wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z szablonami email

  • 1 Odpowiedzi
  • 3715 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline deeluxe666

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Problem z szablonami email
« dnia: Maj 03, 2016, 08:02:28 am »
Mam następujący problem z Presta:

Zakupiłem w serwisie themeforest szablony e-maili do Presta. Były tylko w języku angielskim, ale pomyślałem, że wgram je i przetłumaczę. Wersja Presty się zgadała 1.6.1.5

Zrobiłem wszystko wg. załączonej instrukcji czyli folder z plikami html/txt wgrałem do:

themes/mojszablon/mails/pl

oraz plik mail.php do classes. Wyczyściłęm też cache zgodnie z instrukcją.

Po podmianie plików zrobiłem test i maile systemowe po złożeniu próbnego zamówienia przychodzą już na nowych szablonach, tyle, że po angielsku.

Następnie z poziomu panelu administracyjnego wszedłem do:
Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia wiadomości email
i tam chciałem szablon po szablonie tłumaczyć.

i tu pojawił się problem. Po zmianie choćby jednej literki i zapisaniu zmian wszystko się wysypuje. Po złożeniu zamówienia 500 error. Włączyłem opcję, aby podejrzeć co to za błędy i wygląda to tak:

Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "/home/domains/mojsklep.pl/public_html/themes/mojszablon/mails/pl/preparation.html" on line 2 "<!--{include file=&#039;.htmlheader.html&#039;}-->" - Unexpected "&" <-- thrown in /home/domains/mojsklep.pl/public_html/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 2

i mogę ruszyć choćby jeden szablon który nie jest istotny nawet w danej chili to i tak w czasie testów się rozsypuje. Sypie błędami wtedy zarówno z preparation.html, order-conf.html itd

W komunikacie o błędach wymieniony jest plik header.html Szablony które kupiłem tak są zbudowane, że są osobne pliki header.html oraz footer.html i reszta plików z szablonami do których ładują się te nagłówki i stopki.

Zrobiłem inny test i połączyłem wszystkie pliki. Tzn. do pliku szablonu np. order-conf.html dokleiłem nagłówek oraz stopkę w edytorze html na kompie oraz skopiowałem do folderu z szablonami. Wtedy błędy już nie wyskakiwały, ale gdy chciałem zrobić tłumaczenie w:
Lokalizacja > Tłumaczenia > Tłumaczenia wiadomości email
to po wybraniu danej wiadomości nie ma nic tylko biało.

Czy wie ktoś co to może być za problem lub potrafi jakoś pomóc?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z szablonami email
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2016, 10:22:07 am »
Piszesz, że kupiłeś szablony. Dlaczego zatem nie napiszesz do autora tego cudu. Moim zdaniem zostały użyte nieprawidłowe znaki dlatego szablon się rozsypuje lub gdzieś nie jest zamknięty nawias zmiennej
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl