wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Umieszczenie koszyka w top menu i zmiana 'naszych sklepów' na 'nasz sklep'

  • 3 Odpowiedzi
  • 1749 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lucio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Witajcie,

jestem zmuszony do napisania postu z prośbą o pomoc. Ogólnie google i to forum wiele mi już pomogły, ale dwie rzeczy mam nie rozwiązane.
Pierwsza rzecz, to chciałbym przesunąć koszyk do top menu. Znalazłem podobny wątek gdzieś na forum, ale po zastosowaniu tamtych rozwiązań koszyk uciekł mi pod menu. Próbowałem sam coś pokombinować, ale koszyk uciekał wszędzie tylko nie tam gdzie ja chciałem. Dla lepszego zobrazowania zamieszczam poniżej obrazek. Koszyk chciałbym, aby był w miejscu niebieskiego prostokąta.
link: http://www.agromet-szyby.pl/0002.jpg

Druga sprawa to w prawym menu chciałbym zmienić napis "nasze sklepy" na "nasz sklep". Zmieniałem to w tłumaczeniu, ale zadziałało tylko na górny nagłówek, a tego bocznego menu nie mogę za cholerę znaleźć. Chciałbym jeszcze usunąć to co jest bezpośrednio pod mapą (niebieski prostoką na obrazku) i zamiast tego ewentualnie wstawić adres.

link:http://www.agromet-szyby.pl/0001.jpg

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Umieszczenie koszyka w top menu i zmiana 'naszych sklepów' na 'nasz sklep'
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2015, 01:28:56 pm »
pierwsze, musisz przeniesc koszyk do hook displayTop, zapewne bedzie to wymagalo tez dipisania tego hook w samym kontrolerze modulu. dalej to juz kwestia stylowania css. zasadnoczo, biorac pod uwage, ze menu jest w sumie zawsze w tym samym miejscu patrzac od gory moglbys spozycjonowac koszyk po position:absolute i ustalic sobie stale wartosci top i right. ale tutaj pojawiaja sie problemy z responsive. ten musialby byc w takim wypadku pozycjonowany przez relative, czyli tak czy tak musialby byc przyczepiony do wspomniange hook. tutajtez oczywiscie nie obejdzie sie bez zmian w samym stylu menu. tego tez bedzie trzeba zmodyfikowac zeby nie zajmowal calej szeroksoc tylko z wycieta czescia dla koszyka.

druga sprawa to modul blockstores. tutaj tak tlumaczenia jak i wyglad. tlumaczenia szukaj w sekcji lokalizacja > tlumaczenia > moduly > dany modul a pliki szablonu w modules/blockstores lub w pierwszej kolejnosci themes/skorka/modules/blockstores
design4VIP z innej strony...

*

Offline Lucio

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Umieszczenie koszyka w top menu i zmiana 'naszych sklepów' na 'nasz sklep'
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2015, 12:30:37 pm »
Dzięki.


Koszyk udało mi się przenieść. Na razie z pozycjonowaniem absolute i o ile na chromie jest ok, to na operze się rozjeżdża (bo nie wiem czemu na operze cała strona jest jakby powiększona o 25%). Tymczasowo może być, później jeszcze pokombinuje z relative i podejrzewam, że wtedy i na operze będzie się trzymało.


Co do tego tłumaczenia to jest śmieszna sprawa, bo o ile jestem na sklepie zalogowany jako klient to wszystko jest ok. Jak się wyloguje to niestety znowu mam 'nasze sklepy'. Dziwne to dla mnie, ale poszperam jeszcze, może coś gdzieś przeoczyłem.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Umieszczenie koszyka w top menu i zmiana 'naszych sklepów' na 'nasz sklep'
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2015, 01:20:31 pm »
z tlumaczeniem wyczysc cache przegladarki, moze pomoc.
design4VIP z innej strony...