wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kurs tworzenia templatek ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 22904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Piorun

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kurs tworzenia templatek ?
« dnia: Grudzień 13, 2009, 01:53:20 pm »
Witam bardzo,
jestem nowy i bardzo mi się Presta podoba. Prosta, przejrzysta, po prostu fajna !

Wiele fajnych modułów, prosta możliwość tłumaczenia, ekstra !
Ale jedna rzecz widzę jest tak trochę "olewana" - dokumentacja programistyczna.

Interesuje mnie bardzo krok, po kroku jak zrobić swoją templatkę. Przeglądnąłem forum www.prestashop.pl i prestashop.com ale ilość materiału ( informacji)  jest naprawdę minimalna. Można ją opisać w dwóch słowach. Skopiuj szablon standardowy i edytuj plik css". Interesuje mnie czy jest gdzieś kurs w stylu "Pobierasz dowolną templatkę z css, wstawisza ją w ...., kopiujesz pliki ...., następnie w pliku xxx edytujesz ...., dokonujesz zmian w css wpisując yyy, itd". Jeżeli nie , czy jest możliwość stworzenia w języku polskim takiego kursu ? Bardzo chętnie pomogę chociaż moje zdolności w php są minimalne.
Co wy na to ?

Pozdro Marcin

*

Podemski

  • Gość
Odp: Kurs tworzenia templatek ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2009, 03:05:59 pm »
Tak na prawdę edycja templatki to dwa zdania.

Katalog themes/nazwaszablonu. Edytuj pliki .css oraz .tpl w cel uzyskania wyglądu jaki Cię satysfakcjonuje. I proponuje jednak przysiąść do forum prestashop.com, jest tam maaaasa informacji, od kursu tworzenia templatek do kursów tworzenia modułów, nawet darmowe szablony ludzie udostępniają.

*

Offline Piorun

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kurs tworzenia templatek ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2009, 04:00:00 pm »
Tak, widziałem darmowe szablony ( mam ich chyba z 30 ), ale większość z nich jest na "jedno kopyto", rozchodzi mi się o to, co trzeba zrobić aby np. z szablonu ( html + css ) jak na załączonym zdjęciu zrobić templatkę do presty ?


Taki kurs dostosuj sobie swój szablon do presty  ;D

Pisałeś, że jest dużo materiałów o tworzeniu szablonów, możesz podać kilka linków ? Bo ja znalazłem tylko z serii jak pisałem "skopiuj i edytuj css"  a jest on na wiki ?

Pozdro Marcin

*

Offline spider813

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Kurs tworzenia templatek ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2009, 02:58:46 pm »
zobacze tam może jak coś znajde to zapodam lionka bo sam potrzebuje :).


*

Offline spider813

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Kurs tworzenia templatek ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2009, 03:37:17 pm »
Po pierwsze :) Podemski musimy bardzo podziękować za pomoc w przypomnieniu nam o stronce prestashop.com

No i tak jak obiecałem napiszę linka do zmiany layouta :) i to jest perwszy kurs który znalazłem. Aczkolwiek laikom którzy nie znają angielskiego będzie ciężko ( bez bicia się przyznaje jestem gorzej niż laik bo kompletnie nie znam angielskiego - ale mimo to jakoś tam dotarłem :) )

http://www.daveegerton.com/prestashop-guides/Prestashop-Designers-Guide.html

  "Davegerton - serwis o prescie skupiający się na tematyce jakiej jest wygląd oraz inne tym podobne informacje. Strona angielska"

:) jak znajde kolejne tematy dotyczące templates podeśle linki.

Pozdrawiam

P.S
jedno jest pewne nie ma jak narazie w wersji polskiej kursu na temat templates wiec radze się podszkolić się troszkę w języku angielskim.


*

Offline Damian

  • cichacz
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • pora działać
    • Kosmetyka naturalna
Odp: Kurs tworzenia templatek ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2010, 03:13:39 pm »
A słyszał ktoś o Google Toolbar z paru sekundowym automatycznym tłumaczeniem obcojęzycznej zawartości stron
Po co się męczyć. Uczysz się edytowania templatki, kujesz angielski, rozkładasz siły na dwoje
A presta sama z siebie sporo czasu pochłania