wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wersja presty i szablony

  • 9 Odpowiedzi
  • 2919 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Albort

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Wersja presty i szablony
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:35:45 pm »
Dopiero zaczynam "zabawe" w presta. Póki co to bawiłem się opcjami podstawowego szablonu (zmieniałem zdjęcia sliderów, dodawałem produkty itp itd). Teraz kiedy ogarnąłem całkowite podstawy mam dwa pytania.
-czy musze używać najnowszej wersji presty (1.7xx?) ponieważ inaczej to nie bedzie działać poprawnie czy może moge sobie korzystać z 1.5 i jest to tylko kwestia osobista z czego korzystam?

-czy w praktyce korzystanie z szablonów, które są w nieoficjalnej dystrybucji (pirackie/ pliki od innych uzytowników) grozi mi kara? Czy jeżeli użyje takiego to np. system presty wychwyci automatycznie, że korzystam z takowego bez zapłaty itp? Czy jest możliwe ukaranie takiej osoby posiadającej pliki szablonu? Prosze mnie nie oceniać to tylko pytanie ;)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2017, 05:50:57 am »
od 1 Do każdej wersji sklepu masz osobne szablony zalecane i wskazane jest korzystanie z nich w zależności od używanej wersji. Zalecamy korzystanie z wersji 1.6 obecnie.
od 2 Czy za kradzież możesz zostać ukarany ? Hmmm co za trywialne pytanie. Jeśli zostaniesz złapany to zostaniesz ukarany. Pomijam fakt, że w niektórych przypadkach specjalnie udostępnia się zainfekowane wirusami szablony po to, by np. wykorzystywać dane klientów sklepu lub wykorzystać maszynę do wysyłania spamu. Nikt uwierz mi w internecie nie robi niczego za darmo :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Albort

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2017, 05:42:15 pm »
Dlaczego zaleca się wersje 1.7? Planuje przerobić klasyczny szablon ale ten, który miałem z 1.7. Nie moge zastosować tego classica w innych wersjach, tak?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2017, 09:19:54 pm »
Szablony z wersji 1.7  nie będą działały na innych wersjach ponieważ jest zupełnie inna struktura szablonu.

Kto zaleca wersje 1.7?

*

Offline Albort

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2017, 06:14:43 pm »
Chciałem napisać 1.6 :D Tak jak w odpowiedzi wyżej "zalecamy 1.6". Wiec dlaczego tak? :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2017, 06:17:41 pm »
Ponieważ 1.6 jest stabilna, posiada mnóstwo dodatków. Bardzo dużo osób ją zna i potrafi doradzić w razie problemu i jest oficjalnie cały czas wspierana.

*

Offline Albort

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2017, 03:07:32 pm »
Dziękuje bardzo. Rozumiem, że jeżeli startować z prestashopem to 1.6. Co jeżeli jednak ta wersja przestanie być wspierana i bedzie przestarzała? Da się w sposób bezinwazyjny przesnieść się na nowszą wersję czy nalezy budować od nowa?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2017, 04:09:02 pm »
W chwili obecnej nie da się w sposób bezinwazyjny przenieść ponieważ moduł 1-click sobie nie radzi do końca tak jak powinien. Z czasem moduł zostanie dopracowany więc kiedyś, jak będziesz chciał przesiąść się na nowszą wersję to głównym zmartwieniem będzie szablon ponieważ wersja 1.7 ma zupełnie inne rozwiązanie konstrukcji szablonu.

*

Offline Albort

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2017, 03:13:25 pm »
A jak szacuje się taką przesiadke? Bedzie to praktycznie konieczne w ciągu?... pół roku, trzech, pięciu?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Wersja presty i szablony
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2017, 08:04:49 am »
Zależy od Ciebie. Mam klientów, którzy bazują jeszcze na wersji 1.4 [6lat]. Co prawda mają programistów, którzy dbają o jakość kodu i poprawki
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl