wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11

  • 7 Odpowiedzi
  • 2267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jangor

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« dnia: Luty 08, 2015, 06:29:05 pm »
Witam!

Zachciało mi się uruchomić sklep na najnowszej wersji Presty 1.6.0.11 ( do tej pory używałem 1.6.0.9). Dziewicza instalacja na tym samym serwerze co do tej pory, wpisuję w BO dane kontaktowe - ok są, ale z niezłamanymi liniami, to zabieram się do modyfikacji /themes/default-bootstrap/modules/blockcontactinfos/blockcontactinfos.tpl sposobem działającym w starszej wersji tzn. nl2br i nic... Dopisuje linię w tpl z kontaktem Skype co działało w starszej wersji i nic.

Gdzie robię błąd lub co się zmieniło?

jangor
[dla ciekawskich: new2.doormat4u.pl]

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2015, 09:13:04 am »
ale dopisujesz linie i? co znaczy "nic", nie pokazuje sie na sklepie czy co? jak sie nie polkazuje to szukac .tpl tego modulu w katalogu skorki
design4VIP z innej strony...

*

Offline jangor

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2015, 10:52:40 am »
Tak jak sugerujesz dopisuje w blockcontactinfos.tpl katalogu skórki:

<i class="icon-map-marker">{$blockcontactinfos_company|escape:'html':'UTF-8'}{if $blockcontactinfos_address != ''},
{$blockcontactinfos_address|nl2br}</li>

Niestety w nowej wersji Presty na froncie nadal dane adresowe pokazuję się "ciurkiem" pisane.

Dopisuję też do tego pliku nową linię, plik zapisuję:

<li><i class="icon-skype">Skype chat:<a href="skype:nic_ze _skypea?chat"><span>{l s=' PL/ ENG/ DE/' mod='blockcontactinfos'}</span>[/url]</li>

Nie pojawia się na froncie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2015, 11:10:45 am »
tylko nie zapomnij, ze sa dwa moduly kontaktowe... mi tez zawsze sie myla. jeden wysweitla sie w kolumnie, drugi w stopce.

druga rzecz, cache? compile?

a co do ukladnia jeden kolo drugiego... to nie masz dla <li> float:left czy stalej szerokosci <ul> czy <li> przypisanej. to juz standardowo style css.
design4VIP z innej strony...

*

Offline jangor

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2015, 11:38:24 am »
Oczywiście, o tym ze stopki nie rozmawiamy. :) Style css też raczej w starej wersji 1.6.0.9 nie modyfikowałem. Cache przeglądarki odpada, nie kompilowałem Presty, normalnie rozpakowałem z paczki zip. Jakieś pomysły?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2015, 11:49:00 am »
Oczywiście, o tym ze stopki nie rozmawiamy.
no, modul, ktory edytujesz jest wlasnie od wyswetlania informacji kontaktowych w stopce.

Cache przeglądarki odpada, nie kompilowałem Presty, normalnie rozpakowałem z paczki zip. Jakieś pomysły?
no to widze, ze sie nie dogadamy. wpierszej kolejnsoci troche informacji podstawowych po presta. najpierw poczytaj czym jest cache przegladarki, cache presta, kompilacja presta, kodowaniu zmiennych, usuwaniu HTML ze zmiennych.... i moze sam dojdziesz do tego dlaczego i co nie dziala.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 12:09:01 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline jangor

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2015, 01:07:07 am »
OK, chyba widzę jaką skuchę zrobiłem ostatnim postem. Zajmę się w takim razie towarowaniem sklepu i nabiorę trochę ogłady, a jeżeli problem nie rozwiąże się mi po drodze pozwolę sobie wrócić z tematem. Dzięki za pomoc!

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Modyfikacja blockcontactinfos.tpl w PrestaShop 1.6.0.11
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2015, 09:01:17 am »
OK, chyba widzę jaką skuchę zrobiłem ostatnim postem. Zajmę się w takim razie towarowaniem sklepu i nabiorę trochę ogłady, a jeżeli problem nie rozwiąże się mi po drodze pozwolę sobie wrócić z tematem. Dzięki za pomoc!
widze, ze sie poddales... moj post nie mial tego na celu. powysze sa naprawde podstawa i bez zrozumienia istoty tych zagadnien za wiel nie zdzialsz. dlatego tez nie opisuje wszystkiego dokladnie bo wiele bys z tego nei wyciagnal. jak sam poszukasz to po drodze znajdziesz jeszcze wiele powiazanych zagadnien i na pewno szybciej pozostanie w glowie niz przeczytanie "gotowca". a na pewno przy kolejnych pracach bedzie bardzo pomocne ;)
design4VIP z innej strony...