wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Podmiana tłumaczeń w katalogu 'mails' - prawa dostępu

  • 3 Odpowiedzi
  • 1132 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grzesiek_rr

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Podmiana tłumaczeń w katalogu 'mails' - prawa dostępu
« dnia: Styczeń 13, 2015, 09:00:01 pm »
Potrzebuję drobnej rady, bo po prostu zgłupiałem i nie wiem, gdzie tkwi problem. Zabrałem się za poprawienie tłumaczeń wysyłanych maili. Pobrałem katalog i zedytowałem całość i przed wgraniem zorientowałem się, że on ma inne prawa r/w, niż pozostałe katalogi Presty (w tym EN z mails). Zmienić ich się nie da, podczas gdy mogę tego dokonać na dowolnych innych katalogach lub plikach. Na tych nie. Nie mogę więc usunąć starego również, żeby wgrać poprawiony.

Status:    Ustaw prawa dostępu '/mails/pl/account.html' na '777'
Polecenie:    SITE CHMOD 777 account.html
Odpowiedź    550 Could not change perms on account.html: Operation not permitted
Status:    Ustaw prawa dostępu '/mails/pl/account.txt' na '777'

Zmieniłem nazwę dawnego 'pl' na 'pl1' i po prostu wgrałem nowy folder 'pl' z poprawionymi plikami. W dalszym ciągu stary jest jednak nie do ruszenia. Zdarzyło mi się to kiedyś z jednym z folderów Wordpressa, który w sumie do dziś tkwi na serwerze. Też był to folder 'pl', więc widzę w tym powiązanie. Tylko, gdzie szukać przyczyny?

Od razu zaznaczę, że dzięki zmianie nazw udało się obejść problem polskich powiadomień, ale chciałbym wyrzucić stary katalog z serwera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 09:20:54 pm wysłana przez grzesiek_rr »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Podmiana tłumaczeń w katalogu 'mails' - prawa dostępu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2015, 08:54:52 am »
najprawdopodobniej masz ograniczone uprawnienia uzytkownika albo katalog zmienil sie na systemowy. tutaj pomocy udzielic tylko hosting. napisz do nich i popros u zmiane ustawiec usytkownika dla tego katalogu.
design4VIP z innej strony...

*

Offline grzesiek_rr

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Podmiana tłumaczeń w katalogu 'mails' - prawa dostępu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2015, 10:50:11 am »
Tego drugiego się właśnie obawiałem, czyli zmiany na systemowy. Skontaktuje się w tej sprawie z obsługą hostingu. Dziękuję za podpowiedź.

Mam porządnie przetłumaczone i ujednolicone wszystkie powiadomienia mailowe. Trochę czasu to zajmuje, więc mogę się tym podzielić z innymi wgrywając do pobrania, o ile nie narusza to regulaminu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Podmiana tłumaczeń w katalogu 'mails' - prawa dostępu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2015, 12:51:02 pm »
Mam porządnie przetłumaczone i ujednolicone wszystkie powiadomienia mailowe. Trochę czasu to zajmuje, więc mogę się tym podzielić z innymi wgrywając do pobrania, o ile nie narusza to regulaminu.
co znaczy porzadnie? bo te oryginalnie przetlumaczone sa dosc dobre. czym roznia sie od oryginalow w pl?
design4VIP z innej strony...