wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Presta 1.7

  • 9 Odpowiedzi
  • 7953 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Presta 1.7
« dnia: Luty 12, 2016, 05:39:18 pm »
Szykuje się nam nowa presta w wersji 1.7

Akurat zacząlem budować nowy sklep na 1.6, 1.6 będzie jeszcze wspierane przez kilka miesięcy

Jak trudna bedzie wg was migracja z 1.6 na 1.7, sam nie wiem co teraz robić...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2016, 06:03:07 pm »
Z tego co jest w tej chwili wiadomo to raczej wersje nie będą zgodne na tyle aby można to było załatwić prostą aktualizacją.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2016, 07:01:13 pm »
Według mnie tak samo trudna jak z 1.4 do 1.6. Ponadto podobno zmieni się kodowanie samych modułów co spowoduje że zanim powstaną nowe wersje chwila minie
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2016, 07:29:54 pm »
Poza tym programiści presty zamiast zająć się poprawą błędów z obecnej wersji i wdrożyć je w 1.7 planują dodawać różne beznadziejne dodatki niekoniecznie potrzebne, tak np. moduł bloga. Jest wiele funkcji kulejących a tu moduł bloga jako priorytet, nie każdy użytkownik sklepu korzysta z bloga, na upartego można go zrobić stronami cms a jak ktoś nie chce to po co obciążać bazę danych takim ustrojstwem. Każdy chyba dobrze wie że postawienie bloga na WP i subdomenie jest lepszy rozwiązaniem. Tym bardziej że sa darmowe moduły bloga. Wszystko wskazuje na to że dla użytkownika końcowego wersja 1.7 ma być droższa, co prawda dostanie on na start super hiper wycackany bajer z blogiem, ale za poprawę błędów które zostaną przeniesione z 1.6 dalej będzie musiał zapłacić, za szablon będzie musiał zapłacić, za wiele innych produktów będzie musiał zapłacić...

*

MERA

  • Gość
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2016, 09:38:41 am »
Już kiedyś pisałem że po co tyle niepotrzebnych dodatków dodają do presty i nie można je tak sobie wywalić a wiele dobrych brak ,ale to dla kasy i nic w tym dziwnego z czegoś muszą żyć.Jak na razie testuję 1.7 na takim słabym serwerze i działa dosyć szybko ale nie tak jeszcze jak dobry profesjonalny program.Zobaczymy czy pójdą w tym kierunku czy dalej będzie zamulał serwer. 

*

Offline bialydam

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2016, 05:35:05 pm »
Właśnie zainstalowałem sobie aby zobaczyć co zostało zmienione ale nie powaliło.

*

Offline andzelika i jacek

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Prestashop 1.7
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2016, 11:33:27 pm »
Dzisiaj mamy 7 listopada 2016 roku. Czy nadal nie można aktualizować z wersji 1.6.1.8 ?
Czy już coś wiadomo?
Jeden sklep mam zainstalowany i wprowadziłam kilka małych zmian w szablonie. Mam termin by uruchomić sklep. Czy instalować od nowa i wprowadzać dane, czy aktualizować? Przez moduł 1-click nie ma dostępnej aktualizacji 1,7, a dostałam news, że już jest oficjalna wersja.
Drugi sklep mam ze wprowadzonymi danymi, ręczna modyfikacja domyślnego szablonu. Czy w tej sytuacji brnąć dalej w starą Prestę 1,6 czy aktualizować do nowej czy cały sklep tworzyć od nowa?
To jak to z tą Prestą jest?
Czy jakaś konstruktywna uwaga ze strony szanownych użytkowników?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2016, 08:21:18 am »
Przeczytaj w aktualnościach.......
po 1 - żaden szablon z 1.6 nie będzie pasował do 1.7
po 2 - nie używaj nigdy one click upgrade
po 3 - 1.6 będzie wspierana do października 2018
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline peentech

  • Tubylec
  • ****
  • 217
  • 0
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2016, 03:04:13 pm »
Odpuść sobie 1.7 bo zanim zacznie działać w Polskich warunkach to minie z pół roku. Wiele sklepów do tej pory działa na 1.4 i nic się nie dzieje.

*

MERA

  • Gość
Odp: Presta 1.7
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:01:09 pm »
A może ktoś wie gdzie jest w P.S 1.7.0.2 moduł gsitemap ,u mnie brak