wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie sklepu na inną domenę

  • 7 Odpowiedzi
  • 1904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Przeniesienie sklepu na inną domenę
« dnia: Maj 31, 2015, 11:38:46 am »
Witam!


Pracuję nad nową wersją sklepu, chcę tam wszystko poustawiać - kategorie, opisy, zdjęcia itd. Tą testową wersję wykonuję oczywiście na innej domenie niż działający sklep. Szukam instrukcji jak przenieść tą nową wersję na docelową domenę. (obie domeny są na tym samym serwerze linuxpl)


Znalazłem na forum podobny temat jednak tam odpowiedź była zbyt ogólna: po przeniesieniu sklep zmień plik config. itd - a mnie chodzi właśnie o to w jaki sposób sklep przenieść.


Rozumiem, że docelową domenę należy wyczyścić, myślę, że także trzeba będzie zainstalować czystą Prestę, a potem co? Czy ręcznie skopiować całą zawartość [public_html] czy tylko poszczególne pliki?

Proszę o informację jak to przenieść (które katalogi należy skopiować, o ile trzeba to robić w ten sposób)
oraz ewentualnie co dalej, bo pewnie trzeba będzie jakoś podpiąć bazę danych itp.


Pozdrawiam

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2015, 11:55:31 am »
Teraz masz tak: domena A wskazuje na katalog A, domena B na katalog B więc w panelu admina linuxpl zamieniasz ścieżkę domeny A na katalog B i pozostaje ci tylko zmienić adres url w bazie nowego sklepu z B na A.

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2015, 05:05:03 pm »
Dzięki, rozwiązanie szybkie ale jest to raczej przekierowanie niż przeniesienie i wymaga utrzymywania dwóch domen - starej (testowej) oraz docelowej - jak rozumiem...  Mnie chodziło o skopiowanie calej zawartości tak, żeby stara domena nie musiała być używana i wszystkie zmiany były już później prowadzone na nowej.

Na chwilę obecną mam
1)skopiowaną całą zawartość [public_html],
2)załadowaną bazę danych docelową w miejsce starej bazy (kopiowałem nie przez phpadmin tylko przez opcje zaladuj w panelu adm. na linuxpl)

 3)Plik settings wydaje się skonfigurowany odpowiednio - jest zgrany z testowej domeny gdzie strona działa więc hasło/nazwy użytkownika są z tej nowej bazy

Efekt na razie jest taki że przekierowuje przeglądarkę z docelowego adresu na adres stary  :/
Modyfikacja (w phpadmin) ps_shop_url - gdzie wpisuje nową domenę chyba nie przebiega prawidłowo bo otrzymuje kominikat:

Wstawionych rekordów: 1.Identyfikator wstawionego rekordu: 2Warning: #1366 Incorrect integer value: '' for column 'id_shop' at row 1Warning: #1366 Incorrect integer value: '' for column 'main' at row 1Warning: #1366 Incorrect integer value: '' for column 'active' at row 1
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 05:42:28 pm wysłana przez bin »

*

Offline bin

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2015, 05:37:39 pm »
.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2015, 05:44:14 pm »
To ci podałem rozwiązanie przekierowujesz jedna domene na katalog drugiej a druga już ci nie jest potrzebna i nie musisz z niej korzystać, skoro wolisz żmudnie przenosić pliki to Twój wybór, podałem Ci najprostszy z możliwych sposobów, i o tyle prostszy ze mając w tym samym czasie 2 domeny przekierowane na ten sam katalog logując się z starej domeny do panelu sklepu możesz bezpośrednio w panelu zmienić adres url sklepu bez kombinowania w phpmyadmin.

*

Offline apopo

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2015, 04:05:35 pm »
Przepraszam, że odświeżam ten wątek, ale też mam problemz przeniesieniem sklepu na nową domenę.
Pomóżcie, bo nie wiem co robię źle.

1. Przeniosłem całą zawartość public.html do nowej domeny.
2. Przeniosłem bazę danych
3. Zmieniłem nazwę bazy danych w pliku config/settings.inc.php
4. Zmieniłem linki w tabeli ps_shop_url
4. W bazie danych w tabeli ps_configuration ( PS_SHOP_DOMAIN i PS_SHOP_DOMAIN_SSL ) zmieniłem nazwę sklepu.
i...........mam biały ekran.

Powyższe kroki wykonałem zgodnie z instrukcją znalezioną w internecie (już nie pamiętam gdzie).
Pomóżcie, bo jestem zielony i sam nic więcej nie zdziałam.

Z góry dziękuję
Mirek

« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 04:48:56 pm wysłana przez west »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2015, 04:49:23 pm »
ustaw tryb debugowania i pokaż co wyświetli
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mirekch65

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Przeniesienie sklepu na inną domenę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2015, 05:23:08 pm »

Problem został rozwiązany.
Wywaliłem wszystko jeszcze raz i wykonałem wszystkie kroki od nowa (zadziałało).
Dodatkowo oczyściłem jeszcze katalog catch, pozostawiając tylko plik index.php.
Skoro mi się udało to znaczy, że jest to łatwe.
Prawdopodobnie nie przetransportował się jakiś plik.


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Mirek