wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Dodatkowy "zahaczony" atrybut

  • 2 Odpowiedzi
  • 942 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline e-babys

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Dodatkowy "zahaczony" atrybut
« dnia: Maj 20, 2015, 12:20:34 pm »
Witam.


Mam w sklepie produkt, który sprzedaje się zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej (z akcesoriami). Rozszerzona wersja oczywiście jest droższa. Czy istnieje możliwość na stronie produktu zrobić coś jakby atrybut do zahaczenia ptaszkiem, który podniesie cenę produktu (akcesoria nie mają wpływu na stany magazynowe - jeżeli produkt podstawowy jest dostępny, to rozszerzony też).


Na chwilę obecną rozwiązane to mam za pomocą atrybutu rozwijalnego, ale to generuje dwa razy więcej roboty (do każdego koloru muszę tworzyć atrybut podstawowy i rozszerzony oddzielnie).

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Dodatkowy "zahaczony" atrybut
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2015, 01:45:38 pm »
ale od tego masz kombinacje atrybutow.... one-click i masz powiazanie kolorow z rozszerzeniem
design4VIP z innej strony...

*

Offline e-babys

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Dodatkowy "zahaczony" atrybut
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2015, 05:00:15 pm »
Jak coś takiego można osiągnąć? Aktualnie robię to tak, że wchodze w generator kombinacji produktów, tam wybieram wszystkie kolory, ctrl+atrybut podstawy/rozszerzenia i tworzy mi się pełna "wersja". Ale tworzy mi się dużo niepotrzebnych pozycji (szkoda bazę obciążać), a jak dopłata za dodatkową opcję ulegnie zmianie, muszę tworzyć atrybuty od nowa, albo edytować je dla każdego z kolorów osobno... Też nie jest kolorowo dlatego wolałbym to jakoś uprościć.