wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej

  • 6 Odpowiedzi
  • 2194 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline madalen76

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • Płeć: Kobieta
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« dnia: Kwiecień 01, 2015, 03:40:41 pm »
szukam rozwiązania aby móc wyświetlać na stronie głównej produkty objęte wyprzedażą

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2015, 03:46:51 pm »
tak "od reki" raczej nie ma takiej mozliwosci, trzeba by zmienic kontroler np. homefeatured lub utworzyc nowy i w nim zrzucic zapytanie do SQL do pobrania produktow, tak jak np. w homefeatured masz skrot do Product::getProduct, czyli funkcji zawartej w kontroelrze Product.php. w momwncie jak nie ma takiego zapytania jak potrzebujesz musisz utworzyc w module swoje np. w function getSalesProduct() {} z zapytaniem do bazy, zeby wybral wszystkie produtkty WHERE 'on_sale' = 1
design4VIP z innej strony...

*

Offline madalen76

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • Płeć: Kobieta
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:31:19 am »
co spowoduje wysłanie takiego zapytania ? ...
a tak w ogóle to przydałby się jakiś tutorial gdzie krok po kroku opisuje zrobienie czegoś takiego, ponieważ dla takiej zieleniny w tych tematach jak ja wszelkie komendy, funkcje to czarna magia :-)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2015, 10:07:40 am »
tutoriali jest kupa np. http://www.bazingadesigns.com/blog/tutoriale/jak-napisac-modul-do-prestashop-tutorial-kinky-slider-czesc-1 ; https://www.prestashop.com/blog/pl/2013/12/18/dowiedz-sie-jak-stworzyc-modul-panelu-administracyjnego-dla-prestashop-v1-6/ ; http://www.marghoobsuleman.com/blog/how-to-create-prestashop-modules a google pokaze tego jescze wiele wiele wiecej.

jednak... tyle da sie pokazac w tutorialach... a mozliwosci? nizbadane.

napisac taki tutarial "dla ciebie"? to napisac modul. jakby mial napisac tutarial do kazdego modulu to na co komu addosn i godziny, dni, miesiace, lata spedzone przez takich jak np. ja na nauce presta czy innych systemow?  no nistety, dla 'zielonych' pozostaje albo standard albo platne "spelniania marzen"

podepre sie przykladem, trywialnycl, ale moze zrozumialym ;)

czy sef Amaro dalby swoje przepisy "kowalskiemu" ? no chyba nie ;) a nawet gdyby tak bylo to czy 'zielony' w kuchni potrafiacy w kuchni przypalic nawet wode w czajniku elektrycznym dalby rade te przepisy odtworzyc? 'zielonemu' zostaje 'domowy bigos mamusi' a nie frykasy.

no i tak to tez wyglada w presta, czy innych systemach.  dostajesz system za darmo i masz co masz. a wymagania? to juz godziny, dni, miesiecy, lat pracy albo gotowce. na swoim przykladzie powiem tyle, ze siedzac przy presta juz sporo, z 4-5 lat, dalej jestem glupi i nie wiem o niej wszystkiego... z dnia na dzien, z projektu na projekt ucze sie czegos nowego. nie da sie tego zkatalogowac, a tym bardziej do kazego projektu napisac tutoriala, tym bardziej, ze jedna rzecz mozna zorib cna dziesiatki sposobow. kazdy programista robi to na swoj specyficzny sposob.
design4VIP z innej strony...

*

Offline madalen76

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • Płeć: Kobieta
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2015, 12:48:38 pm »
wszystko się zgadza :-) ... dlatego powstają takie fora, na których można poczytać że coś się da, albo się nie da, albo trzeba kupić i taki zielony Kowalski jak ja wybiera opcję, która będzie dla niego najlepsza :-D

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:00:05 pm »
jak pisalem, oczywiscie sie da, tylko nie ma tego w standardzie. trzeba utworzyc takie zapytanei do bazy samemu, zeyb wyswietlic potrzbne przedmioty. w standardzie mamy tylko polecane (kateogria 'home') nowosci, najlepiej sprzedawane, promocje (obnozone ceny). zeby wsywietlic te co maja zaznaczona opcje "wyprzedaz" (on_sale) trzeba takie zapytanei zmodyfikowac i w zapytaniau do bazy dac wytyczne WHERE 'on_sale' = 1, niby tyle ale w sumei az, bo trzeba od podstaw tworzyc nowy modul (zmodyfikwoac ktorys z dostepnych w standardzie) i utworzyc takie zapytanie w kontrolrze samego modulu aby moc go wywolac. w sumei tyle ;) ale wbrew pozorom to 'tyle' wymaga juz dosc sporej wiedzy na temat programowania w presta i odniesienia do zmiennych kontrolerow.   
design4VIP z innej strony...

*

Offline madalen76

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • Płeć: Kobieta
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Opcja wyprzedaż wyświetlana na stronie głównej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:26:08 pm »
więc sobie odpuszczę  :) bo moja programistyczna wiedza jest = "0"  :P ... choć raz udało mi się napisać formularz kontaktowy w php choć zajęło mi to tyle, że znajomi zapomnieli że istnieję  ;) ... dziękuję za wszystkie informacje...