wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Brak miniatur produktów po aktualizacji

  • 12 Odpowiedzi
  • 2477 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Brak miniatur produktów po aktualizacji
« dnia: Listopad 03, 2016, 10:28:46 pm »
Zrobilem akutalizacje z 1.4.11 na 1.6.1.8 w wersji beta i zniknely miniaturki produktów. Próbowałem wg instrukcji cos z tym zrobic ale nic nie pomogło. Ktoś cos podpowie. Dzieki za pomoc.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2016, 08:13:33 am »
A wygenerowałeś ponownie zdjęcia ?
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2016, 08:15:48 am »
Nie pamietam czy tak to sie dokladnie nazywalo ale raczej tak. Zaraz sprawdze to jeszcze raz.

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2016, 08:58:42 am »
Wywala taki błąd: Brakuje oryginalnego zdjęcia lub jest puste (/home/facet24/domains/sta-por.pl/public_html/sklep/img/p/1/9/8/5/1985.jpg) dla produktu o identyfikatorze 1871

Na starej wersji: 1.4 jest wszystko ok, nic nie usuwałem.

Sprawdzałem i fizycznie faktycznie nie ma tych folderów/podfolderów ktore sa podane w sciezce. Jest p/1/9 ale dalej juz nie ma 8...

Mam prawie 2000 produktów i nie chce mi sie bawic w ponowne dodawanie zdjec :)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2016, 09:13:20 am »
Wygląda na to, że:
1. Nie przeniosłeś wszystkich plików - jeśli wgrywałeś po ftp spróbuj ponownie lub skorzystaj z ssh
2. od wersji 1.5 jest nowy system przechowywania plików - nie włączyłeś jej lub podczas przenoszenia zdjęć Twój serwer się nie wyrobił
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2016, 09:33:21 am »
Robilem aktualizacje przez modul 1 Upgrade - nic na serwerze nie robilem.

Jezeli jest ktos chetny pomoc mi z tym to chetnie zaplace za zrobienie miniaturek ponownie,

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2016, 07:43:49 pm »
Wygląda na to, że:
1. Nie przeniosłeś wszystkich plików - jeśli wgrywałeś po ftp spróbuj ponownie lub skorzystaj z ssh
2. od wersji 1.5 jest nowy system przechowywania plików - nie włączyłeś jej lub podczas przenoszenia zdjęć Twój serwer się nie wyrobił

Tzn co miałem włączyc i na ktorej wersji Presty w sprawie przechowywania tych plików

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2016, 09:32:47 pm »
Już na nowej ale moim zdaniem po ftp nie przeniosłeś plików
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2016, 09:42:43 pm »
Już na nowej ale moim zdaniem po ftp nie przeniosłeś plików
przy 1click upgrade nie przenosisz nic pomiedzy ftp. jeden podstawowy blad popelniany chyba przez wiekszosc aktualizujacych do najnowszej ze wstarszych wersji.

jak juz padlo wczesniej, system plikow zdjec w 1.4 z tymi z 1.5 (tutaj jeszcze byla mozliwosc wyboru) i kolejnych wersji zmienila sie diametralnie. wprowadzono tzw. system kanoniczy katalogow, tego brakuje u ciebie.

teraz to juz pozamiatane... przed upgratem trzeba bylo przegladnac fora presty, tam roi sie od tego typu problemow i opisywane sa sciezki jakimi powinno sie taki upgrate robic.

1. jezeli nie jest to ostatni wersja to upgrate do 1.4.11
2. upgrate do jednej z pierwszch 1.5
3. upgrate do ostatecznej 1.5 z zanzaczonym kanonicznym systemem katalogow
4. upgrate do 1.6

troche juz wylecialo mi z glowy, bo juz nie siedzie dniami i nocami przy presta, jak to bywalo jezscze niespelna rok temu, ale pokrotce tak wlasnie powinien wygladac wzorcowy upgrate z 1.4 do 1.6, a i tak nie daje 100% poprawnosci dzialania calosci. wspomniane wersje to calkiem odmienne bajki, wiele nowosci zostalo wprowadzonych w 1.6, ktore sa juz wymogami tej wersji, a 1.4 w ogole ich nie posiadalo. tutaj moze sie presta sypac. jest to ryzyko. raczej radzilbym zaopatrzyc sie w jakis program importu/exportu produktow, zamowien itp. i te wrzucic w czysta instalacje najnowszej wersji presta. tylko pytanie, czy masz jeszcze zachowana orygilna wersje 1.4 ? bo tylko w takim wypadku jest to jeszcze do uratowania.
design4VIP z innej strony...

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2016, 09:58:45 pm »
W 1 Upgrade cofnac moge zmiany i wracam na stara preste gdzie wszystko jest ok. Zobacze czy tak da rade... wpierw do 1.5 a potem dopiero do 1.6.

Co do ftp... nie bardzo kumam jak to działa i co moge skopiowac recznie na ftp... ale tak jak pisze, z checia zaplacilbym komus za zrobienie mi tego bo raczej jestem amatorem w PS.

A czy mozecie cos polecic do eksportu w 1.4 i importu w 1.6 produktów. Jakis moduł do tego który sie sprawdza i jest dobry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 10:14:51 pm wysłana przez zmigrodzianin »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2016, 08:57:25 am »
Nie ma na rynku modułu, który pomyśli za użytkownika :)
Proszę o kontakt przez europasaz.pl w celu wyceny aktualizacji
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2016, 09:43:44 am »
Robiłem ostatnio kilka aktualizacji i śmiało można z 1.4 od razu do 1.6 aktualizować bez kroków pośrednich które były wcześniej poniekąd wymagane do poprawnego działania. Po aktualizacji w 1.6 jest możliwość zmiany przechowywania zdjęć więc nie trzeba o tym pamiętać żeby zrobić to przed aktualizacją. Zawsze największym problemem aktualizacji z tak różnych wersji były moduły i szablony i to one zazwyczaj sprawiają problem po, tutaj wszystkie dodatkowe moduły sugeruje odinstalować przed aktualizacją a w ustawieniach wybrać żeby ustawiło nam domyślny szablon default-bootstrap.

*

Offline zmigrodzianin

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak miniatur produktów po aktualizacji
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2016, 10:42:09 am »
A w starej wersji presty znalazlem jeszcze takie cos co mam u siebie - obraz w zalaczniku. To nie jest aby juz ten nowy system przechowywania plikow?