wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Presta Shop 1.6 integracja kurier DPD/Poczta Polska/szybkie płatności

  • 3 Odpowiedzi
  • 9291 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bike-market

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Witam
Chciałbym przejść z Presta Shop 1.4 na wersję 1.6 i mam kilka pytań które pozwolą mi podjąć decyzję czy przechodzić na nową wersję , czy może robić sklep dedykowany pod moje potrzeby.
Powiem szczerze, że nie przeszukiwałem całego forum, bo chciałbym otrzymać odpowiedź na wszystkie lub chociaż na większość nurtujących mnie pytań związanych z funkcjonalnością Presta Shop 1.6.

Czy macie może jakieś sprawdzone moduły do tej nowej wersji:
1.  moduł integracji z kurierem DPD -program Webklient

2. moduł integracji z Elektronicznym Nadawcą Poczty Polskiej, tutaj aby obsługiwał usługi Kurier 48, odbiór w punkcie. Tutaj jeśli chodzi o odbiór w punkcie (dawniej e-przesyłka) aby klient wybierając tą opcję mógł wybrać odpowiedni Urząd Pocztowy z listy Poczty Polskiej. Musiałoby być jakaś dodatkowa rubryka do wypełnienia prawie z automatu(podobnie jak to działa w Allegro).

Jeśli chodzi o integrację z Pocztą Polską lub DPD , to chyba dobrze by było aby moduły mogły generować linki do śledzenia paczki. Aby to było możliwe , to musiałbym pewnie mieć zakres numerów z Poczty Polskiej i DPD, bo nie sądzę aby programy on-line Webklient czy EN Poczty miały możliwość zwracania numerów paczek do modułu.

3. szybkie płatności , z którymi działa najlepiej i jakie macie moduły . Wiem , że to kwestia przejrzenia oferty(prowizje itd), ale jak coś ktoś zasugeruje z góry dziękuję.

4. nie wiem jak jest rozwiązana w tej wersji 1.6 kwestia modułu kosztów i opcji dostawy , bo 1.4 nie było możliwości zrobić tak , że pokazywały się od razu gotowe koszty dostawy pobraniowej , tylko trzeba było w następnym kroku dodać kwotę pobrania. Według nowego prawa konsumentów powinno być np. odbiór w punkcie 7 zł , kurier 48 - 9 zł , pobranie kurier 48 -13 zł  a nie jak miałem w starej wersji po wyborze odpowiedniej opcji w następnym kroku wybierało się opcję zapłać przy odbiorze i system doliczał 4 zł.
Ten moduł musiałby dobrze działać z modułami integracji z EN I Webklient DPD oraz szybkimi płatnościami.

Z góry dziękuję za pomoc
Daniel
Bike-Market

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Presta Shop 1.6 integracja kurier DPD/Poczta Polska/szybkie płatności
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2015, 05:03:53 pm »
1, 2 na tym forum w dziale plikownia/moduly znajdziesz odpowiednie rozwiazania do wersji 1.6 tak dla poczty jak i DPD

3. najpowszechniejsza i chyba najbardziej znane "Kowalskiemu" sa PayPal (jezeli chcesz wysylac za granice, chociaz sprawdza sie juz i w Polsce) oraz payU (stare platnosci.pl)

4. tak w 1.4 jak i 1.5 czy 6 dla kazdej z metod wysylki wrzucasz osobno pobraniowa i przedplata (np. poczta-pobranie, poczta-przeddplata, kurier-pobranie,kurier-przedplata) i okreslasz dla nich poszczegolne koszty. zeby nie mieszac klientowi w glowie i po wybraniu przedplaty nie pokazywal sie platnosc przy odbiorze uzywasz do tego modulu Ship2Pay lub podobnych i podpinasz odpowiednie platnosci do odpowienich przesylek.
design4VIP z innej strony...

*

Offline reno123

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Presta Shop 1.6 integracja kurier DPD/Poczta Polska/szybkie płatności
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2015, 01:02:10 pm »
Przejrzałem kategorię plikownia/moduły i ani śladu integracji z e-nadawcą z Poczty Polskiej....
Czy jeżeli coś takiego widział ktoś gdzieś to może podesłać link.
Dzięki ! ;)

*

Offline marsonek

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta Shop 1.6 integracja kurier DPD/Poczta Polska/szybkie płatności
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2015, 01:47:04 pm »
Jestem w trakcie pisania programu do integracji z pocztą i innymi.
W pierwszej kolejności był DHL (priorytet w mojej firmie).
Następny E-nadawca.


Proponuje zapoznać się z programikiem lub przeczytać tutoraial na stronie.


Można sie integrować z dowolnymi sklepami ble mieć dostęp do ich źródła czyli bazy Mysql.


Reszta to kwestia napisania 2-3 zapytań do bazy danych tak aby program wykonał za Ciebie podstawowe czynności takie jak :
1.Pobrał zamówienia do wysłania - niewysłane.
2.Wydrukował list przewozowy bądż etykietę BLP
3.Zwrócił do programu z którego pobrał dane do wysyłki takie wartości jak np nr listu przewozowego lub czy wyszło za pobraniem.
4. Zaznaczył że wysyłka zrealizowana \ zakończona


To wszystko. Silnik do obsługi tych zdarzeń już jest. Muszę tylko po dopinać kurierów.


kurier.pswebshop.com