wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

System sam zmienia statusy zamówienia

  • 1 Odpowiedzi
  • 861 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gawel

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
System sam zmienia statusy zamówienia
« dnia: Sierpień 27, 2016, 05:02:33 pm »
Cześć,

Mam pewien problem polegający na tym, że system sklepu sam wysyła (nieporządane) maile klientom. Przykladowo, istnieje sytuacja, gdzie drugi admin obsługuje zamowienie, wszystko działa i na koniec zmienia status zamówienia na zrealizowane, wszystkie maile elegancko się wysłają i jest super. Problem pojawia się później, po moim zalogowaniu, bez mojej wiedzy (bez nawet wejścia do zamówienia) status zamówienia sam zmienia się na np. "oczekiwanie na płatność przelewem" i pózniej muszę ręcznie przywracać ten poprawny...

Miałem podobny problem kiedyś, w przypadku gdy klient miał pocztę na wp, system dostawał error dostarczenia wiadomości i wysyłał ją ponownie. Problem rozwiązałem u dostawcy serwera, ale teraz najprawdopodobniej może on dotyczyć czegoś innego gdyż występuje u klientów z mailami takimi jak tlen.pl, Yahoo lub op.pl itp. Coś jest nie tak z serwerem poczty czy prędzej jakiś błąd jest w systemie? Mam na sklepie zainstalowany moduł Allegro od X13, który ma opcje zmiany statusów, może on jest przyczyną problemu?

Czy miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: System sam zmienia statusy zamówienia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2016, 07:45:16 pm »
Zacznijmy od tego, że moduł od x13 ich wszystkie moduły praktycznie są kodowane więc nie wiadomo co się dzieje tak naprawdę w sklepie - musisz kierować pytania do nich . Co do wysyłki maili doprecyzuj serwer pocztowy wysyła ponownie maile czy zmienia Ci się status zamówienia w sklepie i ponownie leci email z nowym id w nagłówku - tutaj może pomóc analiza logów serwera.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl