wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2711 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jaskola_fr

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Witam,

Pytanie jak w temacie, nie mogłam znaleźć informacji na forum pewnie z uwagi na to, że nikt takimi z takimi banałami nie miał problemów. Mój kochany specjalista od Presty został tatusiem i jest poza zasięgiem, a ja potrzebuję informacji "na już"...

Jestem typowym pośrednikiem w tworzeniu sklepu - taki tłumacz, który przekłada język przyszłego właściciela sklepu na język programisty, by wiedział jak ma dobierać/konfigurować/tworzyć moduły presty. Sama na programowaniu nie znam się nic a nic, a prestę potrafię jedynie obsłużyć po skonfirgurowaniu jako użytkownik. Stąd pytanie...

Miałam do czynienia do tej pory tylko z dedykowanymi szablonami, budowanymi po zamknięciu listy funkcjonalności. Teraz mam klienta, któremu się bardzo spieszy, ale jednocześnie ma tysiąc pomysłów jak udziwnić swój sklep. Upiera się, że skorzysta z gotowego szablonu, ale ja już wiem, ze go to nie zadowoli, więc:

- czy korzystając z gotowego szablonu mogę spokojnie dorzucać sobie moduły i tylko "dokreować" pasujący template poszczególnych stron, na których moduł ma być używany (pytanie dla modułów generujących dodatkowe strony, jak np. inna forma płatności lub dołożenie bloga)

- czy mogę dodać potem moduły wpływające na wygląd strategicznych miejsc w sklepie, np. dodanie systemu oceny gwiazdkami, pokazującymi się już w katalogu, jeśli kupiony moduł ich nie przewidział?

- i jeszcze: czy orientujecie się może czy w ogóle można ingerować w wygląd zakupionych modułów, czy też, jako chronione prawem autorskim, mogą być używane tylko w niezmienionej wersji?

Mam nadzieję, że zrozumiale :)

Dziękuję z góry za pomoc!

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:30:12 pm »
Odpowiadając na wszystkie twoje pytania: Tak.

*

Offline jaskola_fr

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:32:30 pm »
odpowiadając na wszystkie "tak", wychodzi przy trzecim pytaniu, że nie mogę nic zmieniać. Czy mogę poprosić o sprecyzowanie?

Dziękuję!

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2015, 08:50:18 pm »
Można zmieniać o ile licencja nie mówi inaczej, oczywiście zmiany powinny zostać zastosowane przy użyciu pewnych zasad, nie wolno usuwać autora modułu etc. i należy trzymać się ogólnych zasad programowania. Osobiście sie nie spotkałem aby ktoś miał pretensje że jego moduł został przerobiony, z doświadczenia wiem że większość niestandardowych modułów wymaga dodatkowych przeróbek pod dany sklep a i te standardowe moduły już niektóre się z automatu przerabia, albo ma sie już przerobione ich wersję pod ręką.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2015, 08:07:50 am »
w każdym lepszym module Masz typ licencji jaki obowiązuje. Wystarczy otworzyć plik php i z komentarza wyciągnąć skrót oznaczający licencję np. AFL. Później już tylko Wikipedia i gotowe. Oczywiście nie dotyczy to modułów kodowanych narzędziami typu ioncube. Ale takich rozwiązań nie polecam ponieważ nigdy nie wiemy, czy autor modułu np. nie pobiera sobie danych naszych klientów lub obrotów sklepu ........
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline darekbaranski12

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • prestashop
    • szkoleń bhp
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: łopatologia - czy wybór gotowego szablonu = wybór dostępnych funkcji?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2015, 12:51:21 pm »
To zapewne zależy od każdego szablonu z osobna i jego licencji. Trzeba ją uważnie czytać i stosować się do niej, bo mogą być różne zapisy.