wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie sklepu czy nowa instalacja?

  • 1 Odpowiedzi
  • 5230 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lysa

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Przeniesienie sklepu czy nowa instalacja?
« dnia: Sierpień 15, 2008, 04:08:43 pm »
Mam na kei.pl 2 konta hostingowe - na jednym mam obecny sklep (nie presta), na drugim zwykła stronkę www.
Dopóki nie dogram presty nie chcę likwidować obecnego sklepu. Natomiast konto ze stroną www mogłabym użyć do testowania/konfiguracji nowego sklepu.
Jest tylko pytanie czy taki już skonfigurowany sklep będę mogła "przenieść" na inne konto? Chyba nie bo instalacja jest ściśle powiązana z bazą danych itp. Ale może da się chociaż przenieść ustawienia sklepu, bazę towarów, producentów, klientów, kategorie itp?
Chodzi mi o to, żeby nie było przerwy (albo bardzo krótka) w działaniu sklepu.
A może lepszą opcją jest instalacja i konfigurowanie nowego sklepu na koncie obecnego sklepu tyle, ze w jakimś podkatalogu? Czy wtedy przeniesienie (do katalogu głównego) byłoby łatwiejsze?? Czy i tak nic z tego bo zmieniają się ścieżki dostępu itp??
Bardzo proszę o radę :)
Pozdrawiam.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Przeniesienie sklepu czy nowa instalacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2008, 05:40:46 pm »
Witaj!

Mam kilka serwisów na kei i też testowałam na innym serwerze prestę, zanim przeniosłam ją na serwer docelowy, (wszystko w obrębie kei). Konfigurujesz testową prestę na testowym serwerze i po przeniesieniu, importujesz bazę i automatycznie wpisujesz dane z serwera testowego. Potem już w panelu admina możesz sobie pozmieniać wszystko tak, jak chcesz. Presta jest o tyle świetna, że jeśli katalog adminXXX zmienisz na adminYYY, to w adresie przeglądarki też tylko wpisujesz YYY zamiast XXX i otwiera się PA.