wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z zainstalowaniem płatnego thema

  • 8 Odpowiedzi
  • 6223 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« dnia: Maj 19, 2015, 12:46:24 pm »
Witam, kupiłem dziś szablon o nazwie Control, myślałem że instalacja pójdzie gładko ale nie.'
Miałem zainstalowaną Prestę w wersji 1.6.0.14 po początkowych problemach skasowałem tą wersję z serwera i zainstalowalem starszą wersję 0.13 (bo w pliku config szablonu jest podana wersja 1.6.0.13) ale problem się nie rozwiązał.


Wgrywam więc spakowany szablon.zip bądź to z ftp bądź prosto z kompa i niby wszystko w porządku instaluje się ale już miniaturka tego szablonu nie jest widoczna ,a jedynie grafika z takimi "trybikami".  Po wybraniu tego szablonu niestety nic się nie dzieje tzn biały ekran , na pasku adres w stylu: /mhuw7fvqzsjkdqan/index.php?controller=AdminThemes&token=93b50b45c8724ed250f3fb7e23433cbe&submitOptionstheme&id_theme=4 i nic więcej się nie dzieje.


Być może rozwiązanie będzie proste bo ja z prestą dopiero zaczynam, jednak inne darmowe szablony które do tej pory wrzucałem do testów instalowały się bez takich problemów...


Pozdrawiam






*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2015, 01:07:18 pm »
a sprawdzales czy pod spakowanym plikiem nie ma innych plikow poza theme? zazwyczaj platne skorki maja spakowane jeszcze dokumnetacje, dodatkowe pliki np. psd do edycji, dane demo (dump) itp.

plik .zip do importu powinien zawierac tylko katalgi /themes oraz /modules oraz plik config.xml
design4VIP z innej strony...

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2015, 01:20:50 pm »
Zgadza się było tam sporo "śmiecia" ale był też wew. spakowany zip który przeniosłem i jego wgrywałem, wygląda on tak:
1) Config.xml
2) [modules] -> moduły
3) [themes] -> [control] -> pliki wew szablonu


Więc wydaje się ze wszystko ok... :/

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2015, 03:21:13 pm »
Ok, trzeba było zmienić wersję PHP na serwerze linuxpl , po tym wszystko śmiga. Temat można zamknąć

*

Podemski

  • Gość
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2015, 11:51:06 pm »
Dla innych informacja:


paczka zawiera nie tylko szablon ale i dokumentacje oraz materiał dodatkowe, a sam problem spowodowany był faktem, że szablon potrzebuje do poprawnego działania PHP w wersji 5.3, na serwerze zainstalowane było PHP w wersji 5.2

*

Offline piotrkaczmarek01

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
    • kursy bhp warszawa
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2015, 02:18:32 pm »
A czy dałoby się zainstalować szblon ze strony themeforest do prestashop? Jest tam wiele ciekawych szblonów i chciałbym zainstalować jakiś w moim sklepie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:58:10 am »
A czy dałoby się zainstalować szblon ze strony themeforest do prestashop? Jest tam wiele ciekawych szblonów i chciałbym zainstalować jakiś w moim sklepie.
no, zasadnoczo, teszablony co sa pod prestashop sa do instalacji pod tym systemem.... no... raczej szablonu z wordpresa czy magento pod prestashop nie zainsatalujesz...

a co do samych szablonow z TF to sao wiele lepsze i bardziej dopracowane niz Templatemonster, no i chyba wiele tansze ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline jkaminski

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestashop
    • TemplateMonster Polska
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:56:22 pm »
no, zasadnoczo, teszablony co sa pod prestashop sa do instalacji pod tym systemem.... no... raczej szablonu z wordpresa czy magento pod prestashop nie zainsatalujesz...

a co do samych szablonow z TF to sao wiele lepsze i bardziej dopracowane niz Templatemonster, no i chyba wiele tansze ;)

Pytanie dojść dyskusyjne. Można spotkać szablony od TF z niższej półki. Chociaż zgadzam się, że cena jest tańsza. Ale na TF chyba nie ma darmowych szablonów. A na Tm można znaleźć darmowe szablony, w tym i dla PrestaShop. Na pszykład, www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-prestashop-fashion-sklep/ i www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-prestashop-dla-online-ksiegarni/

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z zainstalowaniem płatnego thema
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:35:20 pm »
Forest tez udostepnia darmowe "probki" szablnow. nie sa one ogolnie dostepne na ich stronach ale sa. nie jest tego wiele, i sa to szablony, jak to nazwales, z nizszej polki, ale jakoscia na pewno przewyzszajace te darmowe z TM.
design4VIP z innej strony...