wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błąd HTTP 500 - hosting

  • 2 Odpowiedzi
  • 2994 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dejwid

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Błąd HTTP 500 - hosting
« dnia: Marzec 11, 2017, 12:34:42 pm »
Podczas instalacji Presty 1.7 wystąpił błąd HTTP 500. O ile short_open_tag wyłączyłem w PA, o tyle pozostał jeszcze problem z php_posix do którego już nie mam dostępu. Napisałem do administratora hostingu, póki co cisza. Znacie dobry hosting shared na dyskach SSD, który by udźwignął Prestę i nie wyrzucał mi wspomnianych błędów przy instalacji?




*

Offline Dejwid

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Błąd HTTP 500 - hosting
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2017, 02:14:02 pm »
Znalazłem film w sieci i nawet przy tych błędnych ustawieniach (short_open_tag i php_posix) instalacja P1.7 przebiegła bez zakłóceń. Już nawet chmody całego katalogu, w którym znajduje się instalka ustawiłem na 777. W czym może być problem?

*

Offline Dejwid

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Błąd HTTP 500 - hosting
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2017, 03:51:31 pm »
Może się komuś przyda rozwiązanie...
Sprawdziłem błędy w DA w logach Apache'a. File does not exist... /ścieżka_dostępu/index.php. Jeśli będziesz miał/a taki problem, a plik index.php, pomimo tego co mówi log, znajdziesz w katalogu instalacyjnym będzie to oznaczało, że katalog ten został umieszczony w niewłaściwym miejscu. Są hostingi gdzie wystarczy wejść do public_html i utworzyć tam katalog pod prestę, są też takie, gdzie umieszczane są instalacje z gotowego instalatora, a ścieżka dostępu do takiej instalki ma inną strukturę katalogów.

Przeglądając to forum widziałem, że kilka osób zmieniło hosting właśnie ze względu na ten błąd otrzmując mylną wskazówkę, że to hosting nie ma wsparcia dla presty. Zmieńcie tylko katalog instalacyjny, a będzie wszystko grało.