wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana ilości produktów w magazynie

  • 8 Odpowiedzi
  • 4682 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Zmiana ilości produktów w magazynie
« dnia: Sierpień 22, 2008, 09:24:06 am »
Mam ostatnią sztukę na magazynie, jak zmienić ten stan? W PA, przy edycji produktu nie da się, czy jest inny sposób?

*

Offline chudy34

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2008, 04:13:36 pm »
a noż właśnie ja mam podobny problem. Wystarczy, że zapiszesz produkt i nie można zmienić ilości sztuk w backoffice. Może pocieszę cię, że jeżeli zaimportujesz csv z danym produktem i jako ilość podasz 0 to tak będzie pomimo, że backoffice lubi pokazywać kosmiczne rzeczy ;P
Pozdro for all

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2008, 06:52:42 pm »
Niestety import csv u mnie nie działa:(

*

Offline luki

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2008, 05:33:38 pm »
u mnie da się zmieniać ilość produktów do momentu jak dodam atrybuty. Po dodaniu atrybutów lipa i dodatkowo zaczyna mi pokazywać, że produktu nie ma na stanie  ;D

dla tych którzy mają ten sam problem co ja, znalazłem rozwiązanie:

http://www.prestashop.com/wiki/Attributes_and_attribute_groups/

*

Offline Rozbik

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 07:51:06 pm »
Mam taki sam problem. Mogę tylko wpisać ilość podczas dodawania produktu a potem już żadnej zmiany ilości nie mogę dokonać.
Poradziłem sobie integrując sklep z programem magazynowym i zmian dokonuję w programie magazynowym i synchronizuję ze sklepem. Ale nie tędy droga.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2012, 08:15:52 pm »
Minimalna znajomość sklepu Panowie. Zmian w ilości dokonuje się poprzez zmianę stanu magazynowego. Ta opcja jest w wydaniach > 1.4
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline Rozbik

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2012, 10:43:05 am »
Przed zadaniem pytania na forum długo szukałem tej opcji. Już znalazłem i sam nie wiem jak mogłem jej wcześniej nie zauważyć.

*

Offline spaceship

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 02:37:06 pm »
Minimalna znajomość sklepu Panowie. Zmian w ilości dokonuje się poprzez zmianę stanu magazynowego. Ta opcja jest w wydaniach > 1.4
Fajnie że orientujesz się w opcjach sklepu - ale uwierz mi prestashop to wspaniałe narzędzie jak się je pozna i do niego przyzwyczai - bo jeśli chodzi o uzytkownika który dopiero co zaczyna to niestety ale mozna się w nim zaszukać opcji na śmierć :)

Mam wersję 1.4 i niestety ale w zakładce katalog-magazyn nie ma stanu magazynowego (a logicznie ujmując tam powinien się znajdować - nie znalazłem go w ustawieniach ani narzędziach) to gdzie on jest?
Dodatkowo pisze w konfiguracji produktu: jeśli korzystasz z kombinacji atrybutów to nie możesz zmieniać stanu magazynowego tylko poprzez konfiguracje generacji atrybutów - a co do grup i atrybutów to może mi pomożesz lub ktoś inny czytający i wytłumaczy jak mam ustawić atrybuty tylko dla rozmiarów butów w sklepie. Chce aby klient mógł wybrać rozmiar obuwia i żeby pojawiał się w koszyku podczas realizacji zamówienia.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość.

*

Offline koszulekup.pl

  • koszulekup.pl - koszule męskie
  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koszule męskie sklep internetowy - KOSZULEKUP.PL
    • Koszule męskie sklep internetowy - KOSZULEKUP.PL
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Zmiana ilości produktów w magazynie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 08:47:48 pm »
Najpierw definiujesz, czyli wchodzisz w katalog->Grupy i atrybuty  kliknij  "Dodaj grupę atrybutów (nazwę)" nazwij np "rozmiar" i daj zapisz.
Nastepnie kliknij na ta nazwe "rozmiar" i nacisnij " Dodaj atrybut do grupy (wartość)" i zapisz.
i tak wpisz odpowiedni zakres wartosci.

Potem wchodzisz w katalog, klikasz na produkt ktoremu chcesz dodac atrybuty, wybierasz zakladke 4. Kombinacje atrybutów  i tam w  "Grupa" wybierasz rozmiar w "atrybut" odpowiedni rozmiar naciskasz dodaj, ustawiasz stan magazynowy i jak chcesz to kod dla atrybutu i naciskjasz zapisz. Ponawiasz opcje z nastepnym atrybutem itd. ;)