wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn

  • 19 Odpowiedzi
  • 3684 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kerim_91

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« dnia: Październik 11, 2015, 10:46:58 am »

Witam.

Mam pytanie odnośnie dwóch spraw do poprawiania w sklepie, a mianowicie:

1. Szukanie zamówień po nazwie firmy
Chodzi dokładnie o to abym mógł znaleźć klientów i zamówienia na zapleczu po nazwie firmy. Nie wiem czy dobrze będzie dodać kolejne pole do wpisania w filtrowaniu czy (na tym zależałoby mi bardziej) aby oprócz imion i nazwisk dodać kolejne kolumny na liście np. nazwa firmy, nr NIP itd.
Jeśli będzie potrzeba mogę to zaprezentować na screenie.

2. Wyświetlenie komunikatu dla danej grupy kupujących
Mam w sklepie kilka grup kupujących i chciałbym aby po zalogowaniu danego użytkownika który jest zapisany do grupy "A" wyświetlił się komunikat np. o 10% rabacie. Myślę, że wystarczyłoby sprawdzić do jakiej grupy o jakim ID jest przypisany użytkownik i taki komunikat wyświetlić.


Wersja Presty to 1.5.3

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 10:37:46 pm wysłana przez west »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2015, 10:39:30 pm »
od 1 modyfikacja kontrolera zamówień
od 2 tutaj pamiętam był moduł banner uploader pro - obsługujący wyświetlanie banerów dla grup lub prosta funkcja napisana w tpl pobierająca grupę klientów
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2015, 05:09:42 am »
@west a jak chcesz pobrać grupę klientów w tpl? Z tego co wiem to do smarty nie jest przekazywana taka zmienna.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2015, 09:47:25 am »
@west a jak chcesz pobrać grupę klientów w tpl? Z tego co wiem to do smarty nie jest przekazywana taka zmienna.

dlaczego? przy polaczeniu z {if $logged} (jezeli nie jest zalogowany to z automatu mamay grupe 'visitor') jezlei uzytkownik jest zalogowany bez problemy wyciagniesz jego grupe.
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2015, 06:15:24 pm »
Ja mam do tego moduł który pozwala mi wyciągnąć id danej grupy, w 1.6 nie sprawdzałem ale wydaje mi się że w 1.5 bez edycji żadnego kontrolera nie dało się wyciągnąć w smarty id danej grupy poza logged i guest.

*

Offline kerim_91

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2015, 06:28:44 pm »
A jeśli mogę wiedzieć to co musiałbym zmodyfikować w tym kontrolerze zamówień żeby otrzymać te dodatkowe kolumny w panelu sklepu? Uczę się PHP, ale na razie nie czuję się na tyle mocny żeby coś zmieniać.
Potrzebne mi jest to dość pilnie dla szybszej obsługi zamówień.

Bardzo proszę o pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2015, 09:25:32 am »
Ja mam do tego moduł który pozwala mi wyciągnąć id danej grupy, w 1.6 nie sprawdzałem ale wydaje mi się że w 1.5 bez edycji żadnego kontrolera nie dało się wyciągnąć w smarty id danej grupy poza logged i guest.
a z $customer nie wyciagnie? przeciez gana grupa zapisana jest w jego tabeli, wiec zmienna tabelaryczna wyciagnie. pewny nie jestem, nawet za bardzo nie mam czasu sprawdzic ale wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemu.

zostaje jeszcze tylko jedno pytanie, w ktorym miejscu ma to byc wyciagniete? bo wczesniej przewijal sie szablon (tpl) teraz czytam o "szybszej obsludze zamowien" czyli kontrolery....

@kerim_91 jak moglbysblizej opisac dokladnie co i kiedy i do czego potrzebna jest ta zmienna bo robi sie mentlik
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2015, 11:32:59 am »
Cytuj
a z $customer nie wyciagnie? przeciez gana grupa zapisana jest w jego tabeli, wiec zmienna tabelaryczna wyciagnie. pewny nie jestem, nawet za bardzo nie mam czasu sprawdzic ale wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemu.




ja jestem pewny zarówno jest grupa jak i czy jest zalogowany czy nie
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2015, 04:11:58 pm »
Ja nie jestem taki przekonany że da się np. w pliku product.tpl wyciągnąć cokolwiek po samym $customer ponieważ zwraca null, więc jestem ciekawy jak to można zrobić bez ingerencji w kontrolery.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2015, 06:18:08 pm »
Ja nie jestem taki przekonany że da się np. w pliku product.tpl wyciągnąć cokolwiek po samym $customer ponieważ zwraca null, więc jestem ciekawy jak to można zrobić bez ingerencji w kontrolery.
wlasnie dlatego prosilem i ponowie pytanie bo juz zostao "przysloniete"

@kerim_91 jak moglbysblizej opisac dokladnie co i kiedy i do czego potrzebna jest ta zmienna bo robi sie mentlik
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2015, 06:22:04 pm »

karta produktu sama zmienna $cart

->id_customer = null
->id_guest = 0


podobnie z $product i nawet co dziwne $combinations


ale co najważniejsze mamy na karcie produktu zmienną $customerName - ciekawe co znaczy :)


to tak na szybko

MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2015, 07:25:15 pm »
No dobra ale która z tych zmiennych zwróci id grupy klienta? Z tego co widzę to żadna, jeśli ktoś chce mieć np. 8 grup i do każdej inną treść to przy pomocy tych zmiennych tego nie wykona. Być może czegoś ja nie rozumie, więc jeśli się mylę proszę mnie naprostować.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2015, 07:48:00 pm »
ale sie pielkicie... kombinujecie nie wiadomo co, a okaze sie, ze to ma byc jakas zmienna albo ogolnie np. w podsumowaniu zamowienia... no, tutaj to juz na pewno da sie wyciagnac grupe ;) a w koncu okaze sie, ze to ma byc tylko np w kontrolerze AdminOrder :D poczcekajmy na odpowiedz zainteresowanego do czego w ogole to potrzebuje.

PS. @endriu... jezlei nie da sie w karcie produktu wyciagnac grupy to jak np. na odczytac rabaty, wlaczone czy wylaczone moduly dla danej grupy... netto/brutto? chcial czy nie chcial musi byc ;) jak nie bezposrednio to gdzies w $smarty, $params czy innych globalnych ;) nie zapominajmy, ze nie wszystkie zmienne sa besporednie... niektore maja "nakladki" np. $customer['group'] ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2015, 08:22:47 pm »
Ja sie nie piekle jedynie jestem zaintrygowany że niby ot tak można to wyciągnąć, od dłuższego czasu robię to za pomocą modułu który jak sie okazuje może być totalnie bezużyteczny, stąd moja ciekawość jaka jest ta prosta funkcja. Nawet moje rozwiązanie wymusza wyciągnięcie id grupy z pętli, więc bez sensu żebym dodatkowo obciążał preste modułem :D

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana w wyświetlaniu adresów kupujących - dodanie kolumn
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2015, 08:26:29 pm »
no ale jak widzisz na przykladzie jaki podalem... a skad dane moduly wiedza, ze dla danych grup maja sie (nie)wyswietlac? ze cena ma sie pokazac netto a nie brutto czy odwroenie, ze ma byc rabat... ktorym kontroler musi trzymac ta zmeinna od poczatku do konca ;) czy nie? gdzies musi siedziec i byc ciagle widoczna... nie zdziwielbym sie  jakby siedziala w Tools :d

zawalony robota jestem zeby przedumpowac wszystkie zmienne, ale postaram sie jutro znalesc chwile i wyciagnac ta co odpowiada wlasnie za powyzsze ;)
design4VIP z innej strony...