wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak dodać spis / listę kategorii na stronie produktu

  • 2 Odpowiedzi
  • 1648 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ZabawkiAtakuja

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.ZabawkiAtakuja.pl
    • Zabawki Atakują
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Jak dodać spis / listę kategorii na stronie produktu
« dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:32:11 pm »
Witam.
Mam nietypowe pytanie.
Mam w preście drzewo kategorii, np 10 głównych kategorii. Dodaje jakiś produkt który znajduje się jednocześnie w 3 z nich.
Chciałbym aby na stronie produktu były wypisane np w opisie te kategorie głowne w których się dany produkt znajduje, czy jest taka możliwość?

Np pod opisem produktu jedna linijka - Kategorie: kategoria1 , kategoria3 , kategoria7.

W jaki sposób mogę to zrobić?

Pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jak dodać spis / listę kategorii na stronie produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2016, 06:13:22 pm »
W domyślnym temacie masz coś takiego jak ścieżkę nazywa się to "breadcrumb" dlatego niekoniecznie rozumiem pytanie
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jak dodać spis / listę kategorii na stronie produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:08:51 pm »
W domyślnym temacie masz coś takiego jak ścieżkę nazywa się to "breadcrumb" dlatego niekoniecznie rozumiem pytanie

bynajmniej... breadcrump to jedno a lista wystepujacych kategorii to dwa. domyslam sie, ze chodzi raczej o cos podobnego do: (to nie jest reklama tylko przyklad) http://pulanna.com.pl/pl/34-seria-garden-of-eden (prawa kolumna, nad cenami) w liscie produktow.

troche wypadlem z branzy... (kurcze, presta, jak i ogolnie programowanie) to nie jazda na rowerze... pol roku i pustka w glowie ;)

w kazdym razie, jako, ze to grupa "dla poczatkujacych" od razu napomkne, ze trzeba sie bedzie grzbac w plikach szablony (.tpl) a i moze w kontrolerach (.php) wiec to gosc "gleboka woda"

dla powyzszego przykladu (lista produktow, czyli plik product-list.tpl) wyglada to u mnie tak:

<ul id="product_categories">
{foreach from=$product.categories item=categor name=categor}
{if $categor->id_parent != 2}
<li>
<a href="{$link->getCategoryLink($categor, ($categor->link_rewrite[$product.id_lang]))}">
{$categor->getName()}
</a>
</li>
{/if}
{/foreach}
</ul>


nie wiem, nie pamietam, czy zmienna $product.categories jest w standardzie przekazywana przez kontroler czy sam ja budowalem... to bylo ladne pare lat temu. tez nie powiem, czy karta produktu (czyli plik product.tpl) bedzie mial ta zmienna i czy powyzsze tez i w tym pliku zadziala, ale zasada powinnan byc dokladnie taka sama albo bardzo zblizona.

design4VIP z innej strony...