wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.

  • 4 Odpowiedzi
  • 2367 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline supek_ks

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.
« dnia: Lipiec 21, 2015, 12:31:47 pm »
Mamy sklep przygotowany w oparciu o prestę 1.6. Obecnie edytuję nieco szablony wiadomości wysyłanych do klientów, w mailu potwierdzającym wysyłkę mam tylko zdawkową informację o tym, że towar wysłano, chciałbym natomiast tam umieścić informacje o numerze paczki i ewentualnie link do śledzenia konkretnego przewoźnika.

Czego potrzebuję.

1. Informacji pod jakim kodem ukrywa się wartość pola z numerem paczki (kod typu {order_name} )
2. Czy istnieje również możliwość wprowadzenia poprzez jakiś kod linku do śledzenia paczki u odpowiedniego przewoźnika.

Z góry dziękuję za pomoc.
[/size]
[/font]

*

Offline supek_ks

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2015, 02:14:44 pm »
Na 1 punkt już znalazłem odpowiedź {shipping_number}

Nasunęła się natomiast inna kwestia. Kiedy wysyłany jest mail oznaczony w tłumaczeniach jako in_transit, a kiedy shipped, bo wydają się być bardzo podobną informacją.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2015, 03:04:02 pm »
2. Podczas edycji przewoźnika masz tam pole do wpisania linku trackera, musisz je uzupełnić następnie w karcie zamówienia dajesz numer przesyłki to wszystko.

*

Offline supek_ks

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2015, 03:53:34 pm »
Dzięki za odpowiedź, ale chyba zostałem źle zrozumiany, chodziło mi o kod, który wklejony do maila będzie podlinkowywał do śledzenia u konkretnego przewoźnika, znalazłem to w mailu in_transit. Żeby nie było tak , że numer paczki kuriera a link do strony poczty.

To, że podczas edycji przewoźnika jest pole do wpisania adresu do śledzenia paczki, jak najbardziej jest mi znane, bez wpisu w tym polu nie pojawiło by się później w karcie zamówienia  miejsce na wpisanie numeru paczki.
Ale dzięki za odpowiedź, dalej enigmatyczne dla mnie jest kiedy jest wysyłany mail  in_transit, a kiedy shipped.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Numer przesyłki w mailu potwierdzajacym wysyłkę towaru.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2015, 05:41:54 pm »
Ja ciebie rozumie tylko chyba nie znasz zasady działania wysyłki emaili. Zmieniając status na wysyłka z automatu wysyła się email o treści wysyłka, natomiast dodając kod śledzenia z automatu wysyła się email z kodem śledzenia, więc dodanie tego kodu to wiadomości wysyłka spowoduje wysłanie kodu bez numeru paczki ponieważ jeszcze go nie podałeś, natomiast nawet gdybyś wcześniej podał numer paczki to bez sensu jest podawać to po raz drugi w emailu wysyłka skoro email już został wysłany gdy podałeś numer paczki.