia sie pole nip.
no nei wprowadzaj w blad ;) pojawia sie pole ale w momencie jak zainstaluje sie modul 'europejski VAT' i dostosuje pod siebie, to dwa calekim inne pola. pole NIP, zeby bylo wysweitlone, tak jak powyzej musisz ustawic w danym kraju pole 'dni' (nie od 'dnia' tylko skrot ;D - w standardowych tlumaczeniach po "polskiemu" to niby 'days')
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2014, 05:40:19 pm »
@deejay3 może ja mam inaczej niż ty, ale sprawdzam teraz na 1.6.0.9 "niestandardowy theme" i nie mam zainstalowanego modułu Vat UE, w ustawieniach kraju > address format mam wpisane m. in. company i vat_number, gdy w front office wpisuje nazwę firmy pojawia się pole NIP.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 27, 2014, 05:46:36 pm »
@deejay3 może ja mam inaczej niż ty, ale sprawdzam teraz na 1.6.0.9 "niestandardowy theme" i nie mam zainstalowanego modułu Vat UE, w ustawieniach kraju > address format mam wpisane m. in. company i vat_number, gdy w front office wpisuje nazwę firmy pojawia się pole NIP.
ok, ale masz zainstalowany modul 'europejski vat', bez tego jest tyko DNI (czyli po naszepu pole NIP) a to calkiem osobne pola. a raczej jak ma to byc pole wymagane to lepiej jakby bylo pokazane caly czas. owszem, mozna wyrzucic z pliku scrypt opowiedzialny za chowanie pola ale po co jak jest tez takie dobrodziejstwo, ze juz jest to zrobione tylko wystarczy pole odpalic wg powyzszych wskazowek.

{elseif $field_name eq "dni"}

to jest dokladnie czesc odpoweidzialna za to, zeby pokazalo sie pole NIP, jednak parzac na wczesniejsze uwarunkowania modul 'euro VAR' musi byc odinstalowany.
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2014, 05:52:22 pm »
Właśnie nie mam zainstalowanego, podpuściłeś mnie i się teraz bawię tymi ustawieniami zamiast wziąć się za robotę ;)
Sam sprawdź na różnych ustawieniach to zobaczysz, widzę jedynie różnice jak ustawie nip jako obowiązkowy to wtedy mam dwa pola NIP jedno stałe drugie po wpisaniu nazwy firmy, sama instalacja modułu Europejski Vat nic nie wnosi z poziomu wyświetlania, albo ja nie widzę. W wolnej chwili sprawdzę na domyślnym szablonie jak to wygląda. Teraz tak na szybko przeglądane moze coś faktycznie przeoczyłem.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2014, 06:11:33 pm »
Właśnie nie mam zainstalowanego, podpuściłeś mnie i się teraz bawię tymi ustawieniami zamiast wziąć się za robotę ;)
Sam sprawdź na różnych ustawieniach to zobaczysz, widzę jedynie różnice jak ustawie nip jako obowiązkowy to wtedy mam dwa pola NIP jedno stałe drugie po wpisaniu nazwy firmy, sama instalacja modułu Europejski Vat nic nie wnosi z poziomu wyświetlania, albo ja nie widzę. W wolnej chwili sprawdzę na domyślnym szablonie jak to wygląda. Teraz tak na szybko przeglądane moze coś faktycznie przeoczyłem.
wyglada na to, ze masz nei tak napisany szablon i nie ma blokady i rozroznienia tych pol. inaczej jakby wysweitlil pole eu vat jakby go nie mial :D

jedno masz pod {elseif $field_name eq "vat_number"} drugie pod {elseif $field_name eq "dni"} wiec uzywasz albo jednego (jezeli ma byc obowiazkowe to to wysweitlone non stop DNI jak tylko dla tych co ewentualnie wypelniaja forme to EU VAT i albo albo, jak masz w ustawieniach kraju obydwa to wyswietli obydwa... no chyba logiczne ;) 
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc przy walidacji.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2014, 07:32:16 pm »
Być może, przetestuje jutro na defaultowym i dam znać co mi tam pokazuje :)
A szablon nie mój z templatemonster... się jutro zobaczy.