wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

jak powyłanczać te funkcje?

  • 27 Odpowiedzi
  • 4599 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
jak powyłanczać te funkcje?
« dnia: Marzec 16, 2015, 10:05:47 pm »
witam Panowie.


Mam pytanko


(sklep templak kupiony na leotemplates )

jak wyłączyć  na tej stronie http://viali.pl/pl/3-galeria


następujące funkcje :

- zobacz jako ( do wyboru dwie opcje )
- sortuj wg
- informację tę dużą że jest 10 produktów w galerii
- na stronie produktu ikonkę drukuj
- gdzie się tłumaczy słówka  ? bo mam w polskim kilka błędów... gdzieś to widziałem ale nie mogę już znaleźć...
- dlaczego nie można dodać produktu guzikiem dodaj do koszyka?

podziekował za ewentualną pomoc :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2015, 05:55:55 am »

- zobacz jako ( do wyboru dwie opcje ) (tego nie wyłączysz możesz to ukryć w kodzie)
- sortuj wg (tego nie wyłączysz możesz to ukryć w kodzie)
- informację tę dużą że jest 10 produktów w galerii (tego nie wyłączysz możesz to ukryć w kodzie)
- na stronie produktu ikonkę drukuj (tego nie wyłączysz możesz to ukryć w kodzie)
- gdzie się tłumaczy słówka  ? bo mam w polskim kilka błędów... gdzieś to widziałem ale nie mogę już znaleźć... (w lokalizacja tłumaczenia)
- dlaczego nie można dodać produktu guzikiem dodaj do koszyka? (brak produktu na stanie, lub tryb katalogu)

Ogólnie szablon ma dziwna orientacje nie masz przypadkiem włączonego RTL?

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2015, 09:09:16 am »
RTL był włączony , już włączyłem, ja tam różnicy nie widze :)

co do reszty-szkoda i dziwne że nie da się tego z panelu wyłączyć. presta jest tak rozbudowana że dziwne że takie opcje tylko w kodzie można zmieniać..

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2015, 03:41:21 pm »
To są rzeczy niezależne od oprogramowania tylko od szablonu, programiście nie mogą przewidzieć wszystkiego, ba a nwet nie chcą w końcu muszą na czymś zarabiać oni i firmy współpracujące z nimi.

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2015, 07:38:12 pm »
wie ktoś może dokładnie gdzie znaleźć gdzie przetłumaczyć to słówko "wyloguj" po polsku coś sie pochrzaniło i się wyświetla włoski albo i hiszpański
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 08:12:35 pm wysłana przez popo00 »

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2015, 05:42:51 pm »
nadal nie mogę dodać produktu do koszyka, co muszę sprawdzić ?  ( tryb katalogu NIE, produkt jest na stanie)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2015, 06:59:02 pm »
Masz w ogóle moduł blok koszyka? Twój szablon wygląda jakby został okradziony przez grupę rumunów, praktycznie nic w nim nie ma a to co jest wygląda jak wielki bajzel. Niestety nie wszystko można wyłączyć, pewne rzeczy muszą być.

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:20:37 pm »
jaki bajzel co Ty gadasz,powyłączałem wiele dodatkowych funkcji bo nie są potrzebne. chodzi mi o prostotę.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:23:55 pm »
To masz tak prosto że nic nie działa :)

Natomiast jeśli chodzi o bajzel to menu raz jest w lewej kolumnie raz np. pod zdjęciem produktu, nie ma żadnej spójności.


*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:38:35 pm »
co niby nic nie działa ? 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2015, 05:31:43 am »
Widocznie coś nie działa skoro jest ten temat na forum, staram się odpowiadać na problemy ludzi a moje drobne złośliwości mają być konstruktywne. Jeśli w jakiś sposób odebrałeś moje wypowiedzi negatywnie to chcę powiedzieć że miały i mają one na celu zwrócenie uwagi na to że większość problemów w sklepie może stanowić fakt nieprzemyślanego odchudzenia sklepu z modułów które są niezbędne do jego działania.

Pytałem czy ma Pan w ogóle moduł koszyka, odpowiedzi się nie doczekałem, nie pracuję tutaj na etacie i nie jest w moim interesie odpowiadać na pytania które odbiegają od problemów związanych z prestą.

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2015, 08:08:37 am »
luz Panie Edriu. :P

sklep odchudziłem o dodatkowe moduły typu slider w dole strony  czy treści w stopkach i na głównej. Wg mnie wygląda wporządku i przejrzyście, a kolega twierdzi że wszystko jest dziurawe i okradzione przez Rumunów - z czym się nie zgadzam :)

Problem na chwilę obecną tkwi w owym koszyku. Tak , posiadam basket cart. 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:23:18 am »
posiadam basket cart. 
w presta nei ma takiego okreslenia... jest cos takiego jak modul blockcart (blok koszyka) i sprawdz czy ten modul jest zainstalwoany i umieszczony w porpawnych hook (przede wszystkim tych z 'action')  bo tak z tego co widze, niby na liscie (galerii) produkt jest 'available' ale po wejsciu w niego juz przycisk koszyka jest nieaktywny. to juz ewidentny blad, teraz pytanie "gdzie?" czy w js samego koszyka czy w ustaiwniach presta. bo obydwie opcje miedzy soba sie wykluczaja.


a co do wypowiedzi @endriu, rzadko sie to zdarza, ale tutaj musze sie z nim jak najbardziej zgodzic ;) takie odchudzenie jest dosc niebezpieczne dla funkcjonowania calego systemu. nie zastanaiwales sie, czy aby takeigo "katalogu" nie prosciej byloby zrobic na WP?
design4VIP z innej strony...

*

Offline popo00

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:02:11 pm »
blockcart mam zainstalowany , zrestetowany, nadal nie działa.

dam to  do poprawienia mojemu programiście.

A co do usunięcia  ( deaktywacji)  modułów typu treść z boku czy w stopce- to nie rozumiem jak może to negatywnie wpływać na funkcjonowanie sklepu. Przecież presta ma dziesiątki tych dodatków, jak nie setki, i nikt nie korzysta z nich wszystkich na raz, i to chyba nie szkodzi na podstawowe funkcje.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: jak powyłanczać te funkcje?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:12:43 pm »
z tego co (nie)widac w zrodle storny to raczej blockart nie jest zainstalwoany, a na pewno niema go w hader. dwa, zainstalwoany powinien sie gdzies wyswielic jak nie w top storny to przynajmniej w kolumnie, nie ma. czyli nie jest zainstalwoany albo jest zainstalowany nie porawnie albo szablon jest tak okradzony przez wspomnianych Rumunow z hook, ze nie ma sie gdzie zagniezdzic.

a co do modolow to jedne sa informacyjne, maja tylko wygladac inne wplywaja na dzilanie sklepu (hooki typu 'action', displayHeader). wylaczenie tych drugich juz znacznie wplywa na dzialanie sklepu. 

druga rzecz, przesledzilem jezscze kod strony produktu. jak to ma dzialac jak na karcie produkto nie ma w ogole ceny itp. i wyglaa na to, ze uwalona jest JS karty produktu. ewidentnie widac to przy dostepnosci 'availability_statut' . na liscie produktow (kateogria) statusy sa jako dostepne a tutaj juz ta zmienna nie jest pobierana. no niestety, presta jest dosc chermetycznym srodowiskiem, nieraz dodanie do elementu div "display:none" moze posypac calosc. jest roznica miedzy "display:none" a parametrze type="hidden". tutaj juz trzeba wiedziec co mozna a czego nie mozna uniewidocznic wprost a co nalezy delikatnie ukryc.
design4VIP z innej strony...