wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Blokowanie sprzedaży produktów wirtualnych

  • 3 Odpowiedzi
  • 1447 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzychkam55

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Blokowanie sprzedaży produktów wirtualnych
« dnia: Maj 14, 2017, 02:13:24 pm »
Witam serdecznie
Mam takie pytanie - być może uznacie że nietypowe
szukam możliwości blokowania sprzedaży produktów wirtualnych (w moim przypadku plików pdf, zawierających instrukcje, tutoriale itp) klientom, którzy nie są, bądź nie deklarują miejsca zamieszkania jako Polski.
Zależy mi na tym, żeby uniknąć skomplikowanego rozliczania VAT (niezbędny podpis elektroniczny) w transakcja z klientami z UE jak również poza. Może istnieje jakiś moduł który umożliwiałby wybór krajów kontrahentów. Można zablokować sprzedaż za granicę w ogóle, ale sprzedaż towarów fizycznych jak najbardziej mnie interesuje - czy możliwe jest takie rozdzielenie ??
Mój system to PS 1.6.1.10
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Krzysiek

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Blokowanie sprzedaży produktów wirtualnych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2017, 05:16:32 pm »
Standardowo nie ma takiej opcji, modułu również nie widziałem, natomiast można by zrobić to edytując zasadę działania składania zamówień tak aby przy produkcie wyświetlić wybór przewoźnika a im można ograniczyć możliwość wysyłki do danych krajów.

*

Offline krzychkam55

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Blokowanie sprzedaży produktów wirtualnych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2017, 10:29:19 pm »
Bardzo dziękuje ze zainteresowanie i odpowiedź
czyli trzeba pogrzebać gdzieś w kontrolerach ??

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Blokowanie sprzedaży produktów wirtualnych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2017, 05:43:38 am »
Z pewnością trzeba grzebać, wstępnie sprawdziłem i widzę tutaj dwie opcje, pierwsza taka żeby korzystać z innego modułu płatności dla produktów wirtualnych i przerobionego shiptopay ale niestety nie da się tak zrobić aby klient do koszyka nie wrzucił na raz produktu zwykłego i wirtualnego więc pojawią sie inne metody płatności a do nich pokazani przewoźnicy, druga opcja to zrobienie takich zmian aby zwykłe produkty posiadały możliwość podpięcia wirtualnych produktów wtedy będzie możliwość dla produktu wybrania przewoźnika, a samych przewoźników można ograniczyć do stref więc po utworzeniu strefy Polska i przypisaniu jej konkretnego przewoźnika tylko on powinien być dostępny dla tych produktów. Patrząc na oferty jakie otrzymał Pan od innych ta wydaje się być najlepsza i najprostsza więc pewnie też najtańsza.