wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

BŁĘDNE NALICZANIE KOSZTÓW WYSYŁKI -"PŁATNOŚĆ ZA POBRANIEM "

  • 3 Odpowiedzi
  • 1344 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Macc

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Witam,
Jestem posiadaczem Sklepu działającym na Presta 1.5.6.2 Od wczoraj mam problem z naliczaniem kosztów dotyczących wysyłek za pobraniem. Na stronie Sklepu mam wprowadzone 3 rodzaje wysyłek:
- ekonomiczna (9,50 )
- priorytetowa (12 )
- za pobraniem ( 19 zł )


W momencie wyboru  wysyłki przez Klienta - wszystkie te opcje są dostępne i Klient ma możliwość wyboru.
W momencie kiedy Klient wybiera wysyłkę " za pobraniem " - do czasu potwierdzenia przez Klienta wszystko jest ok, Klient ostatecznie widzi ile zapłaci, a przede wszystkim ma świadomość, że koszt pobrania to 19 zł, w momencie kiedy Klient ostatecznym krokiem " potwierdzi zamówienie "- a takie zamówienie wpłynie do mnie do systemu- koszt wysyłki pobraniowej z 19 zł zmienia się automatycznie na 9,50 .Ja mam natomiast  w systemie zamówienie o statusie " płatność przy odbiorze" z kosztem wysyłki zamiast 19 zł , 9,50 zł .
Do tej pory wszystko działało , ale też dość rzadko Klienci wybierają te opcję wysyłki, wczoraj zauważyłam po raz pierwszy błąd.
Jakiś czas temu znajomy który mi robił Sklep  coś poprawiał przy wysyłce pobraniowej gdyż  coś nam nie działało tak jak trzeba  , ale od tamtej pory też nie miałam takiego zamówienia,problem pojawił się u mnie w dniu wczorajszym kiedy to Klient złożył takie zamówienie.
Może ktoś miał z Was podobny problem i może mi pomóc ?


z góry dziękuję i pozdrawiam ,
Macc


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: BŁĘDNE NALICZANIE KOSZTÓW WYSYŁKI -"PŁATNOŚĆ ZA POBRANIEM "
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2016, 07:17:54 pm »
Która opcja wysyłki jest domyślna?

*

Offline Macc

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: BŁĘDNE NALICZANIE KOSZTÓW WYSYŁKI -"PŁATNOŚĆ ZA POBRANIEM "
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2016, 07:32:05 pm »
A gdzie mogę w panelu administracyjnym zweryfikować, która opcja wysyłki ustawiona jest jako domyślna?

*

Offline Macc

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: BŁĘDNE NALICZANIE KOSZTÓW WYSYŁKI -"PŁATNOŚĆ ZA POBRANIEM "
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2016, 07:39:53 pm »
Znalazłam opcję, gdzie mogę zweryfikować jaką opcję wysyłki mam ustawioną jako domyślna, niestety ale nie mam dostępu do tego zasobu , komunikat : odmowa dostępu.
Sklep mam postawiony na serverze  znajomego , który mi go dla mnie robił.