wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Integracja z wersją mobilną

  • 2 Odpowiedzi
  • 2757 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline giekuss

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Integracja z wersją mobilną
« dnia: Listopad 23, 2014, 08:53:06 pm »
Cześć,

Interesuje mnie opcja na zasadzie shopgate m-commerce. Chciałbym, aby gdy ktoś wchodzi na adres mojego sklepu z urządzenia mobilnego typu iPad, iPhone, Urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android. Zmieniło mu adres sklepu na m.adressklepu.pl, a gdy ktoś wchodzi z komputera normalnie widział stronę pod adresem www.adressklepu.pl. Ale również chciałbym, aby wersja mobilna strony była zarządzana jednym panelem admina (Wersja desktopowa i wersja mobilna zarządzana jednym PA).

Nie interesuje mnie opcja dostosowania .css dla wersji mobilnych.

Pytanie: Jak mógłbym to ujarzmić? Nie chcę korzystać z rozwiązań Shopgate itp. wolałbym zrobić to we własnym zakresie.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Integracja z wersją mobilną
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2014, 09:11:43 pm »
Większość szablonów posiada dodatkowo szablon mobilny, chociaż na twoim miejscu zastanowiłbym się nad dobrym responsywnym szablonem.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Integracja z wersją mobilną
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 09:48:49 am »
wersje mobilne, oddzielne, to juz przezytek. to bylo w modzie jak zaczeto w ogole myslec o takich urzadzeniach, jak zaczely one wkraczac w "internet". wtedy w sumie byly tylko telefony i bardzo rzadko smartfony. to bylo gdzies z 2 lata temu? (pytanie retoryczne). obecnie, przy rynku uzytkownikow mobilnych w ecommerce siegajecych juz nawet ponad 50% takie rozwiazanie jest wrecz bezsensowne, bo biarac pod uwage rozbieznosci rozdzielczosci takich urzadzen, ich dzialaniu tak w pionie jak i w poziomie trzeba by wrzucic nie jeden mobilny szablon ale cala game... wyjdzie z 6-9 szablonow ;) obecnie dobrodziejstwo boostramp i  CSS3 daje wielkie mozliwosci responsywnosci (automatycznego ustawienia storny wzgledem rozdzielsczosci), ze nie ma sensu bawic sie rozgraniczenie na rozne szablony. ogolnie rzecz ujmujac, na chwile obecna wszystkie nowe szablony premium (platne) i darmowe sa w pelni responywne. tworcy szablonow sa rowniez juz wrecz zobligowani do tego, aby kazdy nowo powstajacy z ich reki szablon spelnial wszelkie kryteria wyswietlania na kazdym urzadzeniu. responsive to teraz wrecz wymog.

druga istotna rzecz odnosnie responsive. strony responsywne sa obecnie, nie wiadomo jeszcze jak dlugo ale na chwile obecna na pewno, wspierane przez google i wrecz poddawane samopozycjonowaniu. 
design4VIP z innej strony...