wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak z powrotem załączyć SSL?

  • 2 Odpowiedzi
  • 2009 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chiromancja

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep z artykułami wykończenia wnętrz
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Jak z powrotem załączyć SSL?
« dnia: Luty 16, 2017, 05:09:21 pm »
Mam Prestę 1.6.1.2
omyłkowo na stronie preferencje/ustawienia główne podczas "pokazu" dla osoby uczącej się przestawiłem "Włącz protokół SSL na wszystkich stronach" na NIE. Chciałem pokazać przyjacielowi jak to działa.
No i pokazałem> Teraz nie mogę włączyć tej opcji gdyż przycisk NIE nie jest czerwony ale szary - zacieniony i nie reaguje  na zmianę. Boję się, że transakcje PAyU nie będą obsługiwane  oraz Google Merchants będzie się "czepiało" mnie - da blokadę konta Merchants.
Co zrobić?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jak z powrotem załączyć SSL?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2017, 06:28:18 pm »
powyżej masz opcję włącz protokół ssl
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline chiromancja

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep z artykułami wykończenia wnętrz
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Odp: Jak z powrotem załączyć SSL?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2017, 10:53:13 pm »
Problem jest własnie w tym, że nie działa ten odnośnik. Nic się nie zmienia. Nie załącza się SSL. Przycisk NIE jest zacieniowany.
Po stronie serwera zleciłem ponowne wygenerowanie certyfikatu. Nie wiem czy to będzie miało wpływ na udane załączenie SSL w Prestashop?
..........................................................
Naprawiłem. Zwiodło mnie to, że po naciśnięciu "sprawdź czy twój sklep obługuje SSL" pojawiała się na nowo strona logowania do sklepu ale moje zapamiętane hasło admina nie działało. Pojawiał się napis brak takiego użytkownika. Gdy wprowadziłem ręcznie układ przycisków w preferencje/ustawienia główne powrócił na swoje miejsca i załączyłem SSL.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:45:10 pm wysłana przez chiromancja »