wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wybór metody przesyłki a metoda płatności

  • 6 Odpowiedzi
  • 4097 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline michal123

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PAPIERNIA
wybór metody przesyłki a metoda płatności
« dnia: Styczeń 15, 2010, 02:27:18 pm »
Mam problem... bardzo ladnie udalo mi sie skonfigurowac "taryfy oplat" dla roznych kurierow, poczty, wagi itp. Ale...
mam WYSYLKI: odbor osobisty, platnosci przy odbiorze i zwykla wysyłka
oraz PLATNOSCI: płatność przelewem, platnosci.pl, platnosc za pobraniem, gotowka przy odbiorze

nie wszystko do siebie pasuje... Czy mozna jakos zdefiniowac/ograniczyc pewne platnosci dla pewnych wysylek? Inaczej to nie ma sensu, ze najpierw wybieramy kuriera, a pozniej pokazuje sie wybor "platnosc gotowka przy odbiorze w sklepie"... Pewnie wystarczy kilka warunkow w PHP, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Szukalem gotowych modulów, ale bezskutecznie...

Bede wdzieczny za pomoc.
Michal

PS. podobe warunki sa dla np. przedziałów wagowych/cenowych, wiec juz jakas koncepcja jest:)
papier czerpany, zaproszenia ślubne...

*

Offline michal123

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PAPIERNIA
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2010, 03:08:36 pm »
Rozwiazanie znalezione, po dlugich poszukiwaniach :)

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/27357/P15/#175561

Pozdrawiam,
Michal
papier czerpany, zaproszenia ślubne...

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:16:16 am »
neichce mi sie teraz tego czytac tam .. jakie jest rozwiązanie tam jest moduł do ściągnięcia czy co?
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline Herdi

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gravity Audio Experts
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:26:37 am »
Mam problem... bardzo ladnie udalo mi sie skonfigurowac "taryfy oplat" dla roznych kurierow, poczty, wagi itp. Ale...
mam WYSYLKI: odbor osobisty, platnosci przy odbiorze i zwykla wysyłka
oraz PLATNOSCI: płatność przelewem, platnosci.pl, platnosc za pobraniem, gotowka przy odbiorze

nie wszystko do siebie pasuje... Czy mozna jakos zdefiniowac/ograniczyc pewne platnosci dla pewnych wysylek? Inaczej to nie ma sensu, ze najpierw wybieramy kuriera, a pozniej pokazuje sie wybor "platnosc gotowka przy odbiorze w sklepie"... Pewnie wystarczy kilka warunkow w PHP, ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Szukalem gotowych modulów, ale bezskutecznie...

Bede wdzieczny za pomoc.
Michal

PS. podobe warunki sa dla np. przedziałów wagowych/cenowych, wiec juz jakas koncepcja jest:)
Rewelacja, a ja dalej nie moge znaleźć możliwości uzależnienie że np. jeśli kurier to nie będzie opcji pobrania a jedynie przelew na konto jako przedpłata, jelsi ktoś chce za pobraniem to tylko pocztą polską - jak to zrobić ?

Pozdrawiam
Herdi

*

Offline motorider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 66
  • 0
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:10:57 pm »
Ja rozwiązałem to w ten sposób http://prestashopforum.pl/index.php?topic=152.0

*

Offline Herdi

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gravity Audio Experts
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2010, 01:14:57 pm »
Ja rozwiązałem to w ten sposób http://prestashopforum.pl/index.php?topic=152.0
a u mnie się zrobiło tak że krzyczy mi że moduł płatności nie jest zainstalowany :( jakaś chora jazda sie robi, same z tym problemy i zniknął mi w ogóle moduł Gotówka przy odbiorze COD !! co z tym zrobić? Może po prostu ktoś to skonfiguruje należycie - bo ja już nie mam siły do tej Presty

Pozdrawiam
Tomek

*

Offline tylda

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: wybór metody przesyłki a metoda płatności
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2010, 02:16:08 am »
a u mnie się zrobiło tak że krzyczy mi że moduł płatności nie jest zainstalowany :( jakaś chora jazda sie robi, same z tym problemy i zniknął mi w ogóle moduł Gotówka przy odbiorze COD !! co z tym zrobić? Może po prostu ktoś to skonfiguruje należycie - bo ja już nie mam siły do tej Presty

Pozdrawiam
Tomek


Powiem krótko. Ruszyłem PrestaShop, bo przeczytałem kilka opinii że to nowoczesny kod i osCommerce do niego to staroć. Może i tak, ale osCommerce odpali i pojedzie na nim każdy, a do uruchomienia Presty trzeba być programistą. Takie jest moje zdanie i takie będę wszędzie rozpowszechniał. Komentarze na tym forum tylko to potwierdzają. Ja zabrnąłem podobnie jak ty i - dupa. Serdecznie dziękuję za takie przereklamowane, niedorobione programiki. Wolę stary, ale kompletny, pewny i stabilny.
Pozdrawiam tych, co nie znają kodu, ale uparcie drążą i pieprzą się z tym badziewiem.
Życzę powodzenia.