wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Filtrowanie produktów w Adminie

  • 17 Odpowiedzi
  • 5917 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Filtrowanie produktów w Adminie
« dnia: Lipiec 20, 2016, 11:18:10 am »
Mam pytanko,

Wie ktoś może jak wyłączyć automatyczne wczytywanie produktów w panelu administracyjnym? Prestashop 1.6

Dokładnie chodzi o to: w panelu admina po kliknięciu w katalog>produkty odrazu wyświetla wszystkie produkty w sklepie, wszystko jest ok, ale przy dużej ilości produktów system się wiesza, baza danych nie wytrzymuje. Tylko pytanie jak to obejść aby po kliknięciu w tą kategorię odrazu był aktywny filtr u góry np. Główna> kategoria id "nr" w której jest np. 10tyś produktów

*

MERA

  • Gość
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:45:16 pm »
Mam 133 000 pozycji i nic się nie powinno wieszać chyba masz słaby serwer.

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2016, 04:06:25 pm »
W założeniu ma być ponad 2 miliony... więc wole na wszelki wypadek się przygotować, a hosting bardzo mocny :)

*

MERA

  • Gość
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2016, 08:51:45 pm »
To od razu szukaj innego oprogramowania bo presta nie ruszy

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:04:46 pm »
Żadne rozwiązanie open source oparte na php nie da rady tak jak wyżej szukaj komercji - polecam microsoft
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:52:42 am »
da rade chłopaki da, odpowiednia optymalizacja presty i idzie :) tylko lubi się wiesznąć admin po otwarciu z bazy od razu takiej ilości produktów

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:50:05 am »
super jak da radę podeślij nam link do strony jak osiągniesz 2 miliony produktów
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:53:48 am »
jasne a co lepsze miałem kiedyś do czynienia z prestą z ilością 50 milionów produktów... da się ? da ;)

Ale widze że w tym temacie nikt nie pomoże... no nic szperam sam dalej w kodzie
Pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2016, 04:34:36 pm »
podaj link do strony - umieścimy na forum. To świetna wiadomość dla wszystkich. Jeśli pozwolisz prześlę adres strony do PrestaShop, aby się tym pochwalili
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2016, 05:39:50 pm »
Też jestem ciekawy takiego sklepu, jeśli nie chcesz podawać publicznie to podeślij na PW link oraz napisz coś na temat maszyny na jakiej to stoi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 06:03:42 pm wysłana przez endriu107 »

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2016, 12:00:43 pm »
jasne nie ma problemu pewnie ze podam - ale póki co nie widzę nawet małej podpowiedzi odnośnie tematu wątku więc sorry chłopaki ale dziwne to forum, bo przekomarzacie sie czy presta wytrzyma a nikt nawet nie podpowiedział jak ustawić filtr

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2016, 12:28:25 pm »
Wszystkie pliki które są odpowiedzialne za to drzewko kategorii masz w lokalizacji: admin/themes/default/template/controllers/products/helpers/tree




*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2016, 03:16:54 pm »
Dzięki endriu107 - jednak tyle to i ja wiem. Tylko nie wiem jak ustawić aby po zalogowaniu był już zaznaczony filtr, np. tylko główna, tak aby nie wczytywało odrazu całej bazy.

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
$('#filter-by-category').click(function() {
if ($(this).is(':checked')) {
$('#block_category_tree').show();
$('#category-tree-toolbar').show();
} else {
$('#block_category_tree').hide();
$('#category-tree-toolbar').hide();
location.href = '{$base_url}&reset_filter_category=1';
}
});
});
</script>

<div class="tree-panel-heading-controls clearfix">
<div id="category-tree-toolbar" {if !$is_category_filter}style="display:none;"{/if}>
{if isset($toolbar)}{$toolbar}{/if}
</div>
<label class="tree-panel-label-title">
<input type="checkbox" id="filter-by-category" name="filter-by-category" {if $is_category_filter}checked="checked"{/if} />
<i class="icon-tags"></i>
{$title}
</label>
</div>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2016, 05:09:15 pm wysłana przez west »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2016, 05:18:07 pm »
Odpowiedź jest prosta:
tak wygląda sql dla listy produktów bez żadnego zaznaczenia
SELECT a.`id_product`, b.`name` AS `name`, `reference`, `Ean13`, a.`price` AS `price`, sa.`active` AS `active` , shop.`name` AS `shopname`, a.`id_shop_default`, image_shop.`id_image` AS `id_image`, cl.`name` AS `name_category`, sa.`price`, 0 AS `price_final`, a.`is_virtual`, pd.`nb_downloadable`, sav.`quantity` AS `sav_quantity`, sa.`active`, IF(sav.`quantity`<=0, 1, 0) AS `badge_danger` FROM `ps_product` a LEFT JOIN `ps_product_lang` b ON (b.`id_product` = a.`id_product` AND b.`id_lang` = 1 AND b.`id_shop` = 1) LEFT JOIN `ps_stock_available` sav ON (sav.`id_product` = a.`id_product` AND sav.`id_product_attribute` = 0 AND sav.id_shop = 1 AND sav.id_shop_group = 0 ) JOIN `ps_product_shop` sa ON (a.`id_product` = sa.`id_product` AND sa.id_shop = a.id_shop_default) LEFT JOIN `ps_category_lang` cl ON (sa.`id_category_default` = cl.`id_category` AND b.`id_lang` = cl.`id_lang` AND cl.id_shop = a.id_shop_default) LEFT JOIN `ps_shop` shop ON (shop.id_shop = a.id_shop_default) LEFT JOIN `ps_image_shop` image_shop ON (image_shop.`id_product` = a.`id_product` AND image_shop.`cover` = 1 AND image_shop.id_shop = a.id_shop_default) LEFT JOIN `ps_image` i ON (i.`id_image` = image_shop.`id_image`) LEFT JOIN `ps_product_download` pd ON (pd.`id_product` = a.`id_product`) WHERE 1 ORDER BY a.`id_product` ASC LIMIT 0, 50
więc widać wyraźnie  ASC LIMIT 0, 50 że sql jest limitowany - zatem jeśli na takim zapytaniu Twój serwer się wiesza to:
1. masz kiepski serwer
2. wprowadziłeś zmiany, które powodują błędy

przydatne będzie włączenie debugowania sql

defines.inc.php - linia 39 false na true

p.s. forum jest dobre tylko nie lubimy opowiadania bajek

MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kwintus

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Filtrowanie produktów w Adminie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:33:48 pm »
Dzięki za podpowiedzi. Chciałem sprostować temat > jeszcze się nei wiesza ale profilaktycznie chciałem to ustawić (wyczytałem na forum zagranicznym o prescie na pare milionów) . I nie opowiadam bajek - parsuje pewien katalog, narazie już jest produktów 600000 tys i jest ok- w zasadzie ma być dwa miliony więc mam nadzieje że da rady presta po optymalizacji.